Jump to content

Problem po aktualizacji - nie działa recovery/download/przywracanie ustawień


snuffmajster

Recommended Posts

Witam serdecznie

Po aktualizacji do 8.2.1  mój Redmi 4 Prime nie może wejść ani do recovery, ani w tryb download ani też nie ma opcji przywrócenia ustawień fabrycznych. Telefon się po prostu uruchamia ponownie i wszystkie dane zostają. Próbowałem pobrać pełny rom i zainstalować - pobiera ale potem gdy ma go zainstalować uruchamia się ponownie. Bardzo proszę o pomoc :(

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, snuffmajster napisał:

Bardzo proszę o pomoc :(

A próbowałeś uruchomić telefon trzymając wszystkie 3 (vol+ vol- power)? Ewentualnie włączasz trzymając wszystkie 3, a jak zawibruje puszczasz power dalej trzymając klawisze głośności. Nie wiem czy w global stable juz zaimplementowali to niebieskie Mirecovery (w dev jest od pewnego czasu), jak tak to tam jest opcja resetu do ustawień fabrycznych:

mirecovery3_0.thumb.jpg.cb18ca6bfe49132443ff7c39df92caf5.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, snuffmajster napisał:

Niestety wyrzuca wtedy strzałkę z podpisem pcsuite.mi.com :/

To spróbuj z chińskim MiPcSuite. Pobierasz stąd: http://zhushou.xiaomi.com/ podłączasz telefon z tym obrazkiem który ci się wyświetla i możesz tam zresetować: https://miuipolska.pl/forum/topic/23420-odzyskanie-blokady-telefonu/?do=findComment&comment=324876

Jak masz zablokowany bl, to cięzko będzie inaczej, bo wprowadzić do edl to prawie niemożliwe na nowych romach (z zablokowanym bl, jak jest odblokowany to da się komendą, albo z menu serwisowego).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Wgrane, nadal nie działa przywracanie ustawień ale kij tam, oby był stabilny...

PS. Co lepsze Global Stable czy China Dev? Globala Dev jeszcze nie widać...

 

Ktoś miał jeszcze takie problemy czy ja jakiś dziwny jestem? :D

Edited by snuffmajster
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, snuffmajster napisał:

A co sądzisz o wgraniu softu china i na to global? Może coś się naprawi :/

Tylko ja mam takie jazdy po aktualizacji? 

Wątpię, jak masz problem tylko z resetem do ustawień fabrycznych, to lepiej poczekać, odblokować bl. Wgrywanie china na global i odwrotnie nie zawsze jest bezproblemowe, bo to różne linie romów. Inni też mają jazdy po aktualizacji global stable. W niektórych modelach nie mogą odblokować telefonów i tylko reset do ustawień fabrycznych pomaga.

Link to comment
Share on other sites

Co ciekawe po zmianie softu nadal nie wchodzi w Recovery tylko się restartuje... Mogę wejść z pomocą fastboota...

Gdzie może siedzieć problem?

Dobra, w recovery nie wchodzi z poziomu "wejdź do recovery" w aktualizacjach oraz z poziomu głośniej+power i recovery. Ten Twój sposób z 3 klawiszami działa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, snuffmajster napisał:

Ten Twój sposób z 3 klawiszami działa.

To się nie przejmuj. TWRP jest i działa, a jak wiesz jak wejsć to problem marginalny. Nie to że coś ci się źle wgrało, tylko chińczycy mieszają coś w tych romach. Na przykład Redmi 3s nie wchodził z tego menu do download, przestał wchodzić za pomocą kabla deep flash, a na ostatnim global dev 7.3.16 wszystko zaczęło działać (z odblokowanym bl). Nawet Mirecovery od kilku wydań zmienili i można teraz przynajmniej reset do ustawień fabrycznych zrobić.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Instalowałem wedlug podwieszonego poradnika soft xiaomi.eu na moim Redmi 4 Pro kilka miesiecy temu. Wg niego kolejne aktualizacje systemu i tym podobne wykonuje sie recznie w trybie recovery, do ktorego jednak moj telefon nie chce przejsc. Kiedy wybieram opcję "Uruchom w trybie recovery" telefon isotnie uruchamia sie ponownie ale nie w TWRP tylko zwyczajnie. Dostać sięmogęstosujac omawiana zasade 3 przycisków więc ok. Problem jednak pojawia sie gdy chce zaaktualizować z MIUI8.3 7.2.16 do MIUI9 7.9.14. Otoz po rozpakowaniu nastepuje restart telefonu, zapetla sie kolko i pojawia sie logo po czym jak gydby nigdy nic uruchamia sie moj telefon a w MIUI widnieje dalej 8.3. Wnioskuje ze to przez to ze nie chce mi sie uruchomic to TWRP.

Edited by Michalove
Link to comment
Share on other sites

  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...