Dexterowy

PayPal - co i jak?

Recommended Posts

Witam.
Przymierzam się do pierwszego zakupu z zagranicznego sklepu, czyli Mi5 z iBuyGou. Jak to jest z płatnością przez PayPal. Jak zrobić to najkorzystniej i najbezpieczniej? Przelać pieniądze na konto PayPal i zapłacić, czy dokonać transakcji z połączonym kontem bankowym? I czy można jakoś przewidzieć ile mnie to wyjdzie?

Witam

Ja również przymierzam się do zakupu Mi5 w sklepie IBG.

Z tego co wyczytałem, uznałem że najlepszą opcja dla mnie jest założenie konta w kantorze Aliora, zamówienie karty w USD i podpięcie jej do PayPala, a następnie przez infolinie ustawienie jej walucie w USD, dzięki czemu nie będzie pobierana opłata za przewalutowanie.

Także teoretycznie powinienem zapłacić tyle ile wyjdzie w sklepie bez dodatkowych kosztów.

Jeżeli się mylę proszę o poprawienie mnie.

Pozdrawiam

Edited by mario19888

@mario19888@Dexterowy

Ja dodałem kartę do konta Paypal, karta w złotówkach. Upewnij się tylko czy masz taki limit dzienny taki jaki chcesz wydać w sklepie.Mi się nie chciało zakładać kolejnego konta w kantorze, wymieniać, czekać na kartę czy cokolwiek innego kombinować. Przewalutowanie dałem dokładnie po kursie jaki wyznacza Paypal, wyszło drożej przy Mi5 3/64 o 41.56 PLN niż zabawa w kantor Alior. 

Dla kogoś kto chce całkowicie ograniczyć koszty to zapewne kantor Alior etc, mi się nie chciało dla ~40 PLN

Sprawdzałem na: 
LINK

Zaznaczasz:

Wybierz typ konwersji walut: Przeliczenie płatności -> W: Polski złoty -> Na: Dolar amerykański

Ewentualnie odezwijcie się na prv, dam Wam www na której będzie kalkulator Alior, cinkciarz etc 

Edited by ice

@ice

Sam się zastanawiam czy jest sens tych operacji :). Trzeba zadzwonić na infolinie Paypala, koszt rozmowy 1  minutowej z Play do nich to coś koło 0,62 zł, także wszystko zależy jak szybko uda się załatwić z konsultantem zmianę waluty.

Może się to tak skończyć, że cena będzie jednakowa w obydwu przypadkach, także czy jest sens bawić się to już indywidualna sprawa.

Edited by mario19888

@ice

Teoretycznie tak, ale czytałem opinie że lepiej zrobić to telefonicznie lub mailowo, tak jak jest to opisane w linku który podałem wyżej.

Edited by mario19888

Po pierwsze, musicie dowiedzieć się jakie kursy USD są w Waszych bankach (kurs zakupu) oraz jaką prowizję pobiera bank za przewalutowanie. Warto też sprawdzić jakie są koszty założenia konta/karty płatnej w USD.

Potem, choć najlepiej zrobić to równolegle, sprawdzić kurs USD w PayPal: w sekcji Portfel -> Szczegóły -> Zarządzanie walutami, możecie przeliczyć płatność w USD na PLN, zanim jeszcze zapłacicie. Wystarczy (ważne) wybrać po prawej stronie z listy "Typ konwersji waluty" -> "Przeliczenie płatności", wybrać waluty w dwóch listach (wybieramy: 1: PLN, 2: USD). Obok sumy końcowej, w nawiasie, podany jest kurs USD, według jakiego przelicza PayPal. Kwota uwzględnia prowizję PayPal od przewalutowania.

Potem podpinacie konto albo kartę bankową (ja tak mam) do konta PayPal.

W trakcie wykonywania płatności (trzeba uważnie czytać informacje na stronie), można wybrać, czy transakcja ma zostać przewalutowana przez PayPal (o ile nie ma żadnychch środkówna koncie PayPal, systeml wówczas pobiera prowizję i całą kwotę z konta lub karty bankowej przypisanej do profilu), czy ma zostać przewalutowana według kursu banku wystawcy karty/konta.

Tak naprawdę nie ma potrzeby zakładania kont USD, kart płatnych w USD i innych cudek. W zupełności wystarczy konto lub karta płatnicza debetowa lub karta kredytowa. I wszystko robi się przez przeglądarkę. Nie trzeba do nikogo dzwonić, mailować, etc.

I tyle... :)

• Like 1

11 minut temu, Vesz napisał:

Witam czyli jeśli dobrze wszystko zrobiłem będę musiał zapłacić 1318,98 zł ? z góry dzięki za odpowiedź :)

Tak, dokładnie.

Chyba, ze w trakcie wykonywania płatności zmienisz sposób przewalutowania na "Według kursu banku", to kwota będzie inna.

Pamiętaj tylko, żeby przeliczyć nie tylko cenę telefonu, ale całkowitą kwotę - z kosztem przesyłki, ewentualnym ubezpieczeniem, gwarancją, etc.

Hej,

Czy konieczne jest zakładanie konta na PayPal czy równie bezpiecznie jest zrobić transakcję bez tego? :)  Albo jak bardziej sie finansowo opłaca? Czy ma to jakieś znaczenie? 

Edited by llenaly11

3 godziny temu, llenaly11 napisał:

Hej,

Czy konieczne jest zakładanie konta na PayPal czy równie bezpiecznie jest zrobić transakcję bez tego? :)  Albo jak bardziej sie finansowo opłaca? Czy ma to jakieś znaczenie? 

Paypal daje Ci olbrzymią ochronę podczas Twojej transakcji, dodatkowo mając kartę podpiętą pod PP masz cały pakiet ochrona z PP i chargeback. Finansowo co masz na myśli? Ja płace przewalutowaniem kursem PP który np przy kupnie telefonu ~300$ wyszedł mi drożej 40 pln niż np kupno waluty w jakimś kantorze internetowym i dopiero zasilenie PP.

Dnia 22.05.2017 o 23:16, ice napisał:

Paypal daje Ci olbrzymią ochronę podczas Twojej transakcji, dodatkowo mając kartę podpiętą pod PP masz cały pakiet ochrona z PP i chargeback. Finansowo co masz na myśli? Ja płace przewalutowaniem kursem PP który np przy kupnie telefonu ~300$ wyszedł mi drożej 40 pln niż np kupno waluty w jakimś kantorze internetowym i dopiero zasilenie PP.

Super, właśnie o taką informację mi chodzilo :) 

Jeszcze tylko dopytam czy te ochronę mam jeśli zapłacę z doładowanego PP, czy działa to tak samo jeśli bezpośrednio zostaną ściągnięte pieniądze z konta podpiętego do PP?

5 godzin temu, llenaly11 napisał:

Super, właśnie o taką informację mi chodzilo :) 

Jeszcze tylko dopytam czy te ochronę mam jeśli zapłacę z doładowanego PP, czy działa to tak samo jeśli bezpośrednio zostaną ściągnięte pieniądze z konta podpiętego do PP?

Tak samo dla obu przypadków

A ja mam pytanie do Was odnośnie zakupu przez PP.

Najtańsze rozwiązanie jakie mi wyszło poza zakładaniem kont w kantorach to zasilenia salda w PP np. 850zł i przewalutowanie salda na np. USD i zapłacenie za tel w IBG kontem PP z salda. Czy PP doliczy sobie jeszcze jakąś opłatę za tą transakcję?