Skocz do zawartości

Ultimate MIUI ROM


tas

Rekomendowane odpowiedzi

Masz jakieś aplikacje, czy czysty rom?

U mnie jest 100 i zaczyna mnie to irytować. Nawet jak oczyszczę wszystko to nie mam wiecej jak 200 przez chwilę. Głupi facebook z messengerem zajmują 60mb w tle.Masz jakieś aplikacje, czy czysty rom?

U mnie jest 100 i zaczyna mnie to irytować. Nawet jak oczyszczę wszystko to nie mam wiecej jak 200 przez chwilę. Głupi facebook z messengerem zajmują 60mb w tle. Kolejne 40 to klawiatura Swype a reszta to systemowe procesy... i nie wiem gdzie ten ram. Na najnowszym miui polska też tak miałem.

Edytowane przez grizzly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poponuje, zainstalowac rom ma nowo z wipe cache i fix permissions.

*A już w ogóle z full wipe to było by idealnie.

Inna sprawa, że Facebook i Messenger razem to zabójstwo dla ramu, ja mam tylko fb, a wiadomosci jak co to przez mobilną stronę przeglądam.

U mnie wygląda tak...

Na dzień dobry po uruchomieniu mam tak z 450-400 wolnego ramu, po kilku godzinach używania już coś takiego:

yhe6e7u8.jpg

A jak widać na tym screenie mam tego troche poinstalowane...

tu8esubu.jpg

Edytowane przez emwu13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu moze byc pies pogrzebany...a co przywracales?

Ja mam jeden problem. Mam pistonsy i nawet przy ustawionych przyciskach na regulacje glosnosci to przełącza mi utwory, a nie reguluje głośności.

za6yjy7u.jpg

...a tak przy okazji opcja kalibracji przycisków w ogóle nie działa...

Wie ktoś o co chodzi i jak to ewentualnie naprawic?

Edytowane przez emwu13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem robiąc full wipe i przywracajac kopię miui. Migrowałem z naszego romu. Nir chce mi się tego robić od nowa.

Ja instalowałem ten rom robiąc full wipe (łącznie z partycja systemowa) a później przywrócił em backup ustawień i apek systemowa aplikacja i mialem po 100 mega ramu maks (swoją drogą 400 to nigdy na żadnym robie nie mialem). Dziś po tym jak kilka razy aplikacje mi się wyłączył z braku ramu i jak telefon nie chciał się wzbudzić zainstalowałem ram managera i troche pomogło mam gdzieś między 200 a 300 wolnego ramu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resetowanie połączenia po captcha przerzuca mi połączenie z internetem na drugą kartę i za każdym razem muszę je zmieniać ręcznie. Da się temu jakoś zapobiec?

Inna rzecz to chce mieć brak limitu na aero a ograniczenie na drugiej karcie. Skutek jest taki, że orzekroczenue limitu na drugiej karcie wyłącza mi transmisję danych a po ręcznym jej włączeniu przekraczam limit na drugiej karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grizzly

U mnie nie wystepuje taki problem z przelaczaniem na drugą kartę po resecie. Moje konfigurqcja to Sim1-aero/Sim2-play

Jedyne co Ci moge poradzic to MTK Controls i zrobienie sobie widgeta na przelaczanie internetu na dana karte....zawsze szybciej ;)

Edytowane przez emwu13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie rom ultimate, i muszę powiedzieć że całkiem, całkiem. Pare rzeczy niedotłumaczone, ale rekompensuje to sporo dodatkowych opcji i ułatwień, których brakuje w naszym miui. Mam pytanie do korzystających z ultimate, czy jest możliwość zmiany dostawcy pogody, w aplikacji systemowej? Domyślnie jest weatherChina, czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce spróbować zainstalować Ultimate na moim Redmi, mam pytanie czy trzeba robić full wipe czy wystarczy proces jak przy aktualizacji?

 

Acid tak z ciekawości jaka jest Twoja opinia o tym ROMie? Warto przejść na ciemną stronę mocy? :)

Edytowane przez degas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@degas
Acid raczej tego romu nie testował więc jego wypowiedź nie będzie zbyt obiektywna. Krótko...ja bym napisał, że ten Rom to właśnie "JASNA STRONA MOCY" :D

Wszystkiego bym nie przywracał, ale najpotrzebniejsze rzeczy jak najbardziej.
 

A czy jest gdzieś porównanie jakie dodatkowe funkcję względem zwykłego ROMu ma wersja Ultimate

Tu masz głowne zalety Ultimate w wersji originalnej:

* Extended power menu.
* 3G active sim card switch (3G with SIM2 is possible)
* Extra settings for mobile networks
* Stock Toolit with Advanced settings for default sim/location/apps/ EngineerMode/FactoryMode / Sheduled power on&off
* Several major fixes of original release
* 08/13 GAPPS built-in
* Xperia Swipe keyboard with different skins or stock AOSP keys
* AGPS & EPO fixed
* Device friendly autobrightness level constants
* MIUI Camera codecs improvement
* Downloads limit for mobile networks can be adjusted up to 1gb or unlimited
* VIPER4ANDROID built-in
* Default memory for apps install can be selected
* MIUI Launcher app@sd bug fixed
* Much more features i cant remember


A tu w pierszym poscie po polsku...


Rom Miuipolska nie ma wiekszosci z tej listy...

 

TYLKO CZASEM NIE INSTALUJ TEGO NA MI3 KTORE MASZ W PROFILU ;)

Edytowane przez emwu13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się Ultimate nie podobał. Lagował i dawał FC w tych dodatkowych funkcjach, nie pamiętam jak się to nazywało ale tam gdzie jest zastępcza apka do Led. Ogólnie co kto lubi ale dla mnie to byle port, sklejony z jakiegoś Lenovo, apki dodatkowe bez wyglądu MIUI. Czyli raz jesteś w MIUI raz w Holo. Owszem widać ma funkcje dodatkowe z tym 3G, ale nie wszyscy potrzebują tego. Poza tym Viper jest (i to wbudowany), gapps są, Xperia itp.

Ja nie lubię portów gdzie wszystko jest bez przemyślenia nawalone.

Ponadto ja wydaje wersję stock MIUI. Mnie tam rybka czy ktoś używa tego czy portu Ultimate.

Ja robię przy MI3.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zezwolić aplikacją dostę do root,

bez przerwy pyta mnie że jakaś apka che uzyskać dostę do root - w ustawieniach aplikacji nie ma tej opcji

 

Jak wyskoczy komunikat o przyznaniu Roota to musisz "zaptaszkować" linijkę "Pamiętaj mój wybór",tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...