Skocz do zawartości

Problem z montowaniem /system


mezutelni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość nietypowy problem, a dokładniej to nie mogę zainstalować xiaomi.eu, staje na installing miui update, problem leży w montowaniu systemu, w żaden sposób nie chce się zamontować, (przed aktualizacja zrobiłem adb remount, i to może być problemem, ale nie wiem jak to naprawić) próbowałem miflash z clean all, ale nic nie daje, znaczy system działa ale potem w twrp to samo. Probowałe flashować inne zipy, pobierać na nowo i nic. W twrp błąd "failed to mount /system (inwalid argument)"
Ma ktoś jakiś pomysł?

@edit w recovery pojawiło się też boot_dm-verity: Found

@edit dorzucam logi z twrp

recovery.log

dmesg_twrp.log
@edit niby xiaomi zablokowalo edl, a ja tu po adb reboot bootloader dostałem się do edla xD nie wiem czy to dobry znak, ale zapuszczam mu globala w ten sposób

Mam pewną teorię, że system montuję sie w złym miejscu, mógłby mi ktoś podać wynik: mount | grep system
z terminala twrp z zamontowanym systemem?

Edytowane przez mezutelni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Acid napisał:

Kolego adb reboot bootloader to po prostu reboot do fastboota, a nie edl. Jak jest odblokowany bootloader to dostęp do fastboota jest normalny.

Z Mi5
 

No ja to wiem, i w ten sposób wchodziłem w fastboota, ale za jednym razem po prostu wrzuciło mnie do EDL, telefon wykryty jako hqusbloader czy jakos tak. Potrafię rozóżnić te 2 tryby.
Do tego miflash widział jako com10 a nie jako oznaczenie urzadzenia w fastboocie, i szedł flash, trwał 500sek, potem sie wywalił, system nie wstał ale miałem w pełni działający fastboot i wrzuciłem recovery, ale nic to nie dało, ciagle byl ten sam problem

 

Edytowane przez mezutelni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem co tu się stało, problem dość banalny, zipy uszkadzaly się podczas transferu kablowym, nie pomyślał bym i nie wiem czemu się tak działo, sprawdziłem z ciekawości md5 i nie zgadzało się morał z tego taki ze musimy sprawdzać sumy kontrolne :D! Wrzuciłem rom na pamięć przez airdroida i poszło

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...