Skocz do zawartości

spemall.com - opinie


ufo

Rekomendowane odpowiedzi

Jako kolejny ze sklepów chciałem zaproponować spemall.com. Mają konkurencyjne ceny do najbardziej polecanego na forum ibuygou. Zamówiłem u nich swoje pierwsze Xiaomi, tj. MI2S  właśnie ze względu na konkurencyjną ceną. Poleciłem ich znajomemu, który do tej pory zamawiał w etotalk i również był zadowolony z obsługi i wynegocjowanego rabatu. Wiem, że już niektóre osoby z forum od nich kupowały więc również mogą dopisać w temacie swoje zdanie. Jedyne zastrzeżenia jakie mam, to że przygotowanie wysyłki trochę trwa i nie jest wysyłana natychmiast w momencie płatności, moje wtorkowe zamówienia zostało wysłane po 2 dniach, tj dzisiaj.

 

Póki co dla zainteresowanych dodatkowymi 3% rabatu od cen na  http://www.spemall.com/ podaję specjalny kod rabatowy: spepoland3%

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moje drugie zamówienie u nich, poza tym znajomy zamawiał dwa Hongmi + akcesoria i tak jak pisałem był zadowolony, bo obyło się bez żadnego problemu na cle. Dobrze opisują paczki ;) Teraz też zamówiłem Hongmi dla znajomego i nie przewiduję problemów.

 

update: dziś telefon przyszedł, więc de facto po niecałym tygodniu od płatności paypalem, oczywiście wszystko ok i bez cła, wysyłka DHLem :)

Edytowane przez ufo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję swoją wypowiedź z innego tematu odnośnie tego sklepu sprzed pół roku:

 

 

 

hongmi - China Electronics Wholesale - Consumer Electronics Gadgets Dropship From China

Jest pewien wybór akcesoriów. Ja kupiłem w zestawie z Red Ricem screen protector i silicon case czarny. Wszystko ładnie dopasowane do telefonu. Polecam ten sklep tak w ogóle. Zamówiony Hongmi po 3 dniach został wysłany i w 3 dni doleciał DHLem pod moje drzwi. Opisany jako "Repaired digital photo frame" i przeszedł bez żadnych dodatkowych opłat. Preinstalują na każdym RedRice rom multilang z miuiandroid.com. Telefon oczywiście oryginalny. Kontakt z supportem idealny. Rzeczowe odpowiedzi w ich godzinach pracy (dla nas noc i rano). Śledźcie ich forum, mają fajne discounty. Ja się załapałem na discount na RedRice na przykład z tego tematu:

Large Discount For Xiaomi Hongmi Smart Phone From 29th November to 6th December - Special Offers - SpeMall Forum 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wszystko fajnie jeśli nic się nie dzieje. Ja już od trzech tygodni mam z nimi niezły cyrk z niesprawnym telefonem. Nawet spór na PayPal niewiele pomógł..

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Markus mógłbyś przybliżyć swoją sprawę co dokładnie jest nie tak z telefonem.

Wysłane z mojego Z130 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To dotyczy innego telefonu - firmy Jiayu. Generalnie problemy z oprogramowaniem - nie działa Caller ID, na większości romów są problemy z mmsami i taki mały błąd sprzętowy - bateria ma przebicia do obudowy i przy wkładaniu pojawia się iskrzenie. Kupiłem już kilkadziesiąt telefonów w Chinach i nigdy nie było takich problemów ze sprzedawcą. Rozwiązanie sporu na ali to inna bajka. Po trzech tygodniach udało mi się dostać od nich adres do zwrotu i dziś telefon wysłany do Chin.

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisxesz ze spór na PayPal nie pomógł, moglbys nieco przyblizyc? Jako ze o ile mozna kupic oryginalny telefon, to nie zawsze sa one sprawne. I tu sie zaczyna cyrk.. Odesłanie tel do Chin to koszty, i niewielkie szanse na jego odzyskanie, tym bardziej ze przyjdzie nowy/naprawiony. Do tej pory myślałem, ze w razie kłopotów z nowym tel od razu zglaszac spór na PayPal, jest na to 45 dni od daty zaplaty. Wowczas i tak trzeba odeslac telefon, ale jak nie odesla sprawnego fona, to PayPal powinien odsac kase. Jakie są twoje doświadczenia?

Tap tap from MI2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Pomógł na tyle, że w końcu podali adres do wysyłki. Innych doświadczeń z obsługą sporu PayPal nie mam. W poniedziałek eskaluję spór, aby nie dopuścić do sytuacji, że zostanę bez ochrony.

Paczka wczoraj opuściła WER Warszawa i czekam aż dotrze do Sprzedawcy.

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku są straszne jaja, niestety...

Zamówiłem u nich telefon 11.05. Przelew bankowy zrobiłem 2 dni później. 15.05 napisałem do nich, czy dotarł już mój przelew. W tickecie odpisali, że jeszcze nie, ale mam się nie martwić, bo przeważnie idzie te 3 dni robocze. No tak. Racja. W sumie mogłem się tego spodziewać. To był wtedy czwartek.
W poniedziałek napisałem do nich znowu, z tym samym pytaniem, to poprosili mnie, żebym przesłał im na maila potwierdzenie przelewu. Wysłałem. Odpisali, że tak, że dostali pieniądze. I że wyślą telefon 'soon'. To był 20.05.
23.05 piszę do nich maila, ile to 'soon' u nich może jeszcze potrwać. Odpisali, że przepraszają, i że paczka BĘDZIE wysłana jeszcze tego samego dnia. Co by nie mówić, trochę mi już ciśnienie skoczyło- piszę, że jest jeszcze wszystko ok, ale byłbym spokojniejszy, gdybym dostał jak najszybciej numer przewozowy. Koleś odpisał, że mają teraz weekend, i ogólnie nic nie mogę zrobić w tej sprawie przez te 2 dni. To było 2 tyg. temu.
W zeszły poniedziałek, jak wróciłem z pracy wchodzę na maila- nie ma nic nowego od spemall. Wchodzę na ichnią www- to samo. Status zamówienia jak był 'paid', tak się nie zmienił. Ja z powrotem na maila, i piszę do nich, o co w ogóle chodzi. Że paczka miała być wysłana w poprzednim tygodniu, że numer przewozowy powinien być już u mnie na poczcie. W zeszły wtorek dostałem od nich odpowiedź z numerem przesyłki. Wszystko by było w jak najlepszym porządku, gdyby nie to, że dzisiaj dzwoniłem do dhl z zapytaniem, co z moją przesyłką (bo nie mogłem jej namierzyć w ogóle przez cały poprzedni tydzień), to mi odpowiedzieli, że takiej paczki nie mają w ogóle w bazie danych, i że najprawdopodobjniej nie była jeszcze wysłana.
Przed chwilą wysłałem kolejnego maila do spemall, o co tu w ogóle chodzi.
Ogólnie jest jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy? Bo szczerze- w wysyłkę telefonu już nie wierzę.
Mam porobione screeny z mojego ticketa, którego do nich wysłałem. Konwersacja przez maila też nie jest usunięta. Potwierdzenie przelewu też mam w .pdf'ie, więc w jakiś sposób się zabezpieczyłem, ale sam nie wiem, czy to coś da w razie jeszcze większych problemów...

Edytowane przez Makiavelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano... Teraz też sobie mówię, że lepiej by było PayPalem.
Nie mam tam konta założone, a słyszałem, że trzeba najpierw jakieś mniejsze sumy wpłacić, żeby PayPal się upewnił, że to konto jest rzeczywiście moje. Poza tym, to sprawa też wygląda w ten sposób, że najpierw złożyłem zamówienie, i tam zaznaczyłem opcję przelewu. A wypłatę miałem na koncie 2 dni później, i dopiero wtedy zapłaciłem.

Edytowane przez Makiavelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyslales im przelew - do Chin? - to szanse na odzyskanie kasy sa takie, na ile bedzie Chinczyk chcial. Zadnym sądem ich nie trafisz. Platnosc TYLKO PayPal em, wowczas to paypal gwarantuje transakcje. Na aliexpress jest ich system escrow, wiec tez niby jakas ochrona jest. A tak, to nie masz zadnej ochrony.. Karta to ja moge zaplacic za pierdoly, przelewem nigdy. Jak chinol nic ci nie wysle, ale to go nie zmusisz. i tyle. Co moge polecic, to pisac ze ich obsmarujesz na konkretnych forach, nie lubia zlej reklamy. podaj nazwy forow. A zalozenie konta na paypalu jest bardzo proste, zadna filozofia

Tap tap from MI2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, wiem, że to żadna filozofia. Chodziło mi o to, że słyszałem, że najpierw muszę jakieś drobniaki wpłacić na PayPala, żeby system potwierdził moją tożsamość/że to prawdziwe konto- coś takiego.

I chyba im zrobię tą anty-reklamę, bo już nawet przestali na maile odpisywać -,-'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podpinasz karte/konto i je autoryzujesz, paypal pibira jakies drobne, w tytule przelewu masz kod. po wpisaniu kodu kase oddaja. Dodam, ze nie musisz robic tej autoryzacji, jesli nie przelewasz duzych kwot

Tap tap from MI2

O, dzięki za info. Nie wiedziałem o tym.

Ale wracając...

Zaatakowałem spemall na fb, i coś się w końcu ruszyło.

Nie wiem, czy to tu pisałem, ale kiedy w końcu otrzymali mój przelew, to brakowało tam 10$. Z początku nikt nie robił z tego wielkiego problemu, i koleś mówił, że wyślą to i tak, i tak (tak mi napisali w tickecie). A teraz sie okazało, że o tą dychę było wielkie halo... -,-'

Niby mają dzisiaj w końcu wysłać. Ale i tak nie uwierzę, póki nie zobaczę paczki u siebie w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila dzisiaj, że paczka jest gotowa do wysyłki, i jutro opuści Hongkong. Dostałem też nowy numer przewozowy.
Nowość jest taka, że na ich stronie status zamówienia w końcu się zmienił, i mogę tam też podpatrzeć numer paczki. Być może tym razem na prawdę ją wysłali.

 

___

Paczka w końcu dzisiaj została wrzucona na www, i mogę ją bez przeszkód monitorować.
(Wczoraj mi z serwisu napisali 'coś'- tego się nie dało logicznie przetłumaczyć na język polski- i że mam spróbować na następny dzień sprawdzić)

Edytowane przez Makiavelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja paczka doszła po 1,5 tygodnia, mimo wysyłki DHL. Dostałem tracking po 2ch dniach, ale po 3ch kolejnych był status "zwrócono do nadawcy". Spemall napisał, że DHL zwracało wszystkie paczki bo mieli jakiś błąd... fakt faktem, że potem paczka wysłana w niedzielę o 21:30 we wtorek rano już była u mnie... wszystko opisane i oznaczone, oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych którzy coś kupowali w tym sklepie - trzeba ich upominać, czy sami wystawiają faktury na coś innego w niższej cenie? Szło wam dodatkowo jako gift, czy normalnie?

Ja do nich napisałem czy jest możliwość opisania jako gift i zaniżenia wartości na 20$. Efekt przedstawiony na pierwszej stronie w moim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamówiłem telefon na stronie spemall.com. Zapłaciłem w środę rano, dziś jest piątek i żadnej informacji nie mam, czy telefon został wysłany czy nie ;/

 

Płaciłem przez paypal, Orders Status od razu skoczył mi na PAID, no i dostałem e-maila z automatu, że dziękują za zakup... Z tego co czytałem to wysyłka trwa maksymalnie do 24h po zapłacie, więc czemu jeszcze nie wysłali ? Jak dziś nie dostanę potwierdzenia to będę musiał czekać do poniedziałku....

Edytowane przez Calvex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem Mi3 z przesyłką za 290$. Dzisiaj około południa dostałem maila z numerem przesyłki DHL. W międzyczasie dostałem maila z potwierdzeniem, iż zaniżą mi wartość i dadzą inna nazwę na fakturze (wysłałem maila z prośbą o potwierdzenie tych informacji zaraz po złożeniu zamówienia). Także obecnie pozostaje mi jedynie czekać.

 

@Calvex sprawdzałeś czy maile nie utknęły w spamie? Mi na początku google wrzucało od nich maile właśnie do spamu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spamie nic nie mam, zresztą mam pocztę na gmail.com i takie rzeczy do razu lecą mi na główną :) Jak loguje się na spemall.com to mam tylko 

 

 

 

66893259091587519068.jpg

 

Trochę lipa z ich strony... myślałem, że jak zapłaciłem w środę to towar dostanę w przyszłym tygodniu, a teraz zaczyna się weekend to będę czekał na ich odpowiedź  do poniedziałku... o ile odpowiedzą. 

Edytowane przez Calvex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas 9 rano, u nich już popołudnie. Jak informacji na temat telefonu nie ma, tak nie było. Napisałem e-maila i również nikt nie odpowiedział. Żałuje, że zdecydowałem się na kupno w tym sklepie, bo wieje amatorszczyzną na maksa. 

 

Do tego strona internetowa nie działa...

 

Przeczytałem trochę opinii na ich temat i widzę, że reputację mają niską.

https://www.trustpilot.com/review/spemall.com
http://www.resellerratings.com/store/spemall_3
http://www.webutations.info/go/review/spemall.com

Żeby się nie okazało, że 220 $ w plecy...

Edytowane przez Calvex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Mi3 w czwartek i od razu zapłaciłem paypalem. Maila z numerem DHL i informacją o wysyłce dostałem w piątek. Dzisiak rano ku mojemu zdziwieniu (jak szybko :o) kurier przywiózł mi paczkę. Kontakt mailowy ok i oczywiście bez dopłaty. Także osobiście mogę powedzieć, że jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego jeden dostaje w try miga, a drugi ma problemy i zero kontaktu. Stwierdziłem, że osobiście przekonam się co są warci, ale puki co, jest jak Calvex powiada. Szkoda, bo pewnie będę musiał walczyć o kasę, a po drugie miałem ochotę na większe zakupy, bo niestety IbuyGou.com super sklep, ale mają mały wybór i wyższe ceny. Szkoda, że nie ma OnePlusOne w iBuyGou.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...