Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

Miui jest na prawdę bardzo fajną nakładką ale działania systemu w tle że tak to nazwę są dziwne. Np. Na AOSP czy innym custom ustawiam automate i jakie schematy ustawie wszystko działa a na miui nie zawsze zaskoczy.. Nawet jak zablokuje kłódką. Ma jakieś dziwne ubijanie w tle czy coś, nie mam pojęcia.

 

Ale jak mi się custom znudzi to na pewno wrócę do miui bo po prostu lubię ten system mimo wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

@AdamKli

Obecnie mam zainstalowany 

mogę pochwalić ten system, bo ma dużo ustawień i jedyny co mi brakuje to brak zmiany koloru diody powiadomień i brak OTA.

System ma minimum aplikacji i żałuje że zabrakło dobrej aplikacji aparat bo reszta aplikacji które wszyscy wrzucają do systemu jak dla mnie i tak leci do kosza.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12, robisz dobrą robotę :-D  Testowałem RR, AOSP od jdct i AICP. Jak dla mnie AICP wygrywa jeśli chodzi o zwyczajne użytkowanie - potestuję chętnie coś jeszcze jak znajdziesz ciekawą alternatywę.

 

Mam jedno pytanie odnośnie znanego błędu przy ekranach lgd. MIUI miało funkcję obsługi tylko klawiszem home, z której chętnie korzystałem - znaczy się dotknięcie = wstecz, wciśnięcie = home, dwuklik = recent apps. Da się taki numer powtórzyć na AICP? Jakiś mod, coś takiego? Szukałem na xda ale bez powodzenia. Zresztą w gąszczu forów dość ciężko się tam odnaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Jest dostępne tyle samo RAM co w innych systemach czyli 1,7 GB.

Jest przełącznik NFC.

Jeśli pytasz o to co napisałem na tej stronie o aparacie, to miałem na myśli że wstawienie do systemu aplikacje Google aparat to średni pomysł, jak Snapdragon Camera jest o wiele lepszą aplikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli MIUI na 7.0 zaczyna mnie męczyć, a powracać na 6.0 raczej nie ma sensu. Co polecacie, jeżeli najważniejsze są dla mnie: jak najlepszy SoT, dobre działanie czytnika i GPS, brak dziwnych drainów baterii? Dodatkowa konfiguracja jest dla mnie mniej istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

A da się jakoś podmienić tę aplikację na snap camera czy tylko pozostaje doinstalować i mieć dwie?

Mógłbyś coś też opowiedzieć o LOS, może instalowałeś jakoś niedawno. Interesuje mnie teraz bardzo przełącznik NFC, bo mBank wprowadził dzisiaj płatności zbliżeniowe :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kios

1. Resurrection Remix 5.8.2

2. Android Ice Cold Project 12.1

3. crDroid 2.5

Mam problem z podjęciem decyzji czy system 2. wrzucić na numer 1. czy zostawić na 2.

@RSL

Pewnie można odinstalować, ale pytanie czy nie wróci ta aplikacja Google?

Dziś testowałem lineage-14.1-20170411-nightly-gemini-signed i nawet o tym wspomniałem w informacji o edycji postu z pierwszej strony.

LOS to dobry system, ale obecnie mogę się wypowiedzieć o nim tylko tyle że ma mniej ustawień niż te moje ulubione trzy systemy które wypisałem w pierwszym poście jako polecane. Jak już zobaczę każdy system to każdy system który uważam za ciekawy wezmę na testy i będę porównywał je miedzy sobą i zobaczę który wygrywa :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Aby mieć Root w LOS, trzeba zainstalować jakiś Root a na stronie LOS, jest napisane że ich Root przetrwa aktualizacje systemu, ten Root od LOS to w ustawieniach programistycznych się włącza.

Jeśli ci magisk nie przetrwa aktualizacji to już twój wybór czy będzie miał system z wbudowanym magisk czy może będzie instalował co aktualizacje systemu LOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...