Skocz do zawartości

Bateria w Redmi Note 4X


tomi127

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem, że dobrze byłoby pokazać ewentualnym niezdecydowanym jak bateria trzyma w RN4X, osobiście jestem bardzo zaskoczony. Co prawda jakoś mega dużo w tym czasie telefonu nie używałem, i brak powiadomień push (aplikacje FB Lite i Messenger są ale nie jestem w nich aktualnie zalogowany). Telefon w tym czasie to trochę rozmów, internet, apka wykopu i youtube.

A jak Wasze osiągi?

Screenshot_2017-03-13-16-28-37-898_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-03-13-16-29-08-712_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po LTE 17 h reszta wi-fi . Trochę Heartston , YouTube, tapatalk,strony www, synchronizacja 3 kont e-mail, messanger, Facebook.Kilka rozmów,smse5034ac0050c34a63f60897fc6935c1b.jpg9eeacb4d1090c31a55787d38002ed85f.jpg
rom V8.2.2.0.MCFMIDL
Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez exwindows
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo yt, netflixa, spotify, trochę prostych gier. Synchronizacja cały czas włączona. Rom Global Stable 8.2.2.0

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, bateria spokojnie wytrzymuje dwa dni użytkowania. Po przesiadce z iPhone'a 5S czuć ogromną różnicę na plus. 7f2eac3754d32ac4c2751a87017cd4d3.jpg5a770ad63426a4a05f31873dd8031c13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że tak. Jeszcze w czwartek był normalnie Redmi Note 4x.

Może powoli dochodzi do nich że ludzie się motają z tymi oznaczeniami .

Wracając do tematu to ten telefon po WiFi jest niemożliwy.

Ekran 40% podświetlenia, większość YT

84f7e5ef37e2981e4134f0c07e4738eb.jpg

 

Wysłano z Redmi Note 4x

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Przez pierwsze 3 dni uzytkowania podczas gdy zostawialem telefon na noc poziom baterii zmienial sie tylko o 1% przy wlaczonym wifi i budziku. Od dwoch dni zauwazylem zmiane, podczas normalnego uzytkowania tez szybciej schodzi bateria, a dzis w nocy bez budzika zeszla az o 6% bo gdy kladlem sie spac mialem 96%. Co moze byc nie tak ? mam wgrane same podstawowe apk (fb, messenger, snap, insta, youtube)i w ktorych powiadomienia glownie mam wylaczone (wyjatek fb i messenger) ale od tego czasu lista apek sie nie zmienila nadal mam te same co wtedy gdy poziom przez noc spadal o 1%. Boje sie ze bedzie jeszcze gorzej. Czego to moze byc wina ? Aktualizacje do 8.2.4 zrobilem. W linkach wrzucam screeny.

https://zapodaj.net/4c96945488fcf.png.html

https://zapodaj.net/3a717f0ecad7e.png.html

https://zapodaj.net/ba1e64cc2636a.png.html

https://zapodaj.net/fbfdd0af99fdb.png.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po aktualizacji do 8.2.4.0 też bateria zaczęła lecieć w oczach. Usunąłem wszystko z Ramu, usunąłem pliki z cache niepotrzebne (przez panel sterowania w systemie) i przede wszystkim zrobiłem restart telefonu. Pomogło i bateria trzyma po staremu. Poza tym fb żre baterie jak głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się pochwalę jak u mnie bateria hula. Ja jestem bardzo zadowolony, poprzedni S4 ledwo do wieczora dotrzymywał, a tutaj przy o wiele intensywniejszym korzystaniu mam 3 dni na jednym ładowaniu :) 
W ogóle zauważył ktoś z Was, że te niebieskie paski wifi, gps czy ekranu są rysowane bez sensu. Wg. tego w czasie jak spałem to miałem przez długi czas włączony ekran. GPS miałem włączony przez ponad godzinę i w ogóle nie ma tego odnotowanego, a telefon podłączyłem też na jakieś 5 minut, żeby zgrać parę plików z karty SD i też nic na ten temat nie ma. Niby nic ważnego, z jednak nie sądziłem, że da się to skopać. Ważne, że jednak tak czy siak bateria dobrze trzyma.

Screenshot_2017-04-17-23-35-44-241_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-04-17-23-36-38-779_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie mam screenshotów, ale zauważyłem, że... na przedostatniej wersji xiaomi.eu bateria dłużej trzyma w spoczynku, kiedy telefon korzysta z danych komórkowych (przy dobrym zasięgu LTE) niż kiedy korzysta z WiFi (również przy dobrym zasięgu, kilka metrów od routera) :| Kiedy zasięg komórkowy jest lipny i telefon przełącza się między 3G a 4G, to spadek % w spoczynku jest podobny lub większy niż przy wifi. Taka ciekawostka.

edit - oczywiście, synchronizacja działa, tzn. pobierają się mejle, powiadomienia z Messengera Lite, jakiś Instagram wskoczy itp.

Edytowane przez paralemptor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Mam Note 4 Global z LTE 800MHz i o takich wynikach jak wy mogę pomarzyć. Mój rekord to 6 godzin SOT i trochę więcej niż dwa dni czuwania. W ogóle nie korzystam z wi-fi a sieć ustawiona na sztywno na 3G. Soft Global 8.1.15.0

Czy jest szansa, że po odblokowaniu bootloadera i wgraniu xiaomi.eu bateria będzie trochę lepiej trzymała?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ustawiać sieć na 3g na sztywno? Jeśli masz dobry zasięg to na LTE Ci wytrzyma dłużej niż na 2g nawet ;) Mi na global dev trzymał 3 dni i ekran 8-9h. Na 2.4.0 znowu ekran przekroczył 12h. Wróciłem teraz do 1.15.0 i czasami mi spada 10% baterii przez 1,5h włączonego ekranu a czasem bateria leci na łeb na szyję jak tel szuka sieci. Ja mam non stop włączone wifi nawet poza domem, gps i jakość na auto.

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3G mam na sztywno ponieważ telefon ciągle przerzucał mi zasięg między LTE/3G. Wydawało mi się, że to właśnie może być przyczyną takiego szybkiego spadania baterii. Z ekranem też nie ma cudów ponieważ 10% wystarcza mi na jakieś 30-40 minut. W redmi 3 spokojnie robiłem 1,15h.

Właśnie odblokowałem bootloader i poczekam do jutra na nową aktualizację MIUI. Mam nadzieję, że coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przerzuca zasięg to rzeczywiście może być problem. 1.15.0 ogólnie wydaje mi się bardziej wybredny niż dev'y. Jak się nic nie robi to będzie leżał i dwa tygodnie, a tak to raz bateria leci szybko raz wolno. Ja ładowałem przedwczoraj na wieczór telefon to rano miałem dalej 100%, przez dzień miałem SOT 4h, ponad 2h gps'u no i właśnie jeździłem rowerem po takich zadupiach gdzie nie ma w ogóle zasięgu to dzisiaj rano mam już 45%. W dev'ie widziałem parę bugów które mnie za bardzo denerwowały dlatego wróciłem, ale przy takim korzystaniu tam by zeszło mniej baterii. Na stabl'u za to lepiej działa telefon jak się jest na stabilnej sieci. Siedząc w domu przy wifi można zrobić spokojnie ponad 12h SOT. 
Poczekaj może jeszcze chwilę, bo 2.5.0 lada dzień powinien wyjść. Już niektóre osoby dostały do testów. Może tam się poprawi. Chociaż z drugiej strony jak masz już odblokowany bl to możesz pobawić się i pozmieniać co Ci się najbardziej spodoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szyps System działał jakby gorzej. Szybciej usuwało aplikacje z pamięci, a pamięci dostępne mniej o dziwo. Denerwowało mnie strasznie przy klawiaturze google, że jak chciałem wysłajpować dłuższe słowo to ta linia pisania zaczynała mi migać jak stroboskop. Ogólnie własnie bateria lepiej trzymała jak nic nie robiłem, za to na ekranie krótsze czasy uzyskiwałem niż na stable. Tam chociaż nie ubijało dozwolonych aplikacji w nocy, a na 1.15.0 maile przychodzą mi dopiero rano po odblokowaniu telefonu nawet pomimo dodania do wyjątków. Ogólnie samo korzystanie z systemu było jakby inne, może jakiś fullwipe by pomógł, ale miałem wrażenie, jakby system bardziej zamulał. 

@exwindows próbowałeś tego u siebie jak działa ? Na forum miui sporo hindusów to ma, ale nic się od nich nie dowiesz bo każdy pisze tylko "great great" "good good", albo coś innego aby był post :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...