Jump to content

Recommended Posts

Po wielu poszukiwaniach, udało mi się znaleźć sposób na wydłużenie czasu naświetlania (jakieś 2-3 sekundy) i dodanie kilku dodatkowych opcji w aparacie.

Zmodyfikowany plik kamery jest najprawdopodobniej autorstwa użytkownika orel_a_a z 4pda.ru.

Modyfikacja frameworka jest wg istrukcji użytkownika ploik z mulirom.me

Mod do kamery był przeznaczony dla Mi4c, u mnie działa na Mi4s. Aplikacja jest po angielsku. Bez modyfikacji frameworka działa, ale nie można wejść w ustawienia aparatu (wyrzuca FC).

Nowości w kamerze:

- dodane tzw. sceny (obecne w moim Redmi4A, zablokowane w Mi4s i Mi4c)

- dodana opcja "Square" - kwadratowe zdjęcie

- dodana opcja wyłączenia odszumiania zdjęć

- wydłużenie czasu naświetlania (z 1/2 do 2-3 sekund)

Screenshot_2017-03-17-14-20-02-739_com.android.camera.thumb.jpg.ee60420b79d86b0ad5d37a440d58afb7.jpg

Wady:

- aplikacja jest po angielsku, będę próbował przetłumaczyć. Brakuje pliku values-pl, ale to oczywiste.

- wymagana modyfikacja frameworka. Załączona wersja jest dla ROMu 7.3.9. Nie wiem, czy będzie działać na dzisiejszej wersji i na poprzednich.

Przed przystąpieniem do modyfikacji bezwzględnie należy zrobić backup systemu i na wszelki wypadek, wrzucić do pamięci telefonu plik z ROMem (w razie bootloopa wystarczy przeinstalować system).

Instalacja:

1. Konieczny jest root
  2. Pobieramy oba pliki.
    1. Plik MiuiCamera.apk wrzucamy do system/priv-app/MiuiCamera (zastępujemy istniejący plik) i nadajemy uprawnienia rw-r-r
    2. Plik framework.jar wrzucamy do system/framework) i nadajemy uprawnienia rw-r-r
  3. Reboot

Uruchomienie może chwilę potrwać, ja musiałem uruchamiać dwa razy.

Edited by don_kamillo
  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...