Skocz do zawartości

Obsługa gwarancyjna na terenie Europy?


StrangeFruit

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupowalem na aliexpress od sprawdzonego mi goscia, dupnal sie wyswietlacz, odeslalem do chin poczta za cale 20zl i za msc mialem tel z nowym ori ekranem ktory dziala bez zarzutu, naprawa trwala 2dni od momentu jak go dostali, reszta to podroze w ta i wewta i jeszcze dostalem 2 folie na ekran jako gift za moj stracony czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak by było łatwiej. Może ktoś pokusi się o opis, co i jak po kolei należy zrobić - jeśli chodzi o naprawy / reklamacje. Zarówno w Bułgarii jak i Chinach...Jakie koszty, etc. Jaką przesyłkę najlepiej wybrać?... Część z Was ma doświadczenie w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez juz sprawa o chinach wyjasniona, najlepiej wyslac sam tel bez baterii, poczta poleconym prior za ok.20zl i tyle

 

No chyba nie bałdzo... W Chinach udzielanie są naprawy gwarancyjne, zaś w Bułgarii naprawy uszkodzonego sprzętu - z winy właściciela.

Wszystko nie jest tak do końca jasne. Sam wiem po sobie, nie ma konretnych informacji do kogo się zwrócić, jaki jest koszt. Myślę, że info na ten temat powinny być w jednym miejscu. To chyba nie jest żaden problem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak...

Musiałem im podac numer zamówienia na ktore kupiłem ten telefon, musiałem przeslac zdjęcia uszkodzenia, i po kilku mailach powiedzieli gdzie mam przysłać i ze będzie to naprawa gwarancyjna...

Oczywiscie emaile zachowalem jako dowód...

Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaczynają się schody...

Wszystko opisze dokładnie później, jak - mam nadzieje- telefon wróci do mnie szczęśliwie....

Poki co :

Nie polecam ibuygou...

Zastanowić się dwa razy zanim kupicie u nich...

Dużo lepszy jest spemall.com.

Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez marks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaczynają się schody...

Wszystko opisze dokładnie później, jak - mam nadzieje- telefon wróci do mnie szczęśliwie....

Poki co :

Nie polecam ibuygou...

Zastanowić się dwa razy zanim kupicie u nich...

Dużo lepszy jest spemall.com.

Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka

 

marks,

 

to mnie pocieszyłeś. Właśnie przelałem kasę przez paypal do ibuygou, by wysłać telefon na naprawę do Bułgarii.

Możesz podać więcej szczegółów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mój tel dotarl do serwisu w Chinach...

W sumie zajęło to 10 dni.

Jakies dwa dni temu, po awanturze jaka zrobiłem poprzez chat na ibuygou ich obsłudze klienta, dostałem numer zgloszenia serwisowego, podgląd online w to zgloszenie, i obietnice, że telefon w drodze powrotnej wysla DHL'em na ich koszty...

Zobaczymy.... Bede informowal...

@t.bone

A dlaczego wysłałeś do Bułgarii? I ile płaciła za ta usluge?

Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez marks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mój tel dotarl do serwisu w Chinach...

W sumie zajęło to 10 dni.

Jakies dwa dni temu, po awanturze jaka zrobiłem poprzez chat na ibuygou ich obsłudze klienta, dostałem numer zgloszenia serwisowego, podgląd online w to zgloszenie, i obietnice, że telefon w drodze powrotnej wysla DHL'em na ich koszty...

Zobaczymy.... Bede informowal...

@t.bone

A dlaczego wysłałeś do Bułgarii? I ile płaciła za ta usluge?

Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka

 

Marks możesz mi powiedzieć co się stało że wysłałeś MI3 na gwarancje?Tak się składa że też wysłałem i jest aktualnie w naprawie.I chcą mi wcisnąć wysyłkę NL Post.

Edytowane przez ka48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc.

a kupował ktoś bezpośrednio od producenta przez ich strone http://www.mi.com/buyphone/mi3 ???
jak w tym przypadku wyglada reklamacja? 
mi tel kupił znajomy mieszkający w chinach i osobiście przywiózł. tel padł 1 dnia -mam bootloopa i zero mozliwosci reanimacji recovery itp. bez podł do ładowania wcale nie działa a po podpieciu ładowarki jest wspomniany bootloop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ka48

Byla plama na wyswietlaczu...

 

@saimon

kupowalem na ibuygou

 

 

Po raz ostatni...

Jej..... NIGDY WIECEJ SERWISU GWARANCYJNEGO NA IBUYGOU

 

W weekend bede mial troche wolnego czasu opisze wam wszystko, cale moje perturbacje, wysylke i.... w sumie niepewnosc, ze telefon dojdzie do mnie w koncu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon zakupiony przez znajomego wysyłkowo na terenie chin. nie wiem komu go zanieść bo nie mają  serwisów na stronie.
czy np ibuygu ma coś wspólnego z producentem? można u nich reklamować (mają własny serwis czy wysyłają do serwisu producenta)?
ktokolwiek z Was kupił coś przez stronę producenta xiaomi? a potem reklamował? jeśli tak to jak taka procedura wygląda?
mam orginalny rom - można reklamować gdy wgrywa się polski rom?

telefon sie nie uruchamia bez zewnętrznego źródła zasilania. recovery i to drugie nie działa (power+vol up lub down).
można go miflashem potraktować gdy sam z siebie nie daje oznak życia?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym lamencie, można wysnuć że chyba nie wszyscy rozważali za i przeciw - jeśli chodzi o kupno telefonu z Chin. 

Odnosząc się do właściwego TEMATU wątku dziwi mnie, że Ibuygou.com robi problem żeby przyjąć telefon na naprawę gwarancyjną do Bułgarii. Dodatkowo nie rozumiem, dlaczego można w Bułgarii dokonać napraw sprzętu uszkodzonego z winy właściciela... A w przypadku wad ukrytych trzeba wysłać do Chin... Brak tu logiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura-żaden tam brak logiki. mają zapewne serwis centralny oraz sieć serwisów autoryzowanych które nie wykonują napraw gwarancyjnych.
podobnie masz z serwisem samsunga w polsce. naprawy gwarancyjne door to door realizują w telmarku i regenersis. ale jak pójdziesz do jakiegoś punktu autoryzowanego serwisowego gdzieś tam w polsce to cie nie wyrzuca gdy tam ktoś podejmie się naprawy sprzętu.
oczywiście nigdzie ci nie powiedzą ze możesz iść tam wykonać naprawę ponieważ procedura mówi że jak się zgłaszasz z usterką to mają kierować do tych 2 wspomnianych. ponadto te autoryzowane serwisy nie robią wszystkich napraw bo nie zawsze maja wiedzę i narzędzia. więc wybrzydzają i czasem też od razu kierują do głównego serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carlos

zalecam, byś stosował interpunkcję, ciężko się to czyta i mało co zrozumiałem z Twojego postu.

 

Skoro w Samsungu naprawy gwarancyjne wykonują - określmy to jako "podwykonawcy" - typu regenersis, to przekładając to na Ibuygou takim właśnie podwykonawcą jest serwis w Bułgarii (dodatkowo - na stronie sklepu podany jest też namiar, do serwisu w Czechach). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi posiada autoryzowany serwis tylko w chinach, więc na pewno nie jest nim serwis ibuygou w bułgarii ani czechach. 

Może mają dostęp do oryginalnych części przy współpracy z Xiaomi ale za każdą część muszą płacić dlatego nie wykonują napraw gwarancyjnych (co było by również oszustwem)

Edytowane przez jordan87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jordan87 za odp.

Rozumiem ze nikt zatem nie kupił od producenta tylko wszyscy z aliexpres lub ibuygu. (kilka razy czytałem, że kupujecie od producenta z ibuygu i myślałem że ten portal zajmuje się tak naprawdę dystrybucją sprzętu zakupionego przez stronę xiaomi).
Nie wiecie jak się ma wgrywanie naszego roma do gwarancji? Jak mi naprawią to chyba wrzucę jednak polski rom bo w orginalnym nie ma dostępu do sklepu google play. Jest tylko chiński market xiaomi i jak się domyślacie kiepsko się tam cokolwiek wyszukuje.

przesyłając tel do naprawy gwarancyjnej i spowrotem celnik może się przyczepić do czegoś? jakieś porady jak temu ewentualnie przeciwdziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ten wątek to na głowie włos się jeży, a w środku głowy zamęt...

A właśnie dziś otrzymałem z ibuygou nowy tel. – przyszedł z prawdopodobnie uszkodzonym wyświetlaczem. (tutaj są zdjęcia: http://miuipolska.pl/forum/topic/3720-redmi-note-4g-problem-z-wy%C5%9Bwietlaczem-%E2%80%93-uszkodzenie-czy-z%C5%82a-kalibracja/  )

 

To co mam zrobić, jaka metoda reklamacji na dzień dzisiejszy powinna być najlepsza? Nie zależy mi jakoś strasznie na czasie, bardziej na tym, aby procedura reklamacyjna zakończyła się pomyślnie i bez nadmiernych kosztów dla mnie... HELP....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...