Skocz do zawartości

Bateria w Redmi Note 4X


tomi127

Rekomendowane odpowiedzi

Za kilka dni mojemu note 4 stuknie równo 5 miesięcy. Na razie nie widać spadku wydajności baterii. Zawsze to jest minimum 12h sot,  ale tel używany głównie do internetu, apka flashscore, sporadycznie nc+ go i hbo go,  wszystko przez wifi generalnie. Zobaczymy jaka jest żywotność tej baterii. Kolega boniekk jest pierwszym tutaj,  który posiada ten tel na snapie najdłużej. Zobaczymy może po pół roku drastycznie spada kondycja baterii. W końcu to chińczyk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2017 o 20:12, Rostii napisał:

Jestem pod wrażeniem baterii w RN4

Dwie karty sim cały czas włączone wifi i dane komórkowe z czego połowa sot na LTE 

Domyslnie w ustawieniach jest ze przy jednoczesnym wlaczeniu wifi i td, jeśli jesteś w zasiegu wifi to td jest nieaktywna, więc bateria leci wolniej. 

 

Moj rn4x przyszedł jakis tydzień temu, i bez karty sim sot wyniosl po wifi max 9h. Cos słabo. Telefon zaktualizowany do najnowszego softu. 

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam telefon kwartał po aktualizacji z miui8 na miui 9 (bez factory resetu) 9-11,5h SOT, ostatnio 6h yanosika gps + lte plus troszkę internetu i rozmowa na miejscu - z pełnej baterii zostało 51%; mam przez sd maid wyłączone autorstarty większości ściągniętych aplikacji i pare apek na freezie, których nie używam

Edytowane przez dziku3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2017 o 10:12, WisniowyWSN napisał:

9h cos słabo????

Bez karty sim, tylko y2b po wifi. Ekran max 50%

Wiec nie wiem skad biora sie wieksze wyniki z karta sim i czasami gps.

 

Po zainstalowaniu tych samych aplikacji co na Redmi3 po restarcie systemu mam wolna pamiec ram 1.4/3GB. Miui 9/ Andr. 7

W redmi3 mam 1.1/2GB. Miui 7/ Andr.5

Edytowane przez Mario80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2017 o 10:12, WisniowyWSN napisał:

.Jesli ktos pisze ze 12h to nie sluchaj bo nie uzywa spolecznosciowek itd.

Ja nie używam społecznościówek, ale nigdy nie dobiłem do 12h, ale w to wierzę, nawet w wyższe SOT. Ja mam jasność ekranu na jakieś 75% bo już wzrok słaby, używam GPS do nawigacji przez około 2h pomiędzy ładowaniami nagrywając w tym czasie to co się dzieje na trasie w Full HD i dobijam do ~10h SOT.  Jest mnóstwo czynników, które wpływają na SOT,  jasność ekranu przede wszystkim, zainstalowane aplikacje, oj one potrafią narozrabiać, automatyczna synchronizacja, głupie uprawnienia aplikacji do działania w tle albo uruchamiania przy starcie.

Sam używam programu do automatyzacji zadań, który też swoje miliamperki zjada, ale po to kupiłem ten telefon, żeby mi to nie przeszkadzało.

Nawet jakbym miał 7h SOT na dwa dni, to byłbym bardzo szczęśliwy, a teraz mam ~10h

P.S. Używam custom rom AEX 4.6 i dbam o to, żeby mi aplikacje nie śmieciły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można z Facebookiem, messengerem i Whatsapp dojść do 12h. Ja pracuję objazdowo i często SoT spada proporcjonalnie do czasu działania na baterii.

3 dni i np 9.5 h SoT.

Mam kartę z Play i telefon ciągle skacze między nadajnikami.

Generalnie da się na samym wifi dojść do 13h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony bardzo z baterii. SOTu nie sprawdzałem, na GLOBALU i najnowszym UEXIAOMI bateria bez zmian. A w ogóle piszecie, że korzystacie z  Greenify, ale przecież ona nic nie daje wg mnie, chyba, że nie rozumiem jej idei działania. Wystarczy zablokować aplikację i tak jest zamrożona w MIUI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka dni temu zmieniłem region na Niemcy w moim Redmi Note 4 Global i zaktualizowałem MIUI 9 z wersji 9.0.3.0 do wersji 9.0.5.0. Po tej aktualizacji bateria w moim tel. ładuje się do 98% i na tym pozostaje. Zielona dioda cały czas świeci, a ładowanie baterii trwa w nieskończoność. Po odłączeniu i ponownym podłączeniu ładowarki po kilku sekundach poziom naładowania wskakuje na 100% i zielona dioda gaśnie. Czy ktoś z Was ma podobny problem po aktualizacji softu do MIUI 9.0.5.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś może inny kabel USB, bądź inną ładowarkę?
W ostateczności pokusilbym się o czystą instalację, bo w teorii może to wyglądać na jakiś błąd systemu, bo napisałeś, że wystarczy odłączyć i podłączyć ponownie kabel USB i wtedy bateria jest naładowana.

by Tapatalk and Nexus 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem użytkowniczką Redmi Note 4X od ponad trzech miesięcy, a model ten wybrałam na wielkość ekranu + dobrą baterię. Otóż bateria u mnie od samego kupienia się nie sprawdza i ledwo trzyma dzień, przy normalnym użytkowaniu. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, a patrząc na Wasze wyniki.. opadają mi ręce. Czy ktoś wie jak mogłabym przedłużyć jej żywotność?

Screenshot_2018-01-13-02-05-17-851_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-01-13-02-05-23-461_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-01-13-02-05-26-307_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-01-13-02-08-38-675_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, slawek.n napisał:
Mam jedną najlepsza radę dla Ciebie. Przywróć ustawienia fabryczne bez wgrywania programów. I codziennie Dadaj jedną aplikacje jednocześnie kontrolując baterie. Tak się dowiesz , , ,która APK  tak drenuje akumulator.

Ewidentnie synchronizacja Chrome (zakładki). Być może widget Chrome masz na pulpicie co też dodatkowo zżera baterię. Rada moja - zatrzymaj działanie przeglądarki. Sprawdź w ustawieniach google jakie masz procesy i usługi włączone. Najlepiej to zrobić z poziomu komputera. Nie używam w telefonie chrome ani Gmaila. Na mtku sot mam w granicach 6 do 8 godzin na jednym cyklu. Na snapie 11 do ponad 14godzin. Na obydwu działa FB i Twitter.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2 tygodniowy RN4 wersja ze Snapem wytrzymuje jakieś 8-10h SoTu, co daje około 2, do 3 dni na jednym ładowaniu, Ładuję zazwyczaj w nocy i są to wyniki powtarzalne.

W dzień cały czas włączony internet (LTE lub WiFi), pełna synchronizacja, jasność ekranu w okolicach 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest taka ukryta  opcja odnośnie oszczędzania baterii.

Trzeba wejść w Ustawienia - Bateria i wydajność - Oszczędzanie baterii - Kliknąć kilka razy w Blokuj aktywność i pojawi nam się opcja"Agresywne"

 

Po włączeniu  tej opcji  "Agresywne" (sytem  zamrozi aplikacje w tle)   

co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daję w oszczędzaniu baterii na Zamknij. Tylko dla aplikacji np przeglądarka, Payback, System je zamknie po ustawieniu czasu jaki wam pasuje. Sot 12 godzin. Agresywne miałem włączone w Miui 8 a teraz nie uzywam.

W miui 9.2 już tego chyba nie ma.

Edytowane przez slawek.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...