Skocz do zawartości

Global Dev


mezutelni

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś dziwne problemy widzę.

Ja swojego MI 5S 3/64 kupiłem z chin ze śmieciowym chińskim romem.

Pobawiłem się nim trochę i zainstalowałem Globala 8.3

Napisałem do Chńczyka o odblokowanie mojego MI 5S, przyszła zgoda... po 2 dniach od przybycia smsa (w sobote bo nie mam czasu w tygodniu) odblokowałem telefon na tym Globalu 8.3 od razu bez problemów. I wszystko mam odblokowane.

edit: zamawiany w grudniu 2016, odblokowany w styczniu 2017

Edytowane przez rradek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś dziwne problemy widzę.
Ja swojego MI 5S 3/64 kupiłem z chin ze śmieciowym chińskim romem.
Pobawiłem się nim trochę i zainstalowałem Globala 8.3
Napisałem do Chńczyka o odblokowanie mojego MI 5S, przyszła zgoda... po 2 dniach od przybycia smsa (w sobote bo nie mam czasu w tygodniu) odblokowałem telefon na tym Globalu 8.3 od razu bez problemów. I wszystko mam odblokowane.
edit: zamawiany w grudniu 2016, odblokowany w styczniu 2017

Nie ma czegoś takiego jak Global 8.3 na 5s. Jest Global 8.0.3. Odblokowanie zrobiłeś pewnie na jakimś syfmiui opartym na romie China o czym zresztą pisał Acid w poradniku - jest to możliwe. Na Oficjalnym Globalu nie odblokuje bl.

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Speedo1320 napisał:


Nie ma czegoś takiego jak Global 8.3 na 5s. Jest Global 8.0.3. Odblokowanie zrobiłeś pewnie na jakimś syfmiui opartym na romie China o czym zresztą pisał Acid w poradniku - jest to możliwe. Na Oficjalnym Globalu nie odblokuje bl.

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka
 

Mylisz się kolego.

Tak jak pisałem, kupiłem MI 5S ze śmieciowym romem.

Zaktualizowałem go do V8.0.3.0.MAGMIDI (MIUI8)  http://en.miui.com/download-314.html

Po czym dostalem zgode na odblokowanie i na tym romie V8.0.3.0.MAGMIDI (MIUI8) bez problemu odblokowałem MI 5S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się kolego.
Tak jak pisałem, kupiłem MI 5S ze śmieciowym romem.
Zaktualizowałem go do V8.0.3.0.MAGMIDI (MIUI8)  http://en.miui.com/download-314.html
Po czym dostalem zgode na odblokowanie i na tym romie V8.0.3.0.MAGMIDI (MIUI8) bez problemu odblokowałem MI 5S

W takim razie już nic nie kumam...

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie kumam. Ja miałem swojego na globalu 8.0.3 i nie mogłem odblokować. Tylko instalacja china Rom  i dopiero na nim można było odblokować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Też 8.0.3 i też nici z odblokowanie BL według standardowych poradników. Zostaje tylko kabel. 

Czyli, na globalu nie zawsze da się odblokować BL, wtedy trzeba wgrać Dev, ale żeby wgrać Dev trzeba odblokować EDL, a żeby odblokować EDL pozostaje kabel.

Pytanie tylko moje na koniec. Czy jak już przejdę wszystkie te męczarnie, to wgrywanie cotygodniowych aktualizacji będzie się już odbywać bez problemów z instalacji romu z zip'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, woonski napisał:

U mnie to samo. Też 8.0.3 i też nici z odblokowanie BL według standardowych poradników. Zostaje tylko kabel. 

Czyli, na globalu nie zawsze da się odblokować BL, wtedy trzeba wgrać Dev, ale żeby wgrać Dev trzeba odblokować EDL, a żeby odblokować EDL pozostaje kabel.

Pytanie tylko moje na koniec. Czy jak już przejdę wszystkie te męczarnie, to wgrywanie cotygodniowych aktualizacji będzie się już odbywać bez problemów z instalacji romu z zip'a?

Da się, xioami.eu będziesz wtedy instalował z recovery, a globala dev aktualnie nie ma aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał, soft, tak zwane syfMIUI wgrywane przez geekbuying.com. Wgrywany przez fastboot. Nie chce mi się testować bo mam miuipolska. Być może na tym Wam pójdzie odblokowanie BL. Testować na własne ryzyko! Chociaż osobiście to bym bardzo uważał.

http://www.mediafire.com/file/knc2b6mzhualhfw/Xiaomi_Mi_5S_Qualcomm_Snapdragon_821_MIUI_8_Android_6.0_Smartphone_Firmware_212277_161104.rar

hasło: geekbuying.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, zaraz zaktualizuję jednego MI5S i zobaczę co ten global wnosi nowego w stosunku do poprzedniego.

EDIT:

Wszystko działa prawidłowo. Dodatkowo na tym sofcie pojawia się opcja odblokowania bootloadera w opcjach programistycznych i odblokowanie idzie bez problemu po zalogowaniu się w telefonie.

 

 

settings5a.png

settings6a.png

settings3a.png

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2017 o 13:48, sp4ubw napisał:

Rzeczywiście, zaraz zaktualizuję jednego MI5S i zobaczę co ten global wnosi nowego w stosunku do poprzedniego.

EDIT:

Wszystko działa prawidłowo. Dodatkowo na tym sofcie pojawia się opcja odblokowania bootloadera w opcjach programistycznych i odblokowanie idzie bez problemu po zalogowaniu się w telefonie.

 

 

Witam.

W jaki sposób wgrałeś ?

W takim razie, chyba najlepiej na wyjętym z pudełka  Mi5s robić update:  global 8.0.3  do global 8.2.1   a następnie do miuipolska .

Co o tym sadzicie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Posłucham rady, to znaczy, na wyjętym z pudełka  Mi5s robić update:  global 8.0.3  do global 8.2.1 .

Poszło OK, jest opcja odblokowania w ustawieniach programistycznych.

Wysłałem prośbę o zgodę na odblokowanie, odpowiedź dostałem bardzo szybko.

Pobrałem "miflash_unlock-en-2.2.406.5.zip" , rozpakowałem, telefon w tryb fastboot no i problem.

Po zalogowaniu na swoje konto mi , program miflash_unlock nie widzi telefonu.

W menadżerze urządzeń jest Android Phone / Android bootloader Interface.

W mi Unlock jest: Mi usb Driver Alredy installed  (ver 2.2.406.5) , ale cały czas komunikat "Not connected to the phone.

Oczywiście dograłem w kompie brakująca bibliotekę AdbWinApi.dll  (versja ze stycznia 2012)  , Windows 7 x86.

Czy ktoś ma jakiś pomysł ?

Pomóżcie proszę.

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.5. WAŻNE!

1. Logujemy się na telefonie na nasze konto Xiaomi, na którym otrzymaliśmy pozwolenie.

2. W opcjach programistycznych zezwalamy na odblokowanie OEM.

3. Podłączamy telefon przez USB do komputera, sterowniki powinny się zainstalować.

4. Podłączamy telefon przez USB do komputera drugi raz, tym razem z włączonym debugowaniem USB - sterowniki się zainstalują.

5. Wyłączamy telefon i podłączamy w trybie Fastboot (VOL- + POWER), sterowniki także się zainstalują automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 31.03.2017 o 13:48, sp4ubw napisał:

Rzeczywiście, zaraz zaktualizuję jednego MI5S i zobaczę co ten global wnosi nowego w stosunku do poprzedniego.

EDIT:

Wszystko działa prawidłowo. Dodatkowo na tym sofcie pojawia się opcja odblokowania bootloadera w opcjach programistycznych i odblokowanie idzie bez problemu po zalogowaniu się w telefonie.

 

macie może dostęp do pliku z tym globalem ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.04.2017 o 18:13, mario1 napisał:

W mi Unlock jest: Mi usb Driver Alredy installed  (ver 2.2.406.5) , ale cały czas komunikat "Not connected to the phone"

Witam.

Czy naprawdę nikt nie ma pomysłu na czym może polegać problem ?

Chętnie już bym wgrał MUI Polska.

Ile może kosztować odblokowanie przez fachowca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mario1 napisał:

Witam.

Czy naprawdę nikt nie ma pomysłu na czym może polegać problem ?

Chętnie już bym wgrał MUI Polska.

Ile może kosztować odblokowanie przez fachowca ?

Tu jest wszystko:  https://miuipolska.pl/instalacja-micenter/

Edytowane przez Grzesiuso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W innym wątku kolega "Zexon72"  w ciągu kilku minut rozwiązał mój problem.

Wszystko już śmiga ma MIUI Polska.

Dla tych którzy mieli by w przyszłości podobny problem opiszę cała sprawę.

Wysłałem prośbę o zgodę na odblokowanie, odpowiedź zawierającą link dostałem w ciągu godziny..

Pobrałem "miflash_unlock-en-2.2.406.5.zip" wychodząc z założenia że wiedząc jaki mama telefon przysłali mi w wiadomości link

do najbardziej odpowiedniego programu. Rozpakowałem zipa , telefon w tryb fastboot no i problem. Program (unlock) nie widział telefonu.

Dopiero kolega "Zexon72" podesłał mi link do wersji  MiFlashUnlock_1.1.1111.1_en  do pobrania >> TUTAJ <<   i ten program zadziałał za pierwszym razem - odblokował telefon.

Potem już było prawie z górki, bo po wgraniu TWRP  wyłączeniu szyfrowania partycji komputer z Windows 7 x86 SP1 nie zobaczył

pamięci telefonu. Podłączyłem telefon (w FASTBOOT TWRP) do innego komputera , tym razem z Windows 10 x64 i ten od razu zobaczył

pamięć telefonu. Potem już było tylko z górki (zgodnie z procedurą).

 

Edytowane przez mario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam problem z aktualizacja MiuiPolska to zainstalowaniu romu przez TWRP resetuje telefon pokazuje się ikona MI, a  u dołu na unlock i telefon "WISI" nie reaguje 

 

Czy to jest normalny objaw, czy instalacja trwa aż tak długo a jeśli tak to ile może trwać

Edytowane przez tomasznet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...