Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

@RSL

Możesz wgrać inną wersje firmware na zainstalowanym systemie ;-)

LineageOS 14.1, wymaga instalacji firmware.

Ja na Mi Max testowałem różne firmware, bo niektóre miały problem właśnie ze skokami zasięgu, ale jak znalazłem ten właściwy sygnał był stabilny.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Już używam przetestowałem dziesięć systemów i nie miałem problemu z baterią ;-)

Dziwnę jest to że w ustawieniach alternatywnych systemów w informacji o połączeniu WI-FI ''Szybkość łącza'' to 72 Mb/s a na MIUI wyświetla się 150 Mb/s, mój router to 150 Mb/s.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@areq1987

Ja testowałem 

Spoiler

JDCTeam_jdc_gemini-7.1.1-20170327-STABLE-EAS

i nie zaskoczył mnie ilością ustawień.

Nadal najlepszymi są te trzy systemy które wypisałem na pierwszej stronie tego tematu.

Sprawdzę tą nowszą wersje AOSP na Android 7.1.2 ;-)

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2296]areq1987[/mention]
Ja testowałem 
Spoiler JDCTeam_jdc_gemini-7.1.1-20170327-STABLE-EAS
i nie zaskoczył mnie ilością ustawień.
Nadal najlepszymi są te trzy systemy które wypisałem na pierwszej stronie tego tematu.
 

No ale Tu nie chodzi chyba o ilość ustawień ale niezawodność lekkość i zużycie energii.. I oczywiście najlepsze to jest jedynie twoja subiektywna opinia.

Wysłane z mojego Xiaomi Mi5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@areq1987

Oczywiście że ja kładę nacisk na ilość ustawień ale też na wydajność/czas na baterii, bo kto by chciał milion ustawień a system był by wolny i bateria by słabo działała.

Ja aktualnie sprawdzam systemy na Mi 5 aby je poznać, bo wiele z nich pierwszy raz widzę, więc obecnie liczy się ilość ustawień i wybiorę ten który ma najwięcej tak aby był systemem który planuje posiadać ale potem zrobię porównanie baterii/szybkości z resztą systemów z listy :) bo może się okazać że z listy trzech systemów które mi obecnie pasują dwa z nich wyrzucę bo będą słabsze w baterii/szybkości.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdamKli

Dla mnie wiele ustawień jest zbędnych ale są takie systemy jak np.Slim7 którego mam obecnie i nie ma on opcji zmiany koloru diody, szybkości/długości migania diody, albo brakuje wszystkich DPI dostępnych DPI które są w innych systemach, jest sporo innych ustawień których brakuje. Ja rozumiem że systemy się dzielą na bardzo ubogie i rozbudowane, ale czemu w tych ubogich są usuwane ważne ustawienia z których każdy korzysta.

Jak mi starczy sił to dziś zainstaluje AOSP - Android 7.1.2 :-P

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Zauważyłem że dla AOSP, na stronie z której można pobrać system jest napisane jaką wersje firmware użyć, więc muszę edytować pierwszy post w tym temacie i wypisać firmware zalecane dla AOSP :-P

Ja za jakiś czas (mniej niż 30) zainstaluje AOSP - Android 7.1.2 i odpowiem na pytanie co jest w systemie.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

Okej, okej, nie wiedziałem po prostu co oznacza "Ja za jakiś czas (mniej niż 30)" i pomyślałem, że za 30 dni haha :P

Czekam z niecierpliwością. Najlepiej wrzuć zrzut z zainstalowanymi aplikacjami, jakie są przełączniki do zmiany i czy jest pixelowy niebieski czy zwykły androidowy kolor w ustawieniach.

Edytowane przez RSL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

AOSP, nie ma wszystkich DPI które były dostępny w innych systemach. W innych systemach było 5 ustawień DPI i w AOSP brakuje tych mniejszych DPI, więc muszę mieć ustawienie które mi nie odpowiada, ale zapewne edycja build.prop rozwiąże mój problem, zapytam się na XDA czemu brakuje dwóch ustawień DPI.

Zrzuty ekranu

Jest Magisk 12.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Nie jest napisane np.400 itp. tylko są nazwy: Mały, Domyślny, Duży. Ja miałem zawsze ustawiony Mniejszy ale AOSP nie posiada tego DPI, no ale sprawdzę build.prop.

W tym systemie też brakuje ustawienia, zmiany koloru diody...ale chyba są w aplikacje do zmiany koloru diody.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdamKli

Ja bym się nie zdziwił jakby AOSP by miał trochę lepszy czas pracy na baterii niż te trzy systemy które polecam w pierwszym poście tego tematu.

Przy tym ustawieniu DPI które mam obecnie wychodzi że jest 408 DPI.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Pobrałem aplikacje do zmiany DPI, aplikacja oferuje zmianę DPI bez edycji build.prop i z edycją, próbowałem dwóch sposobów i DPI 408 nie zmieniło się na 380, ale włączyłem ustawienia DPI i widzę że pojawiło się ustawień DPI :-P jakimś cudem aplikacja do zmiany DPI uaktywniła ukryte DPI :shock:

Mam teraz DPI 380 opisane jako ''Domyślne'' nawet jest dostępne DPI 322 :-P

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...