Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=29241]przemeu[/mention]
 
Od czasu udostępnienia źródeł przez Xiaomi to z tego co wiem to wszystkie już działają poprawnie.
 
Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 
 

Dzięki, będę testował ;-)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przetestuje, bo już RR mi się trochę nudzi. Ostatnio zainstalowałem PA z linku podanego w tym temacie, ale dla mnie słabo. Częste FC, brak tłumaczeń, konfiguracja uboga jak w los. Po chwili przywróciłem backup.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koddy

Od premiery używam Magisk 12.0 ale ciekawe jest że do AospExtended-v4.4-gemini-20170709-1752-OFFICIAL dodano SuperSU a nie Magisk.

Sprawdź może SuperSU ale najpierw usuń Magisk.

@Kios

Pamiętaj o firmware_miui_7.7.6_dev 

W AospExtended są rewelacyjne tapety i co lepsze jest coś takiego jak codzienne tapety czyli coś pewnie na wzór tego co jest w MIUI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy nowego gracza a jest nim 

wrzucę jeszcze przed snem bo chce sprawdzić deep sleep. 

AospExtended-v4.4-gemini-20170709-1752-OFFICIAL chyba z czystym sumieniem mogę polecić bo deep sleep idealny i jak na razie działa doskonale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoid Android 7.2.0 brakuje w nim jednego ustawienia DPI które mi odpowiadało. Mało tu konfiguracji jest coś jak w Slim. Co bardzo ciekawe jest tu aparat google który nagrywa w 30 fps 1080p a nagrywałem o 2:53 w nocy. Działa deep sleep oraz magisk 13.1

W temacie XDA napisano że jest pełne wsparcie dla F2FS ale mogę być spadki wydajności, więc partycje data mam w EXT4

Temat na XDA 

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty

To on chyba musi znać się z prezesem Xiaomi :-P

Nie wiem czemu ale na tych niby dobrych systemach nie działa czytnik linii papilarnych jak to jest opisane. Czyli telefon sobie leży na biurku i dotykam czytnika linii papilarnych i telefon się odblokuje. Są trzy typy systemów A) czytnik linii papilarnych jest aktywny cały czas, czyli jest tak jakbyśmy sobie tego życzyli B ) czytnik linii papilarnych jest aktywny przez jakiś dłuższy czas C) czytnik linii papilarnych jest aktywny przez parę sekund - w każdym z tych systemów opcja aktywnego czytnika w teorii oferuje to samo a w rzeczywistości jest inaczej. 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, majdan12 napisał:

To on chyba musi znać się z prezesem Xiaomi 

Rusek, to wszystko wyjaśnia, oni pierwsi łamią wszystkie zakazy jak Bootloader i tym podobne. Wiem tyle, że Lineage OS 14.1 czy 14.0, a reszta to szlaczki. Ale działa, dziwne, ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty

Teraz nagrałem 1080p w zaciemnionym pokoju i jest 30 fps w systemie Paranoid Android 7.2.0 aplikacje ''Aparat Google'' pewnie przerobiona oraz ''Footej Camera'' z odblokowanymi ustawieniami premium. Więc jak widać można mieć system na najnowszym Android i mieć 30 fps o 2:58 w nocy na zewnątrz oraz w dzień w zaciemnionym pokoju bez spadków fps poniżej 30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, majdan12 napisał:

@galakty

Teraz nagrałem 1080p w zaciemnionym pokoju i jest 30 fps w systemie Paranoid Android 7.2.0 aplikacje ''Aparat Google'' pewnie przerobiona oraz ''Footej Camera'' z odblokowanymi ustawieniami premium. Więc jak widać można mieć system na najnowszym Android i mieć 30 fps o 2:58 w nocy na zewnątrz oraz w dzień w zaciemnionym pokoju bez spadków fps poniżej 30. 

Eeeee. Ale na MIUI w nocy też masz 30 fps...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majdan12 napisał:

@galakty

Jest czy sobie żarty robisz? bo ja już teraz to sam nie wiem co było a co nie, MIUI miałem chwile na Mi 5. 

Z tego co wiem z serii Mi tylko Mi5c nie utrzymuje wieczorem klatek. Reszta w 1080p ma 29,40 FPS chyba dokładnie, coś w tym stylu. Ale nie ma spadków do 15-17 FPS, takie rzeczy występują w Redmi.

Noooo chyba że na ostatnich DEV jest spadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam te custom romy mało interesują, bo żaden nie jest doskonały. A jak mam szukać i wybierać najbardziej stabilny, to to samo mam na MIUI. I tutaj jednak aparat działa najszybciej i najlepiej, szybka migawka i dobry PDAF, kompresję sobie sam naprawiam i jadę. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...