Skocz do zawartości

spemall.com - opinie


ufo

Rekomendowane odpowiedzi

Nic to nie zmienia, bo po ponad 3 dniach status zamówienia się nie zmienił, aż boję się ile będzie trwała dostawa, o ile w ogóle dojdzie.

 

EDIT: Świerze wieści, po wysłaniu ticketu z zapytaniem kiedy zostanie wysłana paczka, bo ponad 3 dni status się nie zmienia, odpowiedzieli dość szybko 15min., że zostanie wysłana dziś. Pytanie czy jest to prawda, czy mydlenie oczy, bo wiele się czyta w opiniach, że tylko na zapewnieniach się kończy. Co ciekawe, w panelu data wysyłki od razu zmieniła się, z 0000-00-00 na datę zakupu przedmiotu... Ciekawostka:0.

 

Jestem ciekaw czy dziś faktycznie dostanę numer śledzenia od DHL, mało realne bo u nich jest już po 17, ale może w chinach kurier odbiera później paczki.

Edytowane przez Foxhound
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój telefon został wysłany 3 dni po wpłacie więc u nich to chyba standardowe opóźnienie. W każdym razie jak się martwicie (jak pierwszy raz kupowałem telefon z Chin to chodziłem jak na szpilkach. :P) to możecie jeszcze pomęczyć ich fanpage na fejsie - odpisują tam na pytania dotyczące wysyłki.

https://www.facebook.com/spemallcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, właśnie to mój pierwszy telefon z Chin :)

 

Co do SpeMall... wszystko zostało już wyjaśnione. W Niedziele i poniedziałek mieli awarię (nie z ich winy, tylko z wini serwerowni). Dzisiaj napisali do mnie z przeprosinami i właśnie otrzymałem numer przesyłki DHL :)

 

Ogólnie coś czuję, że jeszcze u nich coś zakupię.  :-P

 

//

 

Najlepsze jest to, że około 13-stej napisali mi, że telefon wyślą dziś, a numer do przesyłki DHL dostanę jutro. :) Sprawdzam przed chwilą e-mail, a tam widzę tracking no. DHL :P

Edytowane przez Calvex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że każdego inaczej traktują lub trafiłem na inną osobę, bo jest dokładnie tak jak myślałem. Nikt nie informował, że mają problemy a telefon zakupiony w czwartek wieczorem. Dziś otrzymałem wiadomość:

"Hi

It will be shipped today.
Thanks

Ticket No.: 17733 
Customer Service: Daly"

 

Jednak, jak numery trakingowego nie było tak nie ma, więc wątpię w to, że cokolwiek wysłali. 

Ogólnie puki co mam mieszane uczucia, co to jakości i obsługi sklepu. Tym bardziej że ludzie w necie podobne opinie ślą, i niestety większość negatywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o 12:48 dostałem taką samą wiadomość.

 

It will be sent today.
You will get the tracking NO. tomorrow.
Thanks

Ticket No.: 17648 
Customer Service: Daly

 

 

A o 14, dostałem numer DHL :P

Myślę, że jutro rano powinieneś mieć już numer do śledzenia przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o 12:48 dostałem taką samą wiadomość.

 

 

A o 14, dostałem numer DHL :P

Myślę, że jutro rano powinieneś mieć już numer do śledzenia przesyłki.

 

Niestety myliłeś się mija piąty dzień od zamówienia, a co do towaru i wysyłki cisza i raczej nie zapowiada się żeby coś się ruszyło w tej sprawie. Chyba mnie wydymali na telefon, najchętniej bym zrezygnował i niech zwracają kasę, jeżeli dalsza współpraca ma wyglądać na obiecankach, a w konsekwencji d*pa... Ma ktoś pomysł jak walczyć o zwrot kasy od nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz cały czas do nich. Facebook, otwórz ticketa, a także napisz e-mail. Podaj im numer zamówienia, napisz, że zapłaciłeś 5 dni temu i nadal nie masz informacji na temat telefonu, może coś ruszą.

 

czwartek, lipiec 03, 2014 Terminal DHL Godzina Ilość 9 Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 16:24
 
1 Ilość

 

W poniedziałek już chyba będę mieć telefon, a z tego co widzę to DHL odebrało paczkę od nadawcy 2 lipca.

Edytowane przez Calvex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbroj się w cierpliwość :)

z xiaomi przez tapatalk

 

Nie mam wyboru, dam im te 14 dni i zobaczę co zrobią, jak nie to tylko zostaje spór poprzez PayPal i modlić się o zwrot kasy. Najbardziej wnerwia mnie totalna olewka i brak szacunku, w Polsce już spotyka się lepszą obsługę... Albo brak kontaktu, albo zapewnienia, że telefon zostanie wysłany po czym i tak mają mnie w d*pie, następny mail i ta sama gadka. Jeżeli nie mają towaru to się piszę jasno, że telefon jest niedostępny i wyślemy go za te 4 dni, i faktycznie wysyłają go za 4 dni, a nie piszą na stronie, że telefon dostępny od ręki wysyłka natychmiast, a tu mija tydzień i lipa nie wiadomo czy coś wyślą. Telefon zamówiony na IBG.COM jest po tym czasie na miejscu, zawsze wysyłka na drugi dzień, numer itd., a w Spemallu po tygodniu cicho sza, jeżeli komuś wysłali szybciej to gratuluję widocznie mieliście farta. Ale moje pierwsze zakupy u nich, są jednocześnie ostatnimi, bo jak widzicie nie można powiedzieć, że warto u nich kupować. Takie moje zdanie, i niestety potwierdzają się komentarze z zagranicznych portali, że lepiej omijać ten sklep.

Edytowane przez Foxhound
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w stylu po co żyjemy? Z ciekawości, mieli tańsza cenę, wcześniej ludzie polecali, że bezproblemowy sklep. Mają towar który nie ma IBG stąd wiązalem z nimi nadzieje na większe zakupy, a to miała być pierwsza i weryfikujaca wiarygodność transakcja.

Edytowane przez Foxhound
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo początkowych obaw jestem w pełni zadowolony, fakt wysyłka trochę trwała, ale to chyba głownie z tej awarii którą mieli. Telefon doszedł dzisiaj, nie płaciłem żadnego vatu, cła itp. 

 

Tutaj karteczka Commercial Invoice

 

Pełna nazwa towaru:

- Naprawa telefonu komórkowego

Koszt

27.40 USD

Waga

0.5 kg

 

Przez Katowice przeszło błyskawicznie ! Gdyby miał oceniać dałbym 9.5/10. Najważniejsze, że udało się ominąć wszelkie opłaty.

 

Za Asusa Zenfone 5 z przesyłką DHL zapłaciłem 217 $ (z kodem rabatowym na 5$)

Edytowane przez Calvex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale ostro przekłamujesz. Jesteś chyba jedynym, któremu w tym wątku coś nie wychodzi ostro ze Spemall. Nie jest więc tak, że na 1 zadowolonego przypada kilku bez fona, a zupełnie na odwrót. Mi dziś przyszedł błyszczący i świetnie opakowany OPO. Zamawiałem go 5 lipca w sobotę. DHL odebrał go wczoraj w Chinach, dzisiaj był już w Warszawie. Bez żadnych nieprzyjemności finansowych. Kontakt mailowy bezproblemowy. Początkowo podano mi zły tracking number (chyba nieistniejący), ale po ingerencji mailowej po kilku godzinach (pisałem wieczorem pl czasu, odpowiedź była rano) dostałem nowy numer, z którym wszystko było ok.

Jedyny minus, to niestety pokrowiec. Miał być czarny, przyszedł różowy. Kicha, dla mnie nieprzydatny. Zobaczymy jeszcze, co z tym zrobią.

 

Ale poza tym wszystko ok i na 99% kupię tam drugi fon dla mojej panny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, przełamuje napewno wiesz lepiej u ode mnie. Po 1 nie jedyny bo parę postów wcześniej też były problemy, poczytaj w necie, a nie atakuj ludzi. Dostałeś telefon, gratuluję jesteś gość, szacunek naprawdę. Mnie zapewniają ze wysłali, a nic nie dostałem, trackingu tez nie dodali. Czekam żeby zgłosić spór i odzyskać kasę.

Wysłane z mojego Z130 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może ja jeszcze dorzucę od siebie opinie o sklepie :)

 

jak na razie wszystko Ok (może mogli paczkę wysłać dzień wcześniej no ale)

 

tel. zamówiony w sobotę wieczorek (Xiaomi Mi3)

dzisiaj jest wrotek, maila z potwierdzeniem wysyłki i numerem paczki dostałem około 8 rano

(numer paczki  DHL działa)  

 

będę informował na bieżąco

 

jak obiecałem aktualizuje kurier był dziś (17.7.14) o godzinie 16 00 ale go niestety przegapiłem bo nie było mnie w domu :) także jutro tel odbiorę z ich punktu w Stamplesie

ale ogólnie wrażenie o sklepie mam bardzo pozytywne o ile tel sie podróbką nie okaże :)

 

No i mamy piątek :D

tel odebrany własnie instaluje polski miui narazie wszytsko ok takrze moge wystawic jak najbardziej pozytywna opinie o sklepie

 

Cła nie zaplacilem tel przyszedl opisany jako paczka z po wymianie/naprawie gwarancyjnej na kwote 27 dolarow

 

Sklep Polecam

Edytowane przez piorek25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, u mnie było prawie dokładnie jak u piorka25. Zakup  Mi3 16GB w poprzedni piątek(18.07) wieczorem, a dzisiaj o 14.00 telefon już u mnie. Troszkę byłem nerwowy i w poniedziałek wieczorem wysłałem ticket z ponagleniem bo ciągle status był "paid". Ale chyba niepotrzebnie ich popędzałem. :-P   Sklep polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że krąży tu tylko spemall i ibuygou(najbardziej niepolecany z powodu wysokiej marży), ale są jeszcze takie sklepy jak antelife, 1949deal i coolicol.

 

A co to ma do tego tematu?

 

_______________

Szczerze polecam ten sklep. Kupiłem u nich 24(Czwartek) Lipca Xiaomi Hongmi Note, w zestawie z flip case'm, pistonami, szkłem hartowanym od Nillkin i Xiaomi Mikey.

Informacja o wysłaniu paczki przyszła do mnie po dwóch dniach (26 Lipca). Nazajutrz otrzymałem mail z numerem do śledzenia od DHL. We wtorek (29 Lipca) paczka sprawnie przeszła przez granice, bez nałożonego podatku. Nie pamiętam jak dokładnie była opisana, ale było to coś w stylu "Elektronika po naprawie, 2 baterie[...]". Po sześciu dniach od zakupu telefon z akcesoriami miałem już w domu. Za całość wyszło dokładnie 895,66 PLN (Przeliczane na $ według kursu PayPal'a).

 

TUTAJ możecie zobaczyć dokładną drogę którą przebyła paczka. 

 

Jestem bardzo zadowolony. Jedyne na co mogę narzekać to kolor pokrowca jaki dostałem. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to chętnie odsprzedam po okazyjnej cenie ;)

 

Jeszcze raz gorąco polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cierpliwie czekam, napisałem na wszelki wypadek do nich czy mają na stanie te telefony, bo 13.08 wyjeżdżam i obawiam się, że przesyłka może nie dojść na czas. Ale zapewniono mnie, że w poniedziałek będzie wysłany telefon. Jedyne czego się obawiam, że Zoll może być bardziej skrupulatny niż nasz urząd celny i nałożą podatek, a tego bym nie chciał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay, telefonik teoretycznie miał być wysłany wczoraj, ale dopiero dziś zmienił się status na stronie. Więc pewnie dopiero dziś go wysłali. W odpowiedzi na mojego maila w którym prosiłem o numer trackingowy dostałem jakiś do dhl, ale coś nie mogę namierzyć tej paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay, telefonik teoretycznie miał być wysłany wczoraj, ale dopiero dziś zmienił się status na stronie. Więc pewnie dopiero dziś go wysłali. W odpowiedzi na mojego maila w którym prosiłem o numer trackingowy dostałem jakiś do dhl, ale coś nie mogę namierzyć tej paczki.

Jeżeli wyskakuje Ci, że nie ma takiego numeru trackingu to poczekaj 24h. Ja tak miałem i po 24h pierwszy wpis się pojawił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że krąży tu tylko spemall i ibuygou(najbardziej niepolecany z powodu wysokiej marży), ale są jeszcze takie sklepy jak antelife, 1949deal i coolicol.

 

Ceny MI4 16GB z tych pozostałych sklepów:

coolicool.com - 603,99$

1949deal.com - 299,99$ (out of stock)

antelife.com - 439,99$ (preorder)

 

i tu najlpesze: ibuygou.com - 435$

 

tak więc sklep "najbardziej niepolecany z powodu wysokiej marży" (ktory pakuję z automatu jako gift i wysyła jako gift) zajmuje 2 miejsce cenowo, zaraz za sklepem w którym jest "out of stock"

 

Wnioski chyba każdy wyciągnie sobie sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny MI4 16GB z tych pozostałych sklepów:

coolicool.com - 603,99$

1949deal.com - 299,99$ (out of stock)

antelife.com - 439,99$ (preorder)

 

i tu najlpesze: ibuygou.com - 435$

 

tak więc sklep "najbardziej niepolecany z powodu wysokiej marży" (ktory pakuję z automatu jako gift i wysyła jako gift) zajmuje 2 miejsce cenowo, zaraz za sklepem w którym jest "out of stock"

 

Wnioski chyba każdy wyciągnie sobie sam. 

I tak spemall.com ma ciekawszą ofertę - $404.99 do tego darmowa wysyłka i wysyłają jako naprawa produktu w niskiej cenie. A na ibuygou $460 z przesyłką DHL. Różnica jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...