Skocz do zawartości

Miui Polska na Mi5s


woonski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

postanowiłem zmienić mój telefon Mi4 na Mi5S. Zamówiłem telefon z softem Global 8.0.3.0 (MAGMIDI) i chciałem przejść na MIUI POLSKA.
Wysłałem prośbę do Chin z prośbą o odblokowanie Bootloader i po niecałych 3 dniach zgoda przyszła. Ściągnąłem więc wszystkie potrzebne programy i przystąpiłem do odblokowania bootloader (wg tej instrukcji - https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urządzeniach-xiaomi-poradnik/), jednak za co się nie zabrałem to problem.

Pierwszy, to brak możliwości wejscia w EDL. Po komnedzie adb reboot edl telefon nie przechodzi w tryb download tylko się restartuje. Więc gdzieś wyczytałem, że niektórym udaje się odblokować bootloader na wersji Global, więc przeszedłem do MiFlash Unlock. Tu znowu zatrzymuje się na 50% z komunikatem "couldn't verify device". Właczyłem lokalizacje, przełożyłem i zarejestrowałem kartę SIM, przełączyłem USB  w tryb debugowania i cały czas to samo.
Nie mam takze w opcjach programistycznych takich zakładek jak MiFlash Unlock, ani Odblokowanie OEM.

Proszę o pomoc, bo już nie wiem czego próbować :(

PS. Jeżeli temat jest nie w tej sekcji, to bardzo przepraszam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem stąd: http://en.miui.com/a-234.html ten Xiaomi Mi 5s Latest China Developer Version Fastboot File Download

Pytanie czy zostawić go w tar.gz czy wykapować i spakowac do zip?

Czy bardziej chodzi o ten soft - http://en.miui.com/thread-540381-1-1.html

Edytowane przez woonski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło żeby stąd pobrać.. 

http://en.miui.com/download-314.html

...ale zapomniałem, że na Mi5s nie ma Global Developer w wersji recovery update. 

Także póki, co pozostaje Ci używać Global Stable (bleeee), albo podesłać go do mnie na serwis - dysponuje boxem serwisowym, którym jestem w stanie wymusić tryb EDL, wgrać dev'a i odblokować go - Mi5s aktualnie robię po kilka sztuk tygodniowo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem. Zgodę też dostałem. Prócz tych, którzy proponują usługi płatne, wielu użytkowników poleca poczekać przynajmniej tydzień i spróbować odblokować bootloader po tym czasie. Także cierpliwości, masz na to 30 dni po udzieleniu zgody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że to coś zmieni? Mam na myśli, telefon przejdzie po tym czasie poprawną weryfikację w MiFlash Unlock na Globalu?

Dziwne trochę, od czego by to miało zależeć... jest coś co chińczyk przełącza raz w tygodniu hurtowo? :D

Znalazłem jeszcze chyba najszybszy sposób na własny kabel Deep Flash - http://en.miui.com/thread-310325-1-1.html, który załatwia sytuację. Łamie się, wolałbym zrobić to mimo wszystko programowo :)

Przez tą całą sytuację, jak nie wiedziałem praktycznie nic (bo pierwszy telefon już miałem z MIUI POLSKA, przez co cała filozofia polegała na wgrywaniu cotygodniowych aktualizacji), tak teraz, po przeczytaniu dziesiątki tematów, ładnie się podszkoliłem :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, woonski napisał:

Znalazłem jeszcze chyba najszybszy sposób na własny kabel Deep Flash - http://en.miui.com/thread-310325-1-1.html, który załatwia sytuację. Łamie się, wolałbym zrobić to mimo wszystko programowo :)

Na tym Global Stable kablem deep flash idzie 1-2 na 10, ale spróbować warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat

Siema, siedzę na angielskim forum xiaomi jakiś czas, też miałem MI5s z Global Stable 8.0.3.0 i też nie mogłem odblokować programowo. Codziennie powstaje kilka tematów od osób które zacinają się na 50% przy próbie odblokowania.

Bez zrobienia sobie kabla Deep Flash się nie obejdzie, ja zrobiłem i przeszło wszystko bez problemu.

Co będzie potrzebne:
- Kabel USB Typ-C
- Ostry nożyk, najlepiej modelarski, do oskórowania kabla i dwóch żyłek, dokładnie to czarnej ( masy ) i zielonej ( data + )
- MiFlash i Soft Global China w wersji Fastbbot, nie Recovery, ten z oficjalnego Downloadu na stronie Xiaomi o tutaj http://en.miui.com/a-234.html
Wybrać tam Xiaomi Mi 5s Latest China Stable Version Fastboot File Download
 

Soft wypakować najlepiej do nowego katalogu bezpośrednio na dysku C:\
Wczytać go do MiFlasha

Teraz tak, mój kabel po "oskórowaniu" wygląda tak:
IMG_20170316_234826.jpg

Procedura Flashowania:

  1. Na włączonym telefonie i PC wpinamy kabel do telefonu i PC
  2. Zwieramy kabel zielony ( data + ) z czarnym ( masa ) należy się upewnić, że w naszym kablu kolor czarny to Masa, a zielony to Data +
  3. Na telefonie wybieramy restartuj, to ważne bo wybranie wyłącz nie zakończy się wprowadzeniem telefonu w tryb EDL.
  4. Telefon się wyłączy, ale nie włączy, po 5 do 10 sekund rozwieramy kable i PC wykrywa nowy sprzęt ( jesteśmy w trybie EDL ), powinien wykryć sterownik, ale jeśli nie wykrywa jest on w folderze gdzie zainstalował się MiFlash w podfolderze o nazwie Qualcomm
  5. Teraz MiFlash bez problemu wgra China Stable, po skonfigurowaniu telefonu i zaznaczeniu w opcjach programistycznych tego OEM unlock czy jakoś tak proces odblokowania przez MiUnlock przejdzie do 100% bez problemu.

 

Tylko w taki sposób udało mi się odblokować urządzenie.

P.S. Możesz spróbować wgrać przez Updater Global Dev który wyciekł pod koniec Lutego, może się uda, ja już tego nie próbowałem. Sam ROM 7.2.24 Global działa zaskakująco dobrze, nie wiem dlaczego Xiaomi po upublicznieniu go zaraz go wycofało.

Mi5s Global beta
Fastboot 1740M http://bigota.d.miui.com/7.2.24/capricorn_global_images_7.2.24_20170224.0000.00_6.0_global_f102605a9c.tgz
Recovery 1504M http://bigota.d.miui.com/7.2.24/miui_MI5SGlobal_7.2.24_686eefac78_6.0.zip

P.S. 2

W EDL można też wejść zwierając dwa pady na PCB, ale to ostateczność
Xiaomi_Mi_5s_Teardown_9.jpg

Edytowane przez Leniwy Jestem
Poprawki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hejka, mam podobny problem kupiłem MI5s i dostałem zgodę na odblokowanie ale jakoś mi nie wychodzi i moje pytanie czy ktoś jest z Warszawy lub okolic  i może mi pomóc odpłatnie odblokować i wgrać najnowszy soft ? :)

Pzdr

Edytowane przez kubis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, mam podobny problem kupiłem MI5s i dostałem zgodę na odblokowanie ale jakoś mi nie wychodzi i moje pytanie czy ktoś jest z Warszawy lub okolic  i może mi pomóc odpłatnie odblokować i wgrać najnowszy soft ?
Pzdr


Gdzie masz problem? Kabelek masz? Kupiłeś / zrobiłeś?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic ktory kabel to masa, a ktory to data +(wiem ze maja rozne kolory)? Pytanie do LeniwyJestem: Czy uzywales kabelka usb typu C tego od xiaomi, co byl w zestawie z telefonem?


Nie, szkoda mi było kabla. Wziąłem na mUSB i przejściówka na USB - C.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mariusz.ur napisał:

@momores jest w tym telefonie jakieś mi recovery np. 3.0 ? Sprawdź to trzymając pogłaśnianie i przycisk zasilania . Jak jrst to zrób wipe data . Jeśli nie to zrób jeszcze raz instalację , ale zaznacz flash all w miflash

miflash widzi telefon w trybie fastboot, co konkretnie mam zaznaczyć? 

Schowek01.jpg

Edytowane przez momores
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2017 o 23:07, rradek napisał:

Po co Wam ten MiFlash?

Nie lepiej odblokować normalnie na sofcie Global najnowszym który to umożliwia?

Bez zabaw i cyrków.

Witam.

Mam Mi 5s, MIUI Global 8.2.1.0 (MAGMIDL)

Dostałem zgodę na odblokowanie.

Pobrałem "miflash_unlock-en-2.2.406.5.zip" , rozpakowałem, telefon w tryb fastboot no i problem.

Po zalogowaniu na swoje konto mi (na komputerze) , program miflash_unlock nie widzi telefonu.

W menadżerze urządzeń jest Android Phone / Android bootloader Interface.

W mi Unlock jest: Mi usb Driver Alredy installed  (ver 2.2.406.5) , ale cały czas komunikat "Not connected to the phone"

Może kolega ma pomysł jak obejść problem "Not connected to the phone" ?

 

Pozdrawiam

M.

 

Edytowane przez mario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zexon72 - jesteś wielki, 100% trafienie za pierwszym razem. W innym wątku tylko mi zacytowali fragmenty procedury, które i tak już wcześnie przetestowałem

bardzo skrupulatnie (i o tym napisałem) . Jeszcze raz wielkie dzięki.

Pozdrawiam

M.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.05.2017 o 08:40, Zexon72 napisał:

@mario1  Użyj MiFlash Unlock MiFlashUnlock_1.1.1111.1_en  do pobrania >> TUTAJ <<

"Wcześniej oczywiście z opcjach developerskich połącz konto Xiaomi." <- nie mam takiej opcji w opcjach developerskich.

telefon jest z Gearbest i ma jakiś ichni ROM ma już zgodę na unlocka

aczkolwiek wesja 1.1.1111.1_en zatrzymuje się na 50% i mówi, ze mam inne konto an tel, a inne na komputerze. tylko ja mam jedno konto miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...