Skocz do zawartości

AndroidAuto


ToMiSlaV

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam Was,

 

Mam pytanie do forumowiczów. Może ktoś z Was próbował na na telefonie Xiaomi uruchomić Android Auto i poprzez kabel USB podłączyć w samochodzie, tak by wszystkie informacje były na ekranie?

Co ważne chodzi też o androida 7.0 na Xiaomi, może to ma znaczenie.

 

Jeśli tak to powiedzcie czy to działa i jeśli tak to jak to zrobić.

Próbowałem w pracy telefon Xiaomi Mi5 mam 7.0 androida. Ściągałem Android auto i ekran główny w samochodzie się pojawiał ale zaraz wywalało i znikał. Macie jakieś pomysły gdzie przyczyna?

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Redmi Note 2 z android 5.0.2 działa. Wszystko co powinno być jest przekazywane na system w samochodzie. Jeszcze pytanie czy zainstalowaleś sobie aplikacje android auto, zgodną z architekturą Twego telefonu?  

Edytowane przez focusik09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i działa.

Jedyny problem jaki zauważyłem to problem z Google Now. Przy przejściu na Androida 7 Google przestało odpowiadać głosem na komendy. Wykonuje je, ale nie gada:

BYŁO:

- ok google zadzwoń do brata

- ok, dzwonię do Artur

JEST:

-ok google zadzwoń do brata

- ........

Temat jest znany z innych telefonów i wersji systemów i jest generalnie problemem aplikacji Google. Niestety nie ma prostego rozwiązania, ponoć czasami pomaga wyłączenie historii lokalizacji. 

A co do samego Android Auto, to zwróć uwagę na wersję. Ma Mi5 powinna być z architekturą arm64, zobacz link poniżej:

AAuto z apkmirror

 

Mariusz

 

 

Edytowane przez Mariusz_
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przy tej wersji arm64 wyskakuje, ze aplikacja nuedostepna w moim kraju, brak mozliwosci zaktualizowania.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

Jeszcze jedna sprawa. Oczywiscie sciagnalem wersje Arm64 i w sumprawie dziala.

1. Aplikacja nie zawsze za pierwszym razem sie uruchomi, pare razy wywala ale w koncu uruchamia i chodzi.

2. Nie dzialaja komendy glosowe. Mowie "ok google" a dostaje odpowiedz "odblokuj telefon aby korzystac z wybierania glosowego android auto".

Macie tez tak?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem ten sam problem.

Musiałem zdjąć wszelkie blokady ekranu, a następnie ponownie je włączyć. Od tamtej pory Android Auto działa bez problemu. 

U mnie aplikacja nie wywala. Jeśli aplikacja nie została wyłączona całkowicie (np. mapy są włączone), to faktycznie tak robi, jakby apka wyrzucała. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Mój problem polega na tym, że na moment się łączy, pokazuje się czasem nawet coś na ekranie w samochodzie i rozłącza.

To co zauważyłem, że nawet jak w opcjach programistycznych przełączę złącze USB na przesył danych, to przy próbie połączenia z samochodem USB przełącza się automatycznie w tryb ładowania i rozłącza.

Gdzie tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 2.08.2017 o 09:40, Alex76 napisał:

Miałem ten sam problem.

Musiałem zdjąć wszelkie blokady ekranu, a następnie ponownie je włączyć. Od tamtej pory Android Auto działa bez problemu. 

U mnie aplikacja nie wywala. Jeśli aplikacja nie została wyłączona całkowicie (np. mapy są włączone), to faktycznie tak robi, jakby apka wyrzucała. 

Masz u mnie piwo. Za sposób odblokowania poleceń głosowych.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy komuś miał taki problem, że AA się odpala, ale wiesza się/wyłącza w losowym momencie (kilka sekund lub kilkanaście minut po odpaleniu)?? Czasami po takim zawieszeniu mam problem z ponownym uruchomieniem. Czasami restart BT pomaga, a czasami dopiero po kilkunastu minutach wyłączenia samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć.

Mam problem z podłączeniem poprzez Full Link i kabel USB telefonu Xiaomi Redmi Note 2.

Po podłączeniu telefonu do samochodu za pomocą kabla USB na ekranie samochodu nic się nie dzieje.

Na telefonie jest zainstalowana aplikacja Android Auto, która na telefonie się uruchomia jednak na ekranie samochodu nic się nie dzieje.

W opcjach programistycznych oczywiście włączone debugowanie USB.

Dziwna rzecz podczas resetowania telefonu podłączonego kabelkiem USB na ekranie samochodu przez chwilę się pojawia okienko MT.... preloader i ikona androidauto i chyba mirrorlink jednak po sekundzie znika.

Liczę na waszą pomoc i rady jak rozwiązać problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety las-kluzop to również nie pomogło. Już nie mam pomysłów. Zainstalowałem ileś rodzajów systemów oraz wypróbowałem ileś rodzajów kabli USB i nic. Raz na chwilę się połączyło, ale potem klops. Telefon się wyłącznie ładuję - i nie ma możliwości wyboru opcji przesyłania plików MTP. Ktoś coś? ???

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Dnia 22.03.2017 o 07:38, focusik09 napisał:

Na Redmi Note 2 z android 5.0.2 działa. Wszystko co powinno być jest przekazywane na system w samochodzie. Jeszcze pytanie czy zainstalowaleś sobie aplikacje android auto, zgodną z architekturą Twego telefonu?  

Jakim cudem na Redmi Note 2 zainstalowałeś tę apkę? U mnie pokazuje, że jest niezgodna z moim urządzeniem... Mam Redmi Note 2 z Androidem 5.0.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@x10d

Nie mam już rn2. U mnie AA instalowało się normalnie. Najważniejsze to wybrać odpowiednią wersję. Powinna być  arm 64. Może spróbuj jakieś starsze wersje z tego linku 

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

Edytowane przez focusik09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sporo tu opisanych problemów, a mało wskazówek jak je rozwiązać. No ale spróbuję dorzucić swój kłopocik, może akurat Ktoś pomoże.

W moim przypadku - Xiaomi Redmi Note 4 - problem z AA polega na tym, że nie działa wybieranie głosowe. Przy próbie dzwonienia pojawia się komunikat, że jak tylko się zatrzymam to mam w telefonie nadać jakieś super uprawnienia dla aplikacji GOOGLE. Poświęciłem troszkę czasu na sprawdzenie o co chodzi i okazało się że GOOGLE ma już nadane wszystkie możliwe uprawnienia, a wybieranie głosowe nadal nie działa.
W przypadku gdy wybiorę numer na ekranie to rozmowa nie jest kierowana na zestaw samochodowy, tylko telefon przechodzi na głośnik.
Problem nie znika mimo, że mam już 3. wersję AA.

 

Edytowane przez puder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja przetestowałem już chyba wszystkie opcje na #miuipolska w #mimix2 i nie działa... dziś wrzucam global stable...

EDIT, telefon już się przywraca na Global, ale nie ma odblokowania twarzą i gestów... o rety...

Dam znać czy będzie działać z samochodem później.

 

Edit 2

Na global śmiga bez problemu. Nie mam tylko gestów i odblokowania twarzą.

------------------------------------------------------------

EDIT 3

 

mały DUŻY update. Jako że nie lubię z czegoś rezygnować, a telefon i tak miałem wymazany, to wrzuciłem na nowo TWRP i miuipolska i wszystko działa ;-) Pozdr !!!

Edytowane przez dead_beat
Update 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobry. A ja się połamałem na Redmi 6 - alplikacja się zainstalowała i na telefonie rusza. Natomiast po podłączeniu kablem do samochodu wyświetla się tylko na ekranie ikona android auto (z automatu sie nie uruchamia) a naciśniecie jej powoduje restart telefonu. Instalowalem juz ze 4 wersje androida i jest tak samo. Ratunku :( Sprawdziłem na dwóch samsungach - AA chodzi od strzału....

Edytowane przez Jarson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 10.10.2018 o 19:06, Jarson napisał:

Dobry. A ja się połamałem na Redmi 6 - alplikacja się zainstalowała i na telefonie rusza. Natomiast po podłączeniu kablem do samochodu wyświetla się tylko na ekranie ikona android auto (z automatu sie nie uruchamia) a naciśniecie jej powoduje restart telefonu. Instalowalem juz ze 4 wersje androida i jest tak samo. Ratunku :( Sprawdziłem na dwóch samsungach - AA chodzi od strzału....

Możesz napisać jakie wersje/ czy ten problem był na wszystkich? Instalowałeś jakieś bety?

Ja w sumie poległem na próbach instalacji (błąd aplikacja nie została zainstalowana)..... Czekam na odblokowanie bootloakera i zacznę coś próbować. Choć już mnie nachodzi na zakup taniego tabletu tylko pod AA zamiast telefonu;) (też mam Redmi 6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Działa komuś poprawnie Android Auto na xiaiomi mi mix 2s wersja global 10.0.9.0 ? U mnie po podłączeniu na wyświetlaczu samochodu brak ikonek dolnego paska oraz ścinanie aplikacji. Sprawdzane na dwóch kablach, uprawnienia wszystkie przyznane dla AA, tryb oszczędzania baterii wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 3.01.2019 o 21:25, miras65000 napisał:

Działa komuś poprawnie Android Auto na xiaiomi mi mix 2s wersja global 10.0.9.0 ? U mnie po podłączeniu na wyświetlaczu samochodu brak ikonek dolnego paska oraz ścinanie aplikacji. Sprawdzane na dwóch kablach, uprawnienia wszystkie przyznane dla AA, tryb oszczędzania baterii wyłączony.

Mam pytanie - czy wgrywał ktoś xiaomi.eu  i pomogło. Wyczytałem , na innym forum , że  wgranie softu EU powoduje bezproblemową współpracę z AndroidAuto. Koszt 50 zł i wgrywaja na miejscu. Ja mam 2 Xioami Mi Note 3 i RN6Pro i nie działaja - kupiłem S8 i śmiga bez problemu. Bawiłem się w kable, wersję AA, debugowania i pptymalizację ale efekt końcowy podobny - brak łączności. Komunikat ten sam - nie udało się połączyć- zgodnie z podpowiedzią z powyżej wyłączyłem wszelkie blokady - pin , ekran , aplikacja otrzymała wszelkie urpawnienia i ciągle to samo. 

aq.jpg

Edytowane przez E65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyłączcie sobie sklonowane aplikacje - "podwójne" konto Google powoduje takie cyrki (błąd komunikacji 16). Nieprzypadkowo przestało to działać właśnie na nowych wersjach Androida, gdzie wprowadzono właśnie taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam porblem z Androidem bo po połaczeniu z Bolero ( Octavia) Android działa ale "mrozi" mi Waze tzn na ekranie radia mam jakas stara lokalizacje i generlanie aplikacja nie działa. Google maps chodza bez porblemu. . Dodatkow Yanosikmchodzacy w tle wyłacza sobie głoz. Instalacja jest talka sama jak na S8 i tam dziła bezbłednie a na MI9 jest kicha.

 

czy ktos wie co sie dzieje z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Czy ktoś z użytkowników Redmi Note 5 z parametrami:

  • Android 9 PKQ1.180904.001
  • Wersja MIUI Global 10.3.1.0(PEIMIXM)

uruchomił z powodzeniem aplikację Android Auto?

 

Na moim telefonie po instalacji przy starcie wyskakuje komunikat

Wystąpił błąd:

Wygląda na to, że Usługi Google Play w tej chwili nie działa.

 

Może ma ktoś jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 13.07.2019 o 18:31, PeKa83 napisał:

Witam wszystkich,

Czy ktoś z użytkowników Redmi Note 5 z parametrami:

  • Android 9 PKQ1.180904.001
  • Wersja MIUI Global 10.3.1.0(PEIMIXM)

uruchomił z powodzeniem aplikację Android Auto?

 

Na moim telefonie po instalacji przy starcie wyskakuje komunikat

Wystąpił błąd:

Wygląda na to, że Usługi Google Play w tej chwili nie działa.

 

Może ma ktoś jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?

Również mam ten problem na Mi note 2 z globalne. Wyczyściłem dane i nic. Zainstalowałem starsza wersję i jest ok ale jak uruchomoe AA w samochodzie to w telefonie wyrzuca na pulpit. Dodatkowo w aplikacjach mam tylko muzykę Play a innych aplikacji nie widzi, czemu? Gdzieś to się dodaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam android 9 miui 10.3.2 i na poczatku gdy uruchomiłem AA to wyskakiwal komunikat"błąd usługi google play". Wyczyscilem cache AA i na telefonie się uruchamia ale gdy podłącze tel do auta to tylko ładuje telefon. Ma ktoś jakiś pomysł?  Telefon był zakupiony w Polsce w sklepie. Gdy był android 8 to wszystko śmiagalo a teraz są problemy .

Edytowane przez ashes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podłączam się do tematu, telefon xiaomi redmi note 8 pro, instalacja przebiegła pomyślnie,  po podłączeniu kablem do samochodu suzuki sx4 s-cross telefon wykrywa połączenie usb jednak nic się więcej nie dzieje. Próbowałem wszystkich rozwiązań opisanych wyżej i dalej nic. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jaka może być przyczyna? Wcześniej huawei p8 lite działał bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu, telefon xiaomi redmi note 8 pro, instalacja przebiegła pomyślnie,  po podłączeniu kablem do samochodu suzuki sx4 s-cross telefon wykrywa połączenie usb jednak nic się więcej nie dzieje. Próbowałem wszystkich rozwiązań opisanych wyżej i dalej nic. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jaka może być przyczyna? Wcześniej huawei p8 lite działał bez problemu.
Uprawnienia przyznane? Czy dodane jest nowe auto w ustawieniach z poziomu telefonu ?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, talib1990 napisał:

Uprawnienia przyznane? Czy dodane jest nowe auto w ustawieniach z poziomu telefonu ?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Uprawnienia przyznane. Dodane samochody, brak w aplikacji. Mam zaznaczoną opcje dodaj nowe samochody do Android Auto w ustawieniach

Edytowane przez roz45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć, mam Dacię Sandero Stepway z 2020 roku z Media Nav Evolution i telefon Xiaomi Mi 9T Pro z zawsze najnowszą betą. Udało mi się odpalić AA i Waze (w telefonie dla Waze trzeba nadać uprawnienia dla baterii bez ograniczeń i wtedy śmiga). Jednak próbując wybrać numer przez AA i zadzwonić - telefon nie wybiera numeru. Po wybraniu połączenia na AA nic się nie dzieje, a wchodząc w telefon pojawia się tak jakby zminimalizowane info, aby powrócić do połączenia, ale nie da się w to kliknąć a połączenie się nie odbywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hej wszystkim, zwracam się do was z uprzejmą prośba w rozwiązaniu dziwnego problemu z Android auto.

Kiedy podłączam telefon do nowego Suzuki Swift który normalnie obsługuje inne telefony android oraz iphone, na moim telefonie dzieje się coś takiego: https://youtu.be/O_fuRbqQ8HI

Auto nie wykrywa przez to telefonu po podłączeniu, nie da się go nawet naładować :/

Nie mam już pomysłów czym może być to spowodowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...