Skocz do zawartości

Ultimate MIUI ROM


tas

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz na żywca wywalić aplikację z system/app/

Na własną odpowiedzialność oczywiście. ;)

Już sobie poradziłem (to było w sumie kuriozalne), ale dzięki.

Mam jeszcze jedno pytanko. Jak przychodzą sms-y, to treść wiadomości jest wyświetlana od razu na pulpicie. Czy mozna to w jakis sposób wyłączyć?? Chciałbym żeby była sama ikonka na której się wyświetla powiadomienie że otrzymałem wiadomość, dokładnie tak jak w aplikacji mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko spolszczone. Motywy nie wiem, wątpię. W grach teraz powinno być podobnie, ma mniejszy wynik w antutu niż stable 15. Ma sporo bugów. Najgorsze są powiadomienia.

Skoro nie wiesz jak motywy to po co w ogóle o nich piszesz? Działają bez problemu. Edytowane przez emwu13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wiesz jak motywy to po co w ogóle o nich piszesz? Działają bez problemu.

Spodziewałem się, że nie, bo też miał fixa. A odpisałem, bo zadał pytanie. Byłem na Ultimate do niedawna, ale teraz 15 ciut lepszy ;)

A co jest nie tak z powiadomieniami?

Dioda nie jest zarządzana oryginalnie, jest osobna apka, która raz działa, a raz nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzasz w błąd tak samo jak z motywami - zarządzanie diodą działa bardzo dobrze, a sam rom ma minimalną ilość bugów.

Po to jest dodana dodatkowa aplikacja, żebyś mógł ustawić więcej jak 3 kolory oraz ustawiał prawidłowo powiadomienia dla "zewnętrznych" aplikacji.

Edytowane przez tas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy niepotrzebne zamieszanie, skoro pracowałem klika razy na Ultimate, mój kumpel także i jakoś mamy te same problemy. Alternating Mode w ogóle nie działa, a zwykły różnie, często w ogóle. Nie wiem, może to zależy od wersji Redmi, bo są 3. Co do 3 kolorów: w oficjalnym ROMie jest ich więcej niż trzy i wszystko działa ok, a tu trzeba oddzielnej apki i do tego różnie działającej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Wyszła nowa aktualizacja dla softu UltimateMIUI, obecna wersja 4.8.27 :)

 

Link: http://en.miui.com/thread-13092-1-1.html

 

Nie aktualizujcie od razu do 4.8.27, tylko najpierw zainstalujcie FULL 4.8.22, a potem aktualizację do 2.8.27. 

 

Można aktualizować nie tracąc danych, robimy tak:

 

1. Użyj wbudowanego MIUI backup i zrób pełną kopię wszystkiego (oczywiście prócz karty) :)

2. Zgraj na kartę plik zip z softem i aktualizacją

3. Uruchom TWRP, wyczyść cały telefon (prócz karty SD oczywiście) :)

4. Zainstaluj 4.8.22, uruchom telefon, niech wejdzie na pulpit

5. Ponownie wejdź do TWRP i aktualizuj do 4.8.27

6. Uruchom telefon, wejdź w MIUI Backup (jest teraz w menu głównym w ustawieniach) i przywróć wszystkie ustawienia.

 

 

Soft jest PL. za wyjątkiem dosłownie kilku miejsc oraz kilku dodatkowych narzędzi. Zainstalowałem i wygląda na to, że wszystko działa, ale zawsze wskazane jest poczekać kilka dni co inni powiedzą.

 

Aha, możesz też użyć ROOT Browser czy inny program, wejść do katalogu system/app i wywalić te wszystkie niepotrzebne i przeszkadzające apki z systemu jak miui market, update, chmury, baidu i dużo innych rzeczy. System się odchudza, nie ładuje głupot, chodzi szybciej, chce mniej ramu i takie tam.

 

Nie wiem, czy jest tak tez na innych softach (bo od zawsze używam Ultimate), ale na UltimateMIUI z 2 kartami sim (druga to internet non stop) i wyłączonym 3g telefon trzyma prawie 5 dni na 1 ładowaniu:

original-8e0aacde101f44251c8e894d1705103

Edytowane przez tas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymać bez włączonego ekranu i prawie z zerową aktywnością to spokojnie i na normalnym wytrzyma. U mnie 14 godzin z ciągle włączonymi danymi na aero, często ekranem i rzadziej GPS wytrzymał na Stable 16, screena nie wstawię teraz bo mam aero tylko i brak tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grizzly, ja mam na ultimate tym nowym 370mb, na poprzednim było 450 około, ale nie mam zawalonego systemu programami. 10 najpotrzebniejszych.

Wywaliłem xioami framework, update, baidu, moduły płatności, market, chmurę i wszystko co związane i dla mnie niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zainstalowałem ponownie TWRP (używałem wersji stable), zrobiłem backup przez TWRP, full wipe i instalację Ultimate w wersji 4.8.27 no i gawno. Telefon stoi na logo, nie mogę wejść też do recovery. Ma ktoś jakieś sugestie co mogę w takim przypadku zrobić (link do tematu, tutka etc.)?

 

Fon oczywiście Redmi 1, softem żonglowałem już wielokrotnie więc jakieś bzdety typu zła wersja odpada (miui_hm1w_stas2z_4.8.27_4.2.zip)

 

EDIT. pośpieszyłem się z wnioskami, w końcu udało mi się wejść do recovery. Podziałam z ponowną instalacją etc ew. z backupem.

 

EDIT2. Przywrócenie z backupu działa jak trzeba, nic się nie wiesza (stable 17 bck z TWRP). Działa również instalacja Ultimate 4.8.22 i update do 4.8.27, Ma może ktoś pomysł dlaczego system wiesza się po instalacji 4.8.27 FULL? Dziwna sprawa.

Edytowane przez 40rozbojnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem za duzo czasu ostatnio ale cos pobrobowalem ale nie udalo mi sie jeszcze przywrocic do zycia mojego telefonu. Jak sciagalem ultimate miui to teraz jak znow pobieram najnowsza wersje to zauwazylem taki komunikat:

This ROM supports OTA partially. Do not install updates greater than 100mb, it will brick your phone!

no a ja wtedy pobralem cos ponad 100 mb, wiec nie wiem czy nie jest ucegony. Jak mam to wrocic?

Zrobilem tak: sciagnalem z tej stronki http://en.miui.com/thread-13092-1-1.html najnowsza wersje ultimate miui

4.8.27 FULL: https://yadi.sk/d/h6F2xqTLaXMwf i to WCDMA: zip.png HM1W-TWRP-2.5.0.0-stas2z.zip (6.12 MB, Downloads: 10462) 

to drugie da sie zainstalowac a tego ultimate nie da sie jest "failure". Wiec albo cos pominalem albo mam uceglony telefon, powiedzcie co to moze byc.

Jutro dodam jakies screeny z recovery

Edytowane przez Gya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się uceglić telefonu pernamentnie wgrywając nowy system.

 

Wejdź do TWRP, zrób wipe WSZYSTKIEGO (wyjmij wcześniej kartę SD). Potem wgraj na kartę Ultimate 4.8.22 FULL, zainstaluj przez TWRP i się ciesz.

Edytowane przez tas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem wgrac ultimate miui ale pojawia sie bład:

3e3682a52656daf0gen.jpg

potem wchodze na install z karty:

baaaa2301fcc554agen.jpg

naciskam w ten drugi plik:

b6b7cd2064359b41gen.jpg

przeciagam zeby zaakceptowac, zaczyna cos robic ale potem jest bład:

2d26fdd0de59e2e1gen.jpg

 

 

dodam jeszcze ze jak wchodze na recovery to na poczatku wyskakuje mi napis teamwin- i nie wiem czy to dobrze czy moze to oznaczac jakas podrobe, ale watpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odinstalować, tylko usunąć pliki apk z katalogu APP w SYSTEM.

Wtedy znikają z telefonu.

 

Czy jest gdzieś lista co jaki apk robi i od czego jest? Łatwiej by się czyściło system ze śmieci.

Edytowane przez tas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przytrzymam na apce i dam delete to pisze ze usunelo mapkę ale dalej siedzi, jak dam uninstall to też nie działa a jak wejdę w folder przez view to nie.da się tam nic zrobić, chyba że nie umiem tam znaleźć przycisku który wyczyszcza wszystko

Jak przytrzymam na apce i dam delete to pisze ze usunelo mapkę ale dalej siedzi, jak dam uninstall to też nie działa a jak wejdę w folder przez view to nie.da się tam nic zrobić, chyba że nie umiem tam znaleźć przycisku który wyczyszcza wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...