Jump to content

MIUI 7.3.16

Recommended Posts

Mam takie subiektywne wrażenie, że telefon Mi4C bardziej się nagrzewa od czasu aktualizacji z 6.12.22. Wydaje mi się też, że szybciej spada bateria przy korzystaniu, ale to może być złudne, bardziej zastanawia mnie grzanie. Czy ktoś ma podobne obserwacje?

• Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

To efekt tajnego porozumienia pomiędzy Acidem i sp. a Radą Języka Polskiego. Chodzi o to, aby promować wyrażanie emocji słowami mowy ojczystej  

Jakbyś się sam nauczył, czytać ze zrozumieniem, to byś wiedział, że nie odniosłem się do 7.3.16, a do Twoich postów, w których wiem co było. Wydawało mi się, że rozmawiam z na tyle inteligentnym osobn

Posted Images

21 godzin temu, RASTY777 napisał:

Czy ktoś z Was korzysta z "zaplanowanych zadań" ??
Ja mam ustawione w nocy wyłączanie wifi, danych, BT, synchronizacji w określonych godzinach. Teraz widzę, że po zakończeniu wszystko wraca na stan "włączony" poza transmisją danych - to chyba kolejny bug. U mnie na MI5.

Zdarzyło mi się tak raz czy dwa z trybem samolotowym. Ominąłem ten problem w taki sposób, że zrobiłem dwa osobne zadania, jedno, które wyłącza opcję, a drugie, które ją później włącza, i już tego więcej nie zauważyłem.

Gdyby ktos mial problemy z wywalaniem google chrome, lub nie mogl przejsc do recovery prosto z aktualizacji.. Wystarczy zainstalowac mi flashem global, potem zainstalowac z adb recovery, a na koniec z poziomu recovery zainstalowac miui polska. Oba problemy zniknely. 

23 minuty temu, Ursusc360 napisał:

Gdyby ktos mial problemy z wywalaniem google chrome, lub nie mogl przejsc do recovery prosto z aktualizacji.. Wystarczy zainstalowac mi flashem global, potem zainstalowac z adb recovery, a na koniec z poziomu recovery zainstalowac miui polska. Oba problemy zniknely. 

Global Developer masz na myśli?

35 minut temu, Ursusc360 napisał:

rozumiem, że wcześniej miałeś już miui polska? a instalacja globala nie zablokowała bootloadera? i który global - stable czy dev ??

1 godzinę temu, RASTY777 napisał:

rozumiem, że wcześniej miałeś już miui polska? a instalacja globala nie zablokowała bootloadera? i który global - stable czy dev ??

Tak global dev, mialem wczesniej miui polska. Nie sprawdzalem, ale wydaje mi sie, ze gdyby zablokowala to nie zainstalowal bym juz recovery, a tak to z aktualizacji przechodzi do recovery. 

5 minut temu, Ursusc360 napisał:

Tak global dev, mialem wczesniej miui polska. Nie sprawdzalem, ale wydaje mi sie, ze gdyby zablokowala to nie zainstalowal bym juz recovery, a tak to z aktualizacji przechodzi do recovery. 

no tak, na blokadzie recovery by się nie zainstalowało.

A czy ktoś się orientuje czy wgranie mi flashem Global Stable zablokuje bootloader?

10 minut temu, mates21 napisał:

@RASTY777 sam kiedys o to pytalem i do dzis nie wiem ;) Obstawiam, ze mi flashem blokuje BL przy stable i moze przy dev tez, a instalujac globala dev przez twrp nie, lecz moge sie mylic. ;) Nigdy nie mialem globala.

ja tez nie i kusi zeby spróbować, tylko czekam jak będzie stable 8.2 - podobno gdzieś już dostają na MI5 przez OTA więc lada moment powinno chyba być.

Odblokowanie na koncie robiłem już dawno więc 30 dni minęło  w razie, żeby wrócić - bo rozumiem, że nie ma problemu odblokować ponownie ten sam tel ??

Witam, mam wersję  MIUI 7.3.16 na Redmi 3S i zauważyłem, że w czasie rozmów jest aktywny ekran, tzn wciskam policzkiem zawieszanie rozmowy co doprowadza mnie do szału. Wcześniej takiego problemu nie było. Czy ktoś próbował się z tym zmierzyć?

1 minutę temu, RASTY777 napisał:

ja tez nie i kusi zeby spróbować, tylko czekam jak będzie stable 8.2 - podobno gdzieś już dostają na MI5 przez OTA więc lada moment powinno chyba być.

Odblokowanie na koncie robiłem już dawno więc 30 dni minęło  w razie, żeby wrócić - bo rozumiem, że nie ma problemu odblokować ponownie ten sam tel ??

Ten sam telefon można blokować i odblokowywać co 5 minut. 30 dni to okres potrzebny do odblokowania innego telefonu. Pomysł z global stable nie wiem czy najlepszy.

1 minutę temu, FromWP napisał:

Ten sam telefon można blokować i odblokowywać co 5 minut. 30 dni to okres potrzebny do odblokowania innego telefonu. Pomysł z global stable nie wiem czy najlepszy.

wątpię żebym z nim został na długo ale ciekawi mnie jak to "cudo" działa :)

2 minuty temu, Zeb napisał:

Czy ktoś próbował się z tym zmierzyć?

No pewnie. Jeżeli masz ustawione wygaszanie przy twarzy i nadal jest źle, to trzeba skalibrować czujnik zbliżeniowy.

@RASTY777 wiele osob juz pisalo, ze stable to wcale nie taki stable, gdyz rowniez zawierac moze bledy i juz lepiej jakas wersja dev zainstalowac. Ja im wierze, dlatego juz wolalbym global dev, ale i tak jestem wierny od poczatku miuipolska. :) Ale dosc pitu pitu bo to nie ten dzial :)

Nie moge znalesc opcji zeby nie wybudzalo ekranu jak przyjdzie jakies powiadomnie, a zwlaszcza powiadomienie z Watsup.

Ktos coś ?

Powiem Wam że w ogole to jestem lekko zawiedziony bo na moim Redmi Note 2 mialem lepszy odbiór (zasięg) - zazwyczaj mialem 3 - 4 kreski a na Mi5s Plus mam 1 - max 3. Oczywiscie testowane na tej samej sieci i w tym samym miejscu.

wątpię żebym z nim został na długo ale ciekawi mnie jak to "cudo" działa

Jak mozesz to daj znac bo tez czekam na 8.2 stable. Co do tego wydania nie zauwazylem bledow jedynie tak jakby bateria szybciej ucieka, no ale to tylko moje odczucia..

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

37 minut temu, fullrespect napisał:

Nie moge znalesc opcji zeby nie wybudzalo ekranu jak przyjdzie jakies powiadomnie, a zwlaszcza powiadomienie z Watsup.

Ktos coś ?

Powiem Wam że w ogole to jestem lekko zawiedziony bo na moim Redmi Note 2 mialem lepszy odbiór (zasięg) - zazwyczaj mialem 3 - 4 kreski a na Mi5s Plus mam 1 - max 3. Oczywiscie testowane na tej samej sieci i w tym samym miejscu.

Ustawienia -> blokada i hasła -> włącz ekran przy powiadomieniach.

• Like 1

Ktos coś ?

Od 7.3.9 mi w ogóle nie wyświetlają się powiadomienia

Wysłane z Mi5 Pro

1 godzinę temu, fullrespect napisał:

dzieki @slimdick o to wlasnie mi chodzilo.

Co do baterii to powiem ze wydaje mi sie ze za szybko ją zjada. Wczesniej na globalu (zanim dostalem pozwolenie na odblokowanie) wydawalo mi sie ze duzo lepiej bateria wytrzymywala.

Potwierdzam to że bateria pada szybciej

wcześniej miałem 6.11.10 i tak nie leciała w dól jak to teraz jest:( Lipa straszna

Proszę zróbcie coś z tym.

Wydaje mi się że system pod względem baterii i ogólnie jest nadal dość dobrze zoptymalizowany, nie widzę większych problemów z działaniem na tym ROMie. Bateria nadal na 4a trzyma się dobrze 1,5-2 dni przy ok. 7-9h SOTu.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

U mnie wywalają się non stop usługi google play.
Świeżutka instalka po miflashu. Robiłem trzykrotnie. Bez zmian.

java.lang.SecurityException: "gps" location provider requires ACCESS_FINE_LOCATION permission.
at android.os.Parcel.readException(Parcel.java)
at android.os.Parcel.readException(Parcel.java)
at android.location.ILocationManager$Stub$Proxy.registerGnssStatusCallback(ILocationManager.java)
at android.location.LocationManager.addGpsStatusListener(LocationManager.java)
at ahsr.a(:com.google.android.gms:1064)
at ahpc.b(:com.google.android.gms:6342)
at ahpc.handleMessage(:com.google.android.gms:279)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)
at android.os.Looper.loop(Looper.java)
at android.os.HandlerThread.run(HandlerThread.java)

Tap z MI4S

3 godziny temu, mates21 napisał:

Nie wiem od czego to zalezy, ale piszecie, ze bateria na Mi5 szybciej ucieka, a znow u mnie na Mi5 jest lepiej niz na poprzednim wydaniu. Magia :D

U mnie podobnie. Jest lepiej. Choć tylko minimalnie lepiej.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...