Skocz do zawartości

Słuchawki Xiaomi Pro HD


jarusss

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Potrzebuję porady/pomocy. Kupiłem sobie (specjalnie) słuchawki Xiaomi do mojego Redmi 3Pro. Słuchawki mają 3 klawisze. Po podłączeniu mam dziwne zachowanie:

1. Nie sterują głośnością (ani telefonu ani muzyki), albo po delikatnym naciśnięciu przycisku sciszania ścisza na max, po naciśnięciu podglaszania - podglaszania na max. 

2. Odebrać połączenie udało mi się chyba na zasadzie przypadku. Za pierwszym razem odrzucił połączenie, dopiero za kolejnym odebrał. 

3. W trakcie połączenia przyciski głośności słuchawek powodują zawieszenie połączenia lub zmianę ma głośnik na przykład.

Próbowałem przez ustawienia wybrać prawidłowe słuchawki i skalibrowac przyciski ale nawet ich nie wychwytuje. Możecie mi podpowiedzieć co robię źle albo co jest uszkodzone (telefon czy słuchawki choć obawiam się że to pierwsze).

Jutro sprawdzę na innym Redmi 3. Ale... Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba opcja w telefonach Xiaomi co mają robić klawisze słuchawek głośniej i ciszej, czy poprzedni następny utwór.

Ustawienia / Dźwięk i wibracja / Opcje dźwieku / Funkcje przycisków

Spróbuj się pobawić, przy okazji zobaczyć czy jack wszedł do końca - bo może nie styka i pilot nie działa tak jak ma.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon Redmi 3 Pro, słuchawki Mi In-Ear Pro HD, soft w telefonie MIUI 8.2 by xiaomi.eu 7.1.19(rozwojowa)

1 godzinę temu, Lector napisał:

Jest chyba opcja w telefonach Xiaomi co mają robić klawisze słuchawek głośniej i ciszej, czy poprzedni następny utwór.

Ustawienia / Dźwięk i wibracja / Opcje dźwieku / Funkcje przycisków

Spróbuj się pobawić, przy okazji zobaczyć czy jack wszedł do końca - bo może nie styka i pilot nie działa tak jak ma.

Lector - bawiłem się tym. Wg mnie wybór rodzaju słuchawek w ustawieniach nie zmienia totalnie nic. Konfiguracja przycisków zauważyłem, że jak poklikałem z góry na dół po przyciskach, to w którymś momencie pokazał: "Wciśnięto błędny przycisk". Wciśnięcie przycisków na ekranie głównym wybiórczo powoduje latanie suwaka głośności telefonu z góry na dół (lub odwrotnie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór modelu słuchawek, służy tylko do korekcji dźwięku pod ten model, i w żaden sposób nie pokazuje jakie słuchawki podpięliśmy. Jak masz, jak nie to pożycz, inne słuchawki z pilotem i zobacz czy będzie poprawnie z Twoim telefon, to pozwoli Ci wyeliminować wadliwe gniazdo jack w telefonie. A jeżeli będzie poprawnie, to prawdopodobnie uszkodzony będzie pilot w słuchawkach Xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...