Skocz do zawartości

Obsługa gwarancyjna na terenie Europy?


StrangeFruit

Rekomendowane odpowiedzi

Czekaj bo się pogubiłem, wcześniej pod filmikiem pisali że wymiana dotyczy MI2 a potem kolega napisał "Tym bardziej, że to MI3S tak kusi, że pewnie naprawię i sprzedam i jak zwykle dołożę" tylko że nie zauważyłem magicznej S przy nazwie a to zmienia trochę koszty bo nówka MI3S jeszcze nie wiadomo ile będzie kosztować ( choć coraz więcej o niej piszą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel dotarł do mnie. Wymiana była śmiesznie prosta. Niestety wyświetlacz nie jest oryginalny. Patrząc pod światło widać siatkę kropek w odstępie ok 10 mm. Z tego co czytałem komentarze na różnych serwisach to wszystkie takie są. Kolorystyka i jasność zbliżona do oryginału. 

Panel kosztował mnie 62$ + 30$ przesyłka DHL (w niedziele zamówiłem, a w czwartek rano odebrałem).

Koleś przysłał także śrubokręt i folię na wyświetlacz.

 

Dla zainteresowanych:

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-LCD-Screen-with-Digitizer-Frame-for-Xiaomi-M2-M2s-Mi2-Mi2s-with-Touch-Screen/1496508359.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastrzegłem, że mnie interesuje tylko oryginalny sprzęt. Zapytałem czy dają gwarancję na nowy ekran. Na razie cisza.

Znając swoje szczęście już wyobrażam sobie problemy z dotykiem, digitizerem i inne takie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no myślę że w firmowym serwisie to tylko oryginalne firmowe części. 

 

Lalo widziałem dzisia artykuł o MI3S w antutu z androidem 4.4 wyciągnął lekko ponad 31 tyś ( mój ponad 36tyś)  wiem że to tylko test ale aż takiej rewelacji nie ma : ekran, rozdzielczość, aparat ( prócz przedniego)  praktycznie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukas7911 mi3s jest szybszy, niż mi3 to logiczne jeśli ma podkrecony procesor + układ graficzny o 10%. Antutu to nie jest program do testowania smartfonow, oferuje testy które nexus 5 wykonuje na 50% swoich mozliwosci w 100% płynnie... Jedyny tester, wiarygodny to 3d mark, lecz wszystko zależy od romu, temperatury etc.

MIUI_V5/N5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel dotarł do mnie. Wymiana była śmiesznie prosta. Niestety wyświetlacz nie jest oryginalny. Patrząc pod światło widać siatkę kropek w odstępie ok 10 mm. Z tego co czytałem komentarze na różnych serwisach to wszystkie takie są. Kolorystyka i jasność zbliżona do oryginału.

Panel kosztował mnie 62$ + 30$ przesyłka DHL (w niedziele zamówiłem, a w czwartek rano odebrałem).

Koleś przysłał także śrubokręt i folię na wyświetlacz.

Dla zainteresowanych:

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-LCD-Screen-with-Digitizer-Frame-for-Xiaomi-M2-M2s-Mi2-Mi2s-with-Touch-Screen/1496508359.html

Ja tak mam na szkle, które mam od nowości, to raczej nie jest wyznacznik oryginalności

s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@saimon

Nie zgodzę się. Zgłosiłem reklamację i otrzymałem nowy panel. Niecałe trzy tygodnie czekania (wysyłka Hongkong post). Wyświetlacz jest idealny, taki jak oryginalny bez kropek. Sprawdź czy masz plomby bo może Twój tel jest z odzysku :-P

Edytowane przez qubeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panel dotarł do mnie. Wymiana była śmiesznie prosta. Niestety wyświetlacz nie jest oryginalny. Patrząc pod światło widać siatkę kropek w odstępie ok 10 mm. Z tego co czytałem komentarze na różnych serwisach to wszystkie takie są. Kolorystyka i jasność zbliżona do oryginału. 

Panel kosztował mnie 62$ + 30$ przesyłka DHL (w niedziele zamówiłem, a w czwartek rano odebrałem).

Koleś przysłał także śrubokręt i folię na wyświetlacz.

 

Dla zainteresowanych:

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-LCD-Screen-with-Digitizer-Frame-for-Xiaomi-M2-M2s-Mi2-Mi2s-with-Touch-Screen/1496508359.html

Mam zamiar kupić na aliexpress wyświetlacz. Piszesz ze wymiana była śmiesznie prosta. Zastanawiam się czy zwykły szaraczek jest w stanie to wymienić czy lepiej oddać telefon w ręce serwisowi?? Mój  MI2s spadł na chodnik. Ekran nie pękł, ale na wyświetlaczu widzę wyłącznie różnokolorowe pionowe linie. Dodatkowo jest jedna linia niczym pęknięcie, półkolista, z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem sam w mi2s. Sa filmiki na yt. Wymiana banalnie prosta, tylko nic nie pogub :smile: Nie wiem jak rr1s, ale w mi2s największych cej problemu sprawilo mi podwazenie czesci obudowy za 1szym razem

Tap tap from MI2

Mam ten sam problem z podważeniem części obudowy. Mam wrażenie że zaraz coś pęknie... Na razie zatrzymałam się na tym etapie. Filmiki na yt są pomocne ale nie widać siłowania się z obudową jak w moim przypadku ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie krecacy filmik mają wprawe, i wiedzą co i jak. Ja jak rozbieralem mojego starego ztev967 to pierwszy raz był okropnie mozolny i również się bałem że cos dupnie. Każdy kolejny już lepiej to szło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może korzystał z serwisu gwarancyjnego i może się podzielić doświadczeniami? Kupiłem Mi2s w sierpniu minionego roku i juz w grudniu pojawił się problem z wyświetlaczem. Najpierw małe przebarwienie w kolorze żółtym, potem się stopniowo powiększało i zmieniało kolor na brązowy. Wielokrotna proba kontaktu z ibuygou bez odzewu.

Mam podobny problem...

Jacek007: czy juz jakoś zreperowales swój?

Dodam że u w moim wypadku chodzi o MI3W zakupiony w lutym tego roku...

A może po prostu wysłać go do tej Bułgarii?

Ma ktoś z was doświadczenie jak to ogarnąć?

W jaki sposób uznają gwarancję, co z opłatami, etc..

Dzięki za każde info na ten temat...

Edytowane przez marks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś procedurę wysyłki, zwrotu, etc?

Kto ponosi koszty?

Nie dostałem tez żadnej gwarancji....

Ok... Poniżej update z Bułgarii...

Rozpoczynam zatem procedurę...

O przebiegu będę informował w tym wątku.. :-D

"We do warranty, but you need to get service repair number from ibuygou 1st. "

Edytowane przez marks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec po ustaleniach..

Telefon aby był zreperowany na gwarancji trzeba odesłać do Chin. Ponosi się opłatę za wysyłkę tam i oni odsyłają go za darmo po naprawie, po około miesiącu...

Aby skorzystać z naprawy w Bułgarii, trzeba zapłacić opłatę "za naprawę" 110$ plus koszty wysyłki do Bułgarii...

Taka to naprawa gwarancyjna w Bułgarii...

Zastanawiam się co lepsze....

Ale chyba wyślę do Chin... Zobaczymy co z tego wyniknie...

Co sądzicie?

Edytowane przez marks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysylalem z UK, jako paczka. Kazda paczka ma swoj nr trackingowy. Jak powiedzialem, ze wysylam tel - za kazdym razem pytaja co jest w srodku, to powiedzieli, ze paczki do chin nie moga zawierac baterii. Takie przepisy. Do tego, Royal Mail nie ubezpiecza paczek z telefonami (do Chin). Gdyby to byl np media player, to spoko..

Moja paczka doszla do nich po ok 2-3 tyg. 1.5 miesiaca naprawy. Odeslac chcieli singapore post, ale wydusilem od nich przeaylke dhl za free. do tego jako zwrot kosztow wysylki do nich (w tamtym roku niby zwracali..) poprosilem o kilka gadżetów. Wszystko doszlo. Fakt, ze pisania i wqr...a sie bylo co nie miara, tuz przed Bozym Narodzeniem, tuz przed wyjazdem..

Tap tap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...