Skocz do zawartości

Słaby zasięg wifi redmi 4A


HennieK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum a użytkownikiem redmi 4A od 2 tygodni. Przeszukiwałem forum i google od tygodnia w poszukiwaniu podobnego problemu i nie znalazłem. Mam słaby zasięg wifi stojąc 2m od routera. Gdy zasłonię telefon dłonią zasięg wifi spada do 1 kreski, jeśli odejdę od routera na powiedzmy 6m zasięgu nie mam wcale. Telefon nie rozbierany, nie upadł mi ani nic podobnego. Dzieje się tak od około tygodnia. Dodam że przed tygodniem wszystko było jak OK. Inne urządzenia na wifi działają poprawnie. Wczoraj zainstalowałem najnowszą aktualizację do 8.1.4.0 i bez zmian. Jest jeszcze problem z Bluetooth przy włączonym wifi bo na pół metra od telefonu słuchawka Jabra sygnalizuje zrywanie sygnału. Miał ktoś podobną sytuację albo pomysł na rozwiązanie problemu?

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, u mnie WiFi w telefonie działa wydajniej niż w laptopie. Nie miałem jeszcze takiego problemu.

A problem z BT? Może ma to coś wspólnego z oszczędzaniem baterii? W domu muzyki słucham na głośniku BT i nie ma z tym żadnego problemu. Dodam, że w tym samym czasie cały czas z telefonem jest sparowana i podłączona opaska MB2.

Tak samo na oficjalnym Globalu jak i xiaomi.eu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, dość dziwne. Nie spotkałem się jeszcze z tym problemem, u mnie jest wszystko w porządku (najnowsze xiaomi.eu, 7.3.9)... Nie jestem w stanie poradzić. Być może jest to jednostkowy przypadek albo coś o czym mówiono (że niby Redmi 4a podrabiają i te podrabiane mają kłopoty z zasięgiem)... ale przecież masz oryginalnego globala więc nie wiem co to może być.

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię pojąć jak może działać słabo. Albo działa albo nie. tydzień było wszystko ok a teraz na 4m od routera nie mam wifi. Dylemat tylko czy wysyłać na gwarancję czy jest może inny sposób załatwienia problemu.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może MiFlash, żeby wykluczyć uszkodzenie mechaniczne, zanim oddasz na gwarancję? U mnie wifi działa elegancko. Wprawdzie na Xiaomi.eu ale nie mam problemów.

 

EDIT: Teraz dopiero zobaczyłem datę wpisu.

@HennieK, udało się rozwiązać problem?

Edytowane przez don_kamillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj otrzymalem mail ze sklepu: "...W odpowiedzi na złożoną reklamację uprzejmie informujemy, że zgłoszone żądanie reklamacyjne nie może być uwzględnione.

Przeprowadzona weryfikacja podanej w zgłoszeniu reklamacyjnym wady towaru nie potwierdziła jej występowania. Reklamowany towar jest zgodny z umową, wolny od wad, za które Sprzedawca ponosi odpowiedzialność. W zaistniałych okolicznościach nie jest możliwe załatwienie reklamacji w oczekiwany sposób...." prawie 3 tygodnie oczekiwania na marne. W sklepie powiedziano mi ze ma najnowsze oprogramowanie wgrane (8 global?)i widocznie nie ma problemu z wifi. Nie przyjalem reklamacji bo po krotkiej probie telefonu okazuje sie ze wada wystepuje nadal dodatkowo telefon wrocil z serwisu porysowany. Odeslalem z powrotem i znowu maja 14 dni na ustosunkowanie sie chociaz teraz najpewniej bedzie nowy redmi 4a;)

Napisalem sam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem. Ale mam nr w razie czego;)

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Pochwale sie wynikiem reklamacji. Do tej pory telefon byl dwa razy w serwisie i wracal z tamtad jako ze bez wad, a problem slabego wifi wystepuje nadal. Teraz sprawa zajmuje sie rzecznik praw konsumenta i kolejne 14 dni oczekiwania.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą się zasłaniać tym że u nich nie występuje problem. Zrób jak Ja z Lg Polska. Nagraj filmik z tym jak wygląda problem. Wstaw na forum tutaj z nazwą sklepu itd, datami pism. Nagraj im wszystko na płytę. Dodaj link do forum. Wyślij kurierem. Za dwa dni będziesz miał nowy;p

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na razie nie bede nagrywal. Pani rzecznik zabronila nawet rozmawiac z nimi na temat telefonu. Musze poprostu cierpliwie odczekac i zobaczyc co z tego wyniknie. Swoja droga to juz nie wiem czy dalej chce redmi 4a bo najpewniej rowniez 3s a teraz jeszcze 4x wychodzi. Moze lepoej bylo dolozyc 2-3 stowki i miec 3gb ramu na pokladzie i wieksza baterie.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopiero dziś zakończyła się batalia o zakończenie reklamacji. Otrzymałem decyzję o zwrocie gotówki i z racji kolejnych problemów ze zwrotem dodatkowo 10% rabatu na kolejne urządzenie. Wziąłem wiec redmi 4a w wersji 32gb i jak najbardziej na chwilę obecną nadal jestem zadowolony z marki i telefonu. Na odchodne spytałem co zrobiono w moim zepsutym 4a odpowiedzieli że wymieniono płytę główną czyli jednak coś było nie tak ale pismo dostałem zupełnie inne że produkt jest bez wad. Myślę że brakiem kompetencji wykazał się serwis ale to tylko moje zdanie.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...