Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, zimmonx napisał:

Ktoś testował już może Pure Fusion OS?? Na XDA go chwalą, zastanawiam się czy warto...

Tak testował, bardzo fajny rom z wieloma ciekawymi opcjami, chodzi jak rakieta, nic nie zacina. Z baterią było średnio, a przynajmniej na pierwszym nieoficjalnym wydaniu, więc może teraz jest lepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł nowy AOSP

http://downloads.aospextended.com/gemini/

#Update #Changelog AospExtended 4.6 September Update! Final Nougat release

-Merge September security patch
-Merge latest AOSP Tag
-Merge latest CAF Tag in respective repos
-New AospExtended bootanimation
-Fixed adaptable storage
-Fix memory leaks
-Add support for more boost frameworks from Paranoid Android
-Improve fingerprint scanner performance
-Allow user to add or remove QS tiles with one click
-DUI: Support for left landscape navbar
-DUI: Migrate from broadcasts to API for some action handling
-Fix few NPEs
-Update all translations
-Update AEX Papers
-Update all pre-built packages
-Performance enhancements and bug fixes
62
[6:27:31 PM]AOSP Extended Channel:
Thanks to Moelle for this awesome new Bootanimation!
39
edited 
[9:41:42 PM]AOSP Extended Channel:
Those who are curious about the Blueborne malware, yes that vulnerability has been dealt with.
Edytowane przez Gravis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kios napisał:

Też zauważyłem wady nowej wersji- spadek płynności i większy drain baterii. Nic innego u mnie nie wystąpiło. Jak zauważyłem wprowadzenie custom kernela to od razu spodziewałem się problemów.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Ale poprzednie wersje też miały custom kernel, tylko tamten kernel był mniej 'podkręcony'. Narazie polecam poczekać na nowszą wersję albo wrzucić starszy kernel/rom

Edytowane przez Djdarkster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie też nie miałem, ale czasami były widoczne chociażby klatkowania animacji. Po wipe system i instalacji poprzedniej wersji wszystko działa znacznie lepiej. Żadnych pozytywnych zmian i poprawek w nowej wersji nie widzę. No i bateria zachowuje się poprawnie:

2cc795227607e96948d146e1d00dd225.jpg

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie też nie miałem, ale czasami były widoczne chociażby klatkowania animacji. Po wipe system i instalacji poprzedniej wersji wszystko działa znacznie lepiej. Żadnych pozytywnych zmian i poprawek w nowej wersji nie widzę. No i bateria zachowuje się poprawnie:
2cc795227607e96948d146e1d00dd225.jpg
 
Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
 
Hej, wynik jaki prezentujesz dot.SoT uzyskałeś przy polaczeniu danych na WiFi ? Kernel z romu czy zmieniony?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kernel i rom w wersji z 25.08. Połączenie z internetem mieszane. W domu ciągle połączony z Wi-Fi. Poza domem sieć komórkową uruchamiam wyłącznie gdy jej potrzebuję. Żadnego oszczędzania energii

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Mógłbyś podesłać sam kernel z tego romu?

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Borykam się z niedziałającą w pełni stabilizacją obrazu. Rom obojętny, to samo jest na AOSPA, AEX 4.5 i 4.6, RR 5.8.5, Pure Fusion. Nie działa oś w dół, na Miui 8 wbudowana kalibracja nie działała, na Miui 9 co ciekawe działała. Żadne zipy, APK nie działają :/ Spotkał się ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja używałem przez parę dni najnowszej wersji STABLE od JDCTeam z kernelem BB. Muszę przyznać, że chodziło to bardzo fajnie. Wszystko płynnie, stabilnie. Dla laika niepotrzebującego miliona ustawień to jedna z lepszych opcji moim zdaniem.

Dziś właśnie przesiadłem się na AOSPExtended w wersji zmodowanej przez użytkownika DennySpb (link na "telegramie" lub podeślę chętnym). Chyba ostatnie wersje AOSP Extended są najlepsze póki co dla naszych Mi5. RR przy nich jest jakiś ociężały, choć równie stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...