Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

@RSL

No teraz się zaskoczyłem bo widzę że autor tamtego motywu zrobił wersje na Android 7 ale wersja kolorystyczna czarna motywu a ja wolę tą white :) 

Napisze do niego czy może zrobić białą wersje kolorystyczną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7803]majdan12[/mention]
Podoba mi się motyw Oxygen dla ustawień w wersji białej, ale nie będę płacił 6,49 za to, lol. Wolę się nauczyć i samemu zrobić.




poszukaj w Google, ja każdy który chciałem przetestować (płatny) znalazłem w sieci. Później można kupić..
https://www.google.pl/search?site=&source=hp&ei=LY72WI-ILYGXsgGxzaLYBg&q=substratum+oxygen+apk&oq=Substratum+oxygen&gs_l=mobile-gws-hp.1.0.0i19k1l5.1374.3823.0.5716.14.9.0.5.5.0.192.991.5j4.9.0....0...1c.1j4.64.mobile-gws-hp..0.14.1070.3..0j41j0i131k1j0i10k1j0i30k1j0i10i30k1j0i22i30k1.-OLmTQuyC1c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam obecnie MIUI z xiaomi.eu i planuję spróbować jakiegoś custom romu (najprawdopodobniej LOS). Czy mogę go wgrać po tych wszystkich wymaganych wipach mną mój rom czadu muszę flashować miflashem? Jak wygląda ewentualny powrót na MIUI - wystarczy wgrać backup czy tak to nie pójdzie?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zielonek430

Wykonaj kopie zapasową partycji w TWRP i zrób sobie kilka kopii EFS na dyskach twardych/pendrive itp. > następnie TWRP > Wipe > Advanced Wipe > zaznacz partycje które są wypisane w instrukcji instalacji systemu i wykonaj czyszczenie ich > po zakończeniu czyszczenia pobierz 

następnie system a na końcu GAPPS - ARM64 - 7.1 - Pico.

Można przywrócić Xiaomi.eu

Jeśli być przetestował różne systemy i znalazł swój jedyny to polecam zainstalować np. Global Developer przez MiFlash 2016.04.01 z zaznaczonym Flash All i zainstalować TWRP > resztę plików które wymieniłem wcześniej w poście.

@zielonek430

Oczywiście jako pierwszy zainstaluj firmware, następnie system a na końcu GAPPS.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki co do filmów/zdjęć to sprawdźcie GEAKCamera - taka raczej prostacka apka, nagrywa w 26 klatkach, ale ogólnie zdjęcie typu "u cioci na imieninach" cyknie.

Co do theme substartum to polecam temat Belo - płatny, ale w czeluściach netu bez problemu można ustrzelić wersję "darmową".

A co do wersji firmware - kilkukrotnie trafiłem na informacje, że jeżeli twój tel pracował już na andku 7 to nie trzeba osobno firmware. Flash tego jest konieczny jak przechodzisz z 6 na 7

Edytowane przez wojtasemaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój aktualny zestaw: crDroid 3.0 + Firmware 7.4.6 + DragonXia kernel + ustawienia XANA Balanced z appki AKT Profiles. Przy 76% baterii aktualnie mam 17h uptime, 2:10h Screen On Time, więc moim zdaniem jestem w stanie osiągnąć około 8h SOT co jest dość dobrym wynikiem. Jedyne bolączki to minimalnie wolniej działający (albo takie jest moje wrażenie) czytnik linii papilarnych przy odblokowywaniu, delikatne zacinki przy przewijaniu facebooka no i problem z zapisywaniem filmów. Powodem dwóch pierwszych problemów jest chyba zarządzanie procesorem - żadne rdzenie nie wychodzą ponad 1,6GHz, a telefon przez większą część czasu pracuje na częstotliwościach poniżej 1GHz, przez co cały system jest tak oszczędny. 

Mam ochotę spróbować najnowszego LOS z tym kernelem i tymi ustawieniami. Ale to może jutro. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zmieniła się sytuacja z przyciskami na ekranach LGD? Pytam bo na xda pojawiła się notka że od któregoś buildu jest lepiej, a MIUI mnie coraz bardziej denerwuje :/
 

Ja mam lgd i najnowszy RR. W moim przypadku nawet na miui po zakupie czulem, że przyciski działają tępo w porównaniu do innych telefonów. Moim zdaniem przyciski działają porównywalnie, kwestia przyzwyczajenia.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...