Skocz do zawartości

Tryb EDL - ciągle działa czy już nie uratuje telefonu


Vaendx

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, JestemMortem napisał:

Tu też nie niszczysz przewodu. Imputujesz mu tylko nową opcję. 

No niby tak, ale szyb szybszą metodą jest drucik :)

Ja żadnego przewodu nie niszczyłem i jakbym miał potrzebę włączenia EDL przez przewód to biorę drucik i gotowe, mam EDL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Vaendx napisał:

Ja jednak poczekam na ten kabelek, przeinstalowałem system na czysto na windowsa 7 64bit, odezwę się jutro co i jak, gdy kabelek przyjdzie, oby pomógł

To błąd zrobiłeś instalując Windows 7, bo często na nim są problemy z fastboot (telefon nie jest wykrywany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Vaendx napisał:

Mam Przewodzik EDL, co teraz?

Win 10 na czysto i mi flash wgrane

Wyłącz telefon, przytrzymaj przycisk na przewodzie deep flash i podłącz go pod komputer i trzymaj przycisk z 8 sekund i puść, telefon powinien być teraz w EDL.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vaendx napisał:

nie wiem, próbuję coś wymyśleć zanim bede musiał oddać go na serwis jak na innym komputerze nie zadziała

A telefon reaguje w jakikolwiek sposób na przyciski? Możesz go uruchomić w fastboot? Jeżeli bateria jest naładowana na fuul, to też kabel nie zadziała. Jak możesz go wprowadzić w fastboot to po podłączeniu do komputera, trzymając przycisk na kablu i długo power na telefonie, też powinno go wprowadzić w edl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon chyba przestał reagować na przyciski... wczoraj nie wiem jakim cudem udało mi się sprawić, że migała czerwona dioda, ale komputer go nie wykrywał... nie wiem o co może już teraz chodzić...
nie odpowiada na żadne kombinacje klawiszy

Edytowane przez Vaendx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z przykrością muszę stwierdzić (z 99% pewnością), że płyta główna wyzionęła ducha. Po wstępnym odczycie loadera dalej...echo.

Log z Infinity Box'a

Card found : 99****ED , v0135
Infinity-Box Chinese Miracle Qualcomm Module [QLM] v 1.10


Operation : Identify [ v1.10 ]

1. Power Off Phone , Remove battery , Insert back
2. PRESS and HOLD BOTH VOLUME KEYS!
3. Insert USB cable. In some cases require use EDL cable or TP to force EDL mode!

Wait for phone...
Device Found!
Initialize ... 
Handshake passed!
BB_IDC_CPU : SnapDragon 652 [MSM8976]
ID_BLOCK_S : 02D0E4C6
ID_BLOCK_I : 009B00E1
ID_BLOCK_L : 580182A00C1BCD9021BB0540D446B699
ID_BLOCK_L : 98641EB5785373AB5437ECD7A016C287
Use CM2 Internal Loader
Loader Sent! Initializing ... 
Running FireHose on BBID : MSM8976 , FLASH : eMMC , mVER : 1
MemInfo : 0x0003 / 0x0200 / 0x0000000747C00000 [ eMMC 32 GiB ] 
ExtInfo : 0x0000C000/00100000/00001000/00001000
Storage : MFR : 0x11 , VENDOR : TOSHIBA , NAME : 032G34
Boot Ok!

Communication error...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Bardzo proszę o pomoc w uruchomieniu Mi Note 2. Wiem, że to nie ten  wątek, ale kwestia dotyczy trybu EDL. 

Doprowadziłem telefon do punktu, w którym nie jestem w stanie wejść do trybu fastboot. Długo by omawiać w jaki sposób do tego doprowadziłem, ale to może nie jest w tym momencie aż tak ważne. Po długim studiowaniu w różnych źródłach wyczytałem że room można wpuścić także bez trybu fastboot. 

Telefon jest wykrywany w porcie COM6 - jak sądzę w trybie EDL.

 port.JPG.ecb1aec3bbaf595ed893a55e3a196ccd.JPG

Korzystam z MiFlash (rom scorpio_global_images_V8.2.6.0.MADMIDL_20170509.0000.00_6.0_global) i proces przebiega "zachęcająco" a kończy się takim ekranem:

miFlash3.thumb.JPG.0459c3f974e20f5b83182400b5607c9f.JPG

Niestety telefon nie uruchamia się. Przycisk POWER jak i wszystkie kombinacje jakie mi tylko przyszły do głowy tez nie powodują wyświetlenia zbawczego ekranu startowego.

Czy jest jakiś sposób żeby wyjść z tego impasu?
 

Edytowane przez miugi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, prawdopodobnie po tym długim przytrzymaniu zaczęła pulsować dioda na czerwono. Może teraz potrzeba mu tylko energii? Włożyłem do ładowarki i czekam.

Tylko że na ekranie nie ma informacji o ładowaniu. A może jeszcze jakieś drogocenne wskazówki?

 

Edytowane przez miugi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...