ZduneX25

MIUI 7.3.16

Recommended Posts

MIUI 7.3.16

• Poprawki stabilności i szybkości systemu

DFG_2017-03-16-17-54-16.png

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.

Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

Aktualizacja Mi5/MiMAX do Androida 7.0

Aby zainstalować po raz pierwszy xiaomi.eu Android 7.0 na Mi5/MiMAX/MiMAX Pro należy:

1. Zaktualizować system xiaomi.eu do ostatniej wersji Android 6.0
  2. Zaktualizować TWRP do najnowszej wersji:
    Mi5: POBIERZ
    MiMAX (hydrogen): POBIERZ
    MiMAX Pro (helium): POBIERZ

przez fastboot flash recovery twrp.img

• Przejść do TWRP po instalacji recovery z fastboot boot twrp.img
  • Wykonać backup w TWRP i najlepiej przenieść na komputer katalog /TWRP
  • Instalacja najnowszego romu Android 7 w TWRP (sekcja Install) bez WIPE

Jak skalibrować OIS w MI5?

Instalacja poprawki wg tego poradnika

Jak zainstalować MIUI 8 po raz pierwszy?

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Przenieś rom do telefonu i zainstaluj z TWRP

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na Redmi Note Pro (MTK)

To urządzenie musi mieć powiększoną partycję systemową wg tego aby móc instalować v8.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.79.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę Xperia
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 5 Lut 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 1

Wgrałem, tak na szybko to:

- nadal nie działa dioda powiadomień informująca o rozładowanym akumulatorze

- wygląda na to że odmuliło GPS w moim Redmi Pro, widzi inne satelity po za GPS, ale tak jakby priorytet miały GPS z nimi się synchronizuje od razu, a z Glonassem nie zawsze. Na wcześniejszych wersjach (< 7.3.9) synchronizował się praktycznie po równo ze wszystkimi.

Screenshot_2017-03-17-08-15-34-676_com.eclipsim.gpsstatus2.thumb.png.2b11f3d01dcb30afc43f1c88ea7d08cf.png

24 minuty temu, krzygaj napisał:

Co to jest za cudo MBN Test w procesach? - można to bezpiecznie usunąć?

This is Qualcom modem test app.
4G modem config app.

Nie radze usuwac

Aplikacja nc+ nadal ma problem z obrazem ale już leci dźwięk

Na globalu działa normalnie.

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Proszę o info czy jakiekolwiek błędy na Mi Note zostały naprawione. Z góry dziękuj :)

P.S. Info o aktu na Mi4 także mile widziane ;)

Edited by MD13

Zaktualizowałem się i od razu pożałowałem. 

Nie działa mi pogodynka- znowu.

Czasem wywala mipilota. 

Nie działa adaway(buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!)

IKO włącza się dopiero za drugim razem, za pierwszym zalicza crash.

W aplikacji SMS, pojawia się komunikat o włączeniu wiadomości w chmurze, po zamknięciu pojawia się znowu za trzy sekundy. 

Redmi 3S.

30 minut temu, grizzly napisał:

Nadal nie wrócił mi widget kalendarza wbudowanej aplikacji.

U mnie nadal działa. Inne widżety również. Nie liczył bym na to że samo się naprawi. Chyba czeka Cię zaoranie telefonu od zera + skorzystanie z backupu MIUI.

Naprawiono może nie przesyłanie emotikonek przy włączonej opcji "ucinanie ogonków"?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

12 minut temu, Blom napisał:

Czasem wywala mipilota. 

W aplikacji SMS, pojawia się komunikat o włączeniu wiadomości w chmurze, po zamknięciu pojawia się znowu za trzy sekundy. 

Rn3 pro nic z tego nie występuje.

• Like 1
  • Thanks 1

1 godzinę temu, himek72 napisał:

Na globalu działa normalnie.

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Na xiaomi.eu też, ale ta apka to i tak porażka. Nawet na 576p potrafi co chwilę zacinać transmisję.

Adaway również działa.

Edited by Dennoss

Mi4S - znowu da sie ustawiać budziki, nadal występuje error związany z opcją "Hasło ochrony prywatności" w zabezpieczeniach, na tą chwile nie widzę innych błędów

2 godziny temu, Blom napisał:

Zaktualizowałem się i od razu pożałowałem. 

Czasem wywala mipilota. 

Redmi 3S.

Mi na Mi5 na poprzednim już nie działał adaway

11 minut temu, bedewinnygrosika napisał:

Mi na Mi5 na poprzednim już nie działał adaway

A problemem nie jest przypadkiem Android 7? Jak kiedyś próbowałem Adaway na CM14 to też nie chciało działać, mimo uprawnień roota. Ręcznie podmieniłem plik hosts.

Na Kenzo wsio ok. Jedynie w dalszym ciągu nie działa bezpośrednie uruchomienie do recovery z apki Aktualizacje. Trzeba wyłączyć telefon i dopiero +power. Może zlikwidować ten skrót skoro nie działa

na xiaomi.eu niektórzy skarżą się, że system sam pobiera jakieś 2 chińskie aplikacje 

Spoiler

IMG_20170317_132849.jpg

problem występuje podobno na Mi4c i Mi5s Plus. Ktoś to potwierdzi? Usunięcie aplikacji nic nie da bo i tak system ściągnie je ponownie.

15 minut temu, @[email protected] napisał:

A problemem nie jest przypadkiem Android 7? Jak kiedyś próbowałem Adaway na CM14 to też nie chciało działać, mimo uprawnień roota. Ręcznie podmieniłem plik hosts.

Nie, korzystałem z RR i LineageOs na 7 i nie było problemu z AdAway

...

Co do Mi4, wszystko śmiga, tylko od dwóch ostatnich wersji GPS bardziej ociężale działa (w mieście, na wsi nie ma problemów). Poza tym wsio ok.

Edited by RegimeOfTerror

Na r4pro nie widzę tych appek. Chyba że po jakimś czasie się zainstalują jeszcze

Wysłane z mojego Redmi 4 Pro przy użyciu Tapatalka

Aktualizacja zainstalowana, teraz testuje. Gdyby nie mój internet, już dawno bym testował. 500kb/s pobierania. Na razie na zauważyłem, żadnych problemów, bluetooth, działa dobrze, tak jak na poprzednich wersjach. GPS, działa dobrze, szybko łapie fixa. Testuje na Redmi Note 4. 

2 godziny temu, JusTQL napisał:

Sprawdzał ktoś na mi5?

Wysłano z Mi5 Pro Ceramic

Wrzuciłem z rana - nie widzę żadnych problemów, Adaway też działa.

Na którejś z poprzednich wersji przestało działać (nie udawało się mu podmienić pliku hosts, pomimo posiadania roota oczywiście) na mi4c dziewczyny - to chyba nie do końca jest problem systemu. Ponoć instalacja nowszej wersji adaway pomaga.

Również potwierdzam działanie AdAway na mi5. Poza tym wszystko w porządku.. pomijając widgety które kuleją od poprzedniego wydania.

Witam.

Zamierzam kupić redmi pro i czy on ma zablokowany bootloader? Czy jednak musze prosić o odblokowanie xiaomi.

6 minut temu, blaca napisał:

czy on ma zablokowany bootloader?

Ma zablokowany i musisz prosić. Chyba wszystkie są teraz blokowane, ale to nie ten temat, tu o konkretnym wydaniu romu.

1 godzinę temu, Grellenort napisał:

na xiaomi.eu niektórzy skarżą się, że system sam pobiera jakieś 2 chińskie aplikacje 

Odkryj ukrytą treść

problem występuje podobno na Mi4c i Mi5s Plus. Ktoś to potwierdzi? Usunięcie aplikacji nic nie da bo i tak system ściągnie je ponownie.

Ktoś Cię zmusił do instalacji tej aktu? No chłopaki z xiaomi.eu nie zablokowali, zdarza się, żaden to syf, po prostu apki z China, jak już to @Nowyuzyt pisał, a niestety, przez wasze dywagacje i agresywne podejście musiałem wyczyścić dość przydatne posty... No i żaden "bloatware"...

Przed chwilą, Nezumi napisał:

Ktoś Cię zmusił do instalacji tej aktu? No chłopaki z xiaomi.eu nie zablokowali, zdarza się, żaden to syf, po prostu apki z China, jak już to @Nowyuzyt pisał, a niestety, przez wasze dywagacje i agresywne podejście musiałem wyczyścić dość przydatne posty... No i żaden "bloatware"...

To przed czyszczeniem trzeba było przeczytać dokładniej co pisałem. Mam zainstalowane 7.3.9 i pytałem czy ktoś może to potwierdzić. Ktoś bez umiejętności czytania ze zrozumieniem nie powinien być moderatorem. EOT, usuń ten post.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.