Skocz do zawartości

Bateria w Redmi Note 4X


tomi127

Rekomendowane odpowiedzi

Od piątku jestem na dev 7.5.11

Z tego co zauważyłem to wyraźnie wydłużył się SOT. Myślę, że wynik byłby jeszcze lepszy ale nie ładowałem telefonu i zaczęło naliczać od 80%.

Na razie jestem bardzo zadowolony.

Screenshot_2017-05-14-14-16-13-212_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-05-14-14-16-23-990_com.miui.securitycenter.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku jestem na dev 7.5.11
Z tego co zauważyłem to wyraźnie wydłużył się SOT. Myślę, że wynik byłby jeszcze lepszy ale nie ładowałem telefonu i zaczęło naliczać od 80%.
Na razie jestem bardzo zadowolony.
Screenshot_2017-05-14-14-16-13-212_com_miui.securitycenter.thumb.png.0a409d4ebb376f1c1f87039fe51202f3.png
Screenshot_2017-05-14-14-16-23-990_com_miui.securitycenter.thumb.png.8f8c12ba35f42e3e334f1a6be2fbc944.png

Nom. Ten ostatni dev pod względem baterii jest cudny :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2017 o 14:33, szyps napisał:

Od piątku jestem na dev 7.5.11

Z tego co zauważyłem to wyraźnie wydłużył się SOT. Myślę, że wynik byłby jeszcze lepszy ale nie ładowałem telefonu i zaczęło naliczać od 80%.

Na razie jestem bardzo zadowolony.

Screenshot_2017-05-14-14-16-13-212_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-05-14-14-16-23-990_com.miui.securitycenter.png

Masz włączoną synchronizację danych? Wyłączasz internet gdy nie używasz telefonu? Jakość zasięgu też chyba ma duży wpływ na baterię co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fps... Jakość sygnału bardzo dużo robi. Jakbyś miał ciągle LTE to byś miał 7-8h. Poza tym 3 apki które Ci najwięcej ciągnął fb, snap i Instagram. Wszystko bardzo się nie lubią z bateriami. Fb nawet nieużywany ciągnie dużo baterii, ja preferuję wywalanie tego z telefonu i messendżera lite, ale jeśli nie umiesz bez tego żyć to musisz się pogodzić że 15h sot nie zrobisz. Ja telefon ładuje regularnie co 3 dni przy ekranie 7-12h. Spróbuj fb lite to na pewno by już zrobiło swoje. Snapy i instagramy ubij w tle o ile nie potrzebujesz

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fps polecam używać FB w przeglądarce, zainstaluj Messenger v89 (znajdziesz na apk mirror) i gdy nie używasz danych mobilnych ustaw sieć na 2G. Ja używam dwóch SIM, bluetooth, wifi, synchronizacja codziennie od 8:00 do 1:30 (mam ustawiony harmonogram w Panelu Sterowania) ROM to 7.5.1862d83537f4951c449bb5fdab9fd17ee6.jpgba063f587b6525371361788072cd5018.jpg9b192cf35ead562247d7d2a0dafac243.jpgf9e65f09dcf1ca8671a0e161dda630f1.jpg4cc69fe5e4e62ce6a6dc9b11d52d2ad3.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, mam redmi Note 4 snap i problem tkwi w tym że mój SoT wynosi 5 godzin 

Mało używałem telefonu, brak fb itp 

Po prostu przeglądarka i YouTube 70 % WiFi reszta dane komórkowe 

Najnowsze MiuiPolska mam, instalacja na czysto przez miflash i nic nie pomogło wipe także teraz przez 10 minut spadło 2% jasność na połowę GPS wyłączony autostart nic, w tle nic nie chodzi   generalnie mam mało aplikacji 

To jest trzeci cykl ładowania telefonu od nowości ładowalem od 20-30 % do 100 i odlaczalem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz roota ? Jeśli tak to zainstaluj betterbatterystats (ściągnij bezpośrednio z xda). Ja miałem w pewnym momencie problem, że *net_scheduler* mi ciągnął strasznie baterię i wystarczyło przeinstalować "usługi google". Może masz jakiś podobny problem, że musiałbyś głębiej sięgnąć w to co ciągnie baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Parę dni temu zainstalowałem sobie Miuipolska 7.5.28 i jakoś wydawało mi się że bateria gorzej trzyma, ale mało używałem telefonu przez ten czas i zapomniałem o sprawie. Mam to samo co ty - absolutnie nic nie działa w tle, ekran na takiej samej jasności jak na stable 8.2.7.0, używam tylko lte + przeglądarki i procenty topnieją w oczach, 1% schodzi w 4-6 minut, średnio wychodzi 5. Niestety nie pamiętam jak dokładnie to wyglądało na global stable, ale akurat nie mam co robić to chyba zainstaluję z powrotem tamtem system i sprawdzę. :D

Jedna rzecz która mi do głowy przychodzi, to może Adaway. Nie miałem go na starym systemie (zamiast niego Adblocker Reborn moduł Xposed, który swoją drogą lepiej działał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używając telefonu w taki sam sposób na gołym i wesołym global stable 8.2.5.0 zbiłem 3% w 25 minut, czyli średnio 1% daje 8,3 minuty. No jest to trochę lepiej. :D Zainstaluję roota i resztę wszystkiego co miałem i zobaczę czy wtedy się coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Dzisiaj odebrałem swojego RN4X. Cały czas wyświetla czarny ekran i białe logo MI. Od ponad 4 godzin. Chcąc to naprawić wyłączyłem i włączyłem go około 20-30 razy+10 razy przechodziłem do fastboota. Połowę tych operacji wykonywałem przy podłączeniu do ładowarki. Myślicie, że może to wpłynąć na czas pracy baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Specyfika nowych baterii jest taka, że mogą być doładowywane w każdym momencie, inaczej zwykłe podłączenie do komputera by przesłać pliki do/z pamięci, wiązałoby się z zmniejszeniem żywotności baterii, a to bez sensu. ;) Zresztą tyle lat używam smartphonów, jeszcze długo przed tym gdy wymyślono iPhona i słowo "smartphone" stało się popularne, no i baterie były wykonane różnych technologiach i jakoś nie miałem z nimi problemów (pomijając spieprzony układ zasilania w Redmi Note 2), a grzebało się w nich codziennie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fps napisał:

Ziomek jak Ty to robisz? Ja dobijam do 5-6 godzin.

Z moich obserwacji - słowo klucz to: "jasność ekranu". Tryb auto to przesada bo jest za ciemno. Ustawienie wyświetlacza na 40% jest ok. Telefon ładuję co 3ci dzień, przy wykorzystaniu baterii na podświetlenie ekranu ponad 8h. Moim zdaniem wynik rewelacyjny. Przy tym korzystam z internetu, bluetooth w aucie itd.

Screenshot_2017-05-25-23-18-09-988_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-05-25-23-18-23-485_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć  ciągłe trzymanie przycisku zasilania, praktycznie co jakieś 15 sec też nie powinno na nic wpłynąć?


Chyba, że go uszkodzisz mechanicznie. System Ci nie bootuje więc softwerowo nic nie uszkodzisz.
Ja przez RN2 podczas zabawy rozładowałem całkowicie baterię, tylko że tam bateria była wyjmowana i dało się ja naładować prosto z ładowarki

Tap RN4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, newacc napisał:

Dobrze wiedzieć :) ciągłe trzymanie przycisku zasilania, praktycznie co jakieś 15 sec też nie powinno na nic wpłynąć? :)

Co najwyżej przycisk może się szybciej zepsuć, ale ile tak naprawdę razy go się wciska? Tysiące razy, a przyklejony jest do ramki metalowej, więc też nic się nie stanie. Chyba, że masz kila ton nacisku w palcach, to ramkę połamiesz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...