Skocz do zawartości

Lalo


Eru

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również zakupiłem i zainstalowałem szkło na moim Mi2A. Szkło wygląda niemalże jak by było oryginalne. Po 3 tygodniach użytkowania nie ma żadnej rysy. Oryginalne folie xiaomi ja miałem matowe już po dwóch tygodniach. A na szkiełku nie ma nic. Także rewelacja. U mnie jedynie występuje inny problem. Mianowicie szkło zakłóca prace czujnika zbliżeniowego (nie wiem jaki to jest typ czujnika), który odpowiada za wyłączanie ekranu podczas rozmowy gdy telefon jest przykładany do ucha. Ogólnie ta funkcja nie działa w ogóle. Po przyłożeniu do ucha nie wyłącza ekranu. Ale co ciekawe w mocnym słońcu podczas połączenia ekran się wyłącza nawet bez przyłożenia telefonu do ucha. Natomiast gdy górny pasek nad kranem się zasłoni palcem przed słońcem ekran się włącza. Podejrzewam, że może być to związane z tym, że na moim szkiełku nie ma otworu w miejscu czujników jak to ma miejsce u was na zdjęciach, które były w tym wątku zamieszczone. Może ktoś ma podobny problem? Może da się coś na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zakupiłem i zainstalowałem szkło na moim Mi2A. Szkło wygląda niemalże jak by było oryginalne. Po 3 tygodniach użytkowania nie ma żadnej rysy. Oryginalne folie xiaomi ja miałem matowe już po dwóch tygodniach. A na szkiełku nie ma nic. Także rewelacja. U mnie jedynie występuje inny problem. Mianowicie szkło zakłóca prace czujnika zbliżeniowego (nie wiem jaki to jest typ czujnika), który odpowiada za wyłączanie ekranu podczas rozmowy gdy telefon jest przykładany do ucha. Ogólnie ta funkcja nie działa w ogóle. Po przyłożeniu do ucha nie wyłącza ekranu. Ale co ciekawe w mocnym słońcu podczas połączenia ekran się wyłącza nawet bez przyłożenia telefonu do ucha. Natomiast gdy górny pasek nad kranem się zasłoni palcem przed słońcem ekran się włącza. Podejrzewam, że może być to związane z tym, że na moim szkiełku nie ma otworu w miejscu czujników jak to ma miejsce u was na zdjęciach, które były w tym wątku zamieszczone. Może ktoś ma podobny problem? Może da się coś na to poradzić?

Raczej nie ma takiej opcji

@asphalt ma szkło do RR bez wyciecia, wszystko działa,

również z 10 osób z forum posiada szkła do mi2 bez wyciecia rowniez wszystko gra,

posiadałem w s3 bez wycięcia wszystko gra.

Nakladalem nawet u siebie folie MATOWE na czujnik nadal wszystko gra.

Takze myślę ze wina jest po stronie romu, wgraj najnowszy.

Mój znajomy ma mi2a i szkło to samo co Ty tez mu wszystko działa.

Cos musisz mieć z romem lub czujnikiem jak zaslaniasz palcem i wyświetlacz się włącza xD

MIUI_V5/N5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinG ogólnie czujnik zbliżeniowy działa tak, w czasie rozmowy jeśli jest zakryty czujnik, ekran się wyłącza.

Także jeśli była by to wina szkła, to ekran może się nie wygaszac, ale się wygasza.

Sprawdzone na Redmi, MI2A, MI2S, i9300, w każdym innym również powinien działać.

MIUI_V5/N5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert gdzieś juz był temat, ja tez tak miałem bez szkła na mi2a...

Od kiedy nie mam xiaomi nic mi się nie wciska... Ani razu...

Zapytaj ludzi co maja szkło nie na xiaomi.

Również na G2 nie ma miejsca takie zjawisko jak i na i9300, na którym miałem szkło o tej samej grubości co do mi2s.

@checkmate napisał tak: -ekran świruje gdy mam podłączoną ładowarkę (nie idzie napisać smsa, zadzwonić do kogoś, odebranie telefonu graniczy z cudem) po odłączeniu ładowarki telefon działa prawidłowo. Pierwszy raz coś takiego widzę.

Tez myślałem ze to wina podłączenia do ładowarki, lecz nie, na mieście mi się tez tak robilo (z czystym ekranem, bez folii, bez szkła)

MIUI_V5/N5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby lepiej wyglądało, dotyk żeby był lepszy. Dostępne są dla Galaxy s4 ale ani 1 osoby nie miałem jeszcze chętniej.. Co jest bardzo dziwne. Szkła 0,1 typu flex do s4 takie same tylko pod brandem amerykańskiej firmy kosztuje po 150zl... Z wysylka z Ameryki.

MIUI_V5/N5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też dotarło, mimo obaw po wpisach o problemach z czujnikiem zbliżeniowym nakleiłam i melduję, że jak na razie u mnie wszystko gra.

Zakłada to to się idealnie bo z foliami to zawsze mam cyrk a tu po przyłożeniu dotknąć na środku ekranu jednym palcem i reszta robi się już sama a nam pozostaje tylko patrzeć jak się to samo pięknie przysysa  i zero  pęcherzyków z powietrzem :)

Dziękuję

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba cudów wianków. Ja mam złe doświadczenia z foliami  i też się tego obawiałam i planowałam jak tu pisali zrobić to w środowisku wilgotnym pozbawionym pyłków kurzu itd i ogólnie jak zacznę przyklejać, odklejać to skończy się jak zwykle czyli doopa będzie z tego a nie piękny ekran ale obejrzałam sobie filmik i dosłownie jak pisałam wyżej, przyłożyłam po oderwaniu folii zabezpieczającej, dotknęłam palcem na środku ekranu i reszta zrobiła się sama :)

http://www.youtube.com/watch?v=ges1u2-uHAw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lalo

Szkło dziś dotarło.

Serdecznie dzięki za ekspresową wysyłkę.

Czy założenie wymaga jakiś dodatkowych czynności czy wystarczy przetrzeć ekran ściereczką z alkoholem i naklejać?

Ponadto jak użyć tych samoprzylepnych pasków do pozycjonowania szkła względem ekranu?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyć również folii do łapania kurzu.
Czyscimy ekran sciereczka z alkoholem.
Czyscimy sciereczka sucha.
Zbieramy folia kurz etc.
Zdejmujemy folie ze szkła.
Układany i dociskamy. 

 

 

Ponadto jak użyć tych samoprzylepnych pasków do pozycjonowania szkła względem ekranu?

Mozna użyć, ja ich nie uzywam.

MIUI_V5/N5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem powerbank, paczka zostala zatrzymana na odprawie, dzieki nieodzownej i bezinteresownej pomocy LALO dostalem ja do domu bez dodatkowych oplat.

Sprzet 100% orginalny, wszystko ok, goraco polecam zakupy.

Edytowane przez wchpikus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Szkło założone.

 

Mam pytanie odnośnie ewentualnych poprawek w jego ustawieniu.

Czy szkło można wielokrotnie odklejać, czyścić i znów przyklejać?

Czy istnieje możliwość "zużycia" kleju i doprowadzenia do braku przyczepności?

Jak wygląda sprawa czyszczenia takiego szkła?

Mimo wszelkich starań pod szkło dostały się jakieś drobinki kurzu, których chciałbym się pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem MiKey od Lalo. Oprogramowanie i gadżet działają jak trzeba, tylko nie wiem jak włączyć, żeby telefon automatycznie rozpoznawał, kiedy podpięte są słuchawki, a kiedy MiKey, a nie za każdym razem pytał, co włożyłem.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem MiKey od Lalo. Oprogramowanie i gadżet działają jak trzeba, tylko nie wiem jak włączyć, żeby telefon automatycznie rozpoznawał, kiedy podpięte są słuchawki, a kiedy MiKey, a nie za każdym razem pytał, co włożyłem.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Telefon nie rozpozna Ci automatycznie mikeya... Tylko manualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...