Skocz do zawartości

Bateria w Redmi Note 4X


tomi127

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wychodzi na to, że ok. 1 godzina SOT zjada 10% akumulatora. W zależności od tego, co robimy i jaką mamy jasność ekranu, może być to więcej lub mniej. Chyba mój rekord do tej pory to godzina i spadek 4%, ale czytałem tylko mikrobloga na wykopie po ciemku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wrzuci swój wynik przy aktywnych dwóch kartach sim lte bo u mnie to 5,30min sot wersja snap 4/64 Rom aex 4.6

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Akurat miałem podłączyć do ładowarki. Wersja 4/64 na snapie. Global 8.5.8. Z wifi rzadko korzystam. Cały czas lte, GPS, synchronizacja. 1143b7d08555e6c9a2e8f64ce13578c9.jpg58da8f5159c3bbb1cff63975b1d796bc.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

3b011ffb6f44c9031164622b8fe190f9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, j_24 napisał:
A używasz jakiś aplikacji bo wygląda na to że służy tylko do dzwonienia  Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka    

No Nie żartuj. Nawet gdybym miał wydzwonić 9 godzin w cztery dni, to przy zgaszonym ekranie. W telefonie mam około 70 aplikacji "własnych", w tym Twitter i Feis. Nie mam zainstalowanych gier bo nie grywam.  Acha, Snapa też nie mam.Pozdrawiam. 

PS.

Żeby w pełni Cię zadowolić dodam, że mam ustawiony GPS na wysoką dokładność i mam włączoną lokalizację.

Wbrew pozorom nie jest to aż tak wyczerpujące dla baterii, pod warunkiem, że wiesz jak ustawić usługi google na swoim koncie. (NIE NA TELEFONIE)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Mógłbyś dodać jeszcze ze dwie strony pustych wierszy. Będzie weselej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roman_M, to teraz możesz zrobić tutorial, jak poustawiać te usługi :D Ja dochodzę do 4 dni na jednym ładowaniu (byłoby 5 na upartego), ale ekranu mam między 4-6h w tym czasie. Własnie widać, że google lubi sobie coś tam posprawdzać w międzyczasie. Szczególnie często wybudza mi telefon *job_deadline* ( czy inny job, z pamięci piszę). 

Nie lubię się modlić nad telefonem dla kilku minut więcej na baterii, tym bardziej tutaj gdzie przy moim korzystaniu nie narzekam, ale też mam zawsze włączone wifi, GPS i razem nie oszczędzam na siłę baterii. Wydaje się, że te ustawienia o których mówisz mogą sporo wnieść. Także jak masz czas i chęci, to możesz założyć nowy wątek i chętnie przetestuję jak te zmiany wpłyną na działanie telefonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Nie żartuj. Nawet gdybym miał wydzwonić 9 godzin w cztery dni, to przy zgaszonym ekranie. W telefonie mam około 70 aplikacji "własnych", w tym Twitter i Feis. Nie mam zainstalowanych gier bo nie grywam.  Acha, Snapa też nie mam.Pozdrawiam. 
PS.
Żeby w pełni Cię zadowolić dodam, że mam ustawiony GPS na wysoką dokładność i mam włączoną lokalizację.
Wbrew pozorom nie jest to aż tak wyczerpujące dla baterii, pod warunkiem, że wiesz jak ustawić usługi google na swoim koncie. (NIE NA TELEFONIE)
 
Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Jak będziesz za 3dni ładował fona to daj scena z aplikacji przyłączam się do prośby o tutka

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romanowi chyba wcina posty. Pomijając dziwne formatowanie wiadomości to dzisiaj rano czytałem o tutku na innym forum a teraz jak chciałem zgłębić temat to nic już nie ma tutaj. Ewentualnie naruszenie regulaminu i posty poszedł do kosza.

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wyłączyłem dane komórkowe w tle i aktywność aplikacji, do tego ekran na ok 40% i bateria po tygodniu ma nadal ok 10-20%. Testowane trzeci tydzień z rzędu, ładuję telefon w weekend, zazwyczaj z piątku na sobotę lub niedzieli na poniedziałek.

Korzystam codziennie przeglądając internet, e-mail, dzwoniąc i sporadycznie smsując.

 

Zwracam honor, odpowiednio skonfigurowany wytrzyma tydzień jak napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się naczytają a potem płaczą że mają zj****ą baterię bo miała trzymać tydzień. 

Ja np ładuje telefon co dziennie a dlaczego? przez 8 h w pracy siedzę na włączonych danych, od czasu do czasu w coś zagram, bt i mi fit non stop DO tego w miejscu pracy mam mega dołek z zasięgiem a to też wpływa ujemnie na czas pracy.
Telefon ma działaś a nie bić rekordy ;)

Obecnie telefon ma 40%, ostatnie ładowanie  1,5 dnia temu, Sot 5h

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się naczytają a potem płaczą że mają zj****ą baterię bo miała trzymać tydzień. 
Ja np ładuje telefon co dziennie a dlaczego? przez 8 h w pracy siedzę na włączonych danych, od czasu do czasu w coś zagram, bt i mi fit non stop DO tego w miejscu pracy mam mega dołek z zasięgiem a to też wpływa ujemnie na czas pracy.
Telefon ma działaś a nie bić rekordy

Obecnie telefon ma 40%, ostatnie ładowanie  1,5 dnia temu, Sot 5h
Mam podobnie jak Ty sot i taka samo ładuje prawie codziennie telefon, bo doładowuje go kiedy mi tylko przyjdzie ochota na to. Jeszcze żadnemu telefonowi, który miałem, to nie zaszkodziło. Nie wierzę też w to, że można codziennie korzystać z telefonu i ładować go raz na tydzień.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli telefon dostanie osoba, która tylko dzwoni. To nawet więcej niż tydzień pociągnie ;)
Kolega z redmi 3x mówił że jemu 9 dni trzyma. Ale zero FB itd

Tylko, że jak taki telefon ma służyć tylko do dzwonienia to sie kupuje jakiegoś chińczyka z bateria 15k amh za 40$ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli telefon dostanie osoba, która tylko dzwoni. To nawet więcej niż tydzień pociągnie
Kolega z redmi 3x mówił że jemu 9 dni trzyma. Ale zero FB itd

Tylko, że jak taki telefon ma służyć tylko do dzwonienia to sie kupuje jakiegoś chińczyka z bateria 15k amh za 40$
Ta osoba co pisała, że tak długo jej telefon wytrzymuje, to napisała, że korzysta z niego również do dzwonienia, Sms-ów, internetu. Moja żona również kupiła Redmi Nota 4 i ona bardzo rzadko korzysta z niego. Praktycznie nie dzwoni, SMS - y wysyła codziennie, czasem korzysta z internetu. Maksymalnie bateria wytrzymuje jej pięć dni. Może to też dużo zależy od zasięgu, bo w domu to bateria dużo lepiej trzyma, a jak wyjadę w trasę, co często się zdarza, to spadek jest dużo większy.


Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to pierwszy mój post na tym forum, więc pragnę się przywitac. WITAM WSZYSTKICH . Dla mnie to ze nie mogę zakatowac baterii przez jeden dzień to bardzo dobry wynik, 6-8 godzin dziennie na ekranie i wieczorem jeszcze 10-20% hmm, Rewelacja!!!!!!!


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, agarx napisał:

wieczorem jeszcze 10-20%

Schodzenie do poziomu 20% ponoć obniża żywotność baterii. Ponoć, bo teorie o bateriach litowo-jonowych jest multum.

Przy moim użytkowaniu nie schodzę poniżej 50-60% przez cały dzień pracy, a co noc doładowuję sobie telefon słabszą ładowarką (750 mA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie telefony podłączałem do ładowarek w samochodzie zawsze, i to też nie była gwarancja że mi wytrzyma dzień. Jak przypadkiem nie podłączyłem na noc to cały dzień TRAGEDIA. Dlatego te wszystkie opowieści o trzech dniach do tygodnia są jak z kosmosu, przy moim użytkowaniu, ekran 5-6 godzin bez ładowania, to wybaczcie, może ktoś używa smartfona do nie wiem czego, ale ja mam na nim wszystko, banki, 4 konta email, jedną grę :) itp. Dla mnie wynik jeden dzień bez ładowarki to :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...