Skocz do zawartości

Jak odróżnić podróbkę Xiaomi Red Rice


arx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Sprawa jest, gdyż od kilku dni rozglądam się za Red Rice i im więcej oglądam, im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości co do kupna tego telefonu. Na każdym kroku dowiaduję się o problemach z tym modelem, począwszy od ewidentnie kiepskich podróbek, po problemy z dziwnym softem w wersji 25.

 

Może ktoś spojrzeć na fotki tego egzemplarza i powiedzieć czy to oryginał?

 

Pytanie też drugie, wie ktoś ile teraz będzie kosztować mniej więcej kupno RR na ibuy...cośtam.com w przeliczeniu na złotówki (orientacyjnie)? Czy sklep spemall.com jest dobry?

post-2327-0-19315800-1398079984_thumb.jp

post-2327-0-38153800-1398079987_thumb.jp

post-2327-0-85584100-1398079990_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientacyjnie to ok 700 zł razem z przesyłką. 

Zresztą czemu nie wejdziesz i sam podliczysz?

http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_hongmi_3g_wcdma_smart_phone_w_g_android_4_2_miui_v5_1_5ghz_mtk6589t_dual_sim_card_dual_standby_4_7_inch_ips_capacitive_touchscreen-5392-usd.html

 

Zależy czego potrzebujesz bo jeśli dual sim koniecznie i MIUI to bierz Redmi bo warto. 

 

Co do obrazków to obecnie jest bardzo trudno rozpoznać podróbkę. Dopiero jak masz telefon i uruchomisz próbując wgrać np. rom MIUIPolska okaże się, że się nie da. 

 

Po obrazkach nie ma nic konkretnego. 

Jedyne zastrzeżenie mogę mieć do czcionki z napisem HM2013023 - ja mam model TD (22) i jest cieńsza. 

No i u mnie w modelu TD na tylnej klapce nad logiem MI jest logo China Mobile. Tu masz pusto. Ale nie jestem pewny jak ma oryginał WCDMA (teoretycznie China Unicom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice były, w dziale Redmi są dyskusje, w necie pod hasłami Hongmi fakes można poczytać.

Jednak, to stare informacje. Obecnie podróbki różnią się przez software i prawie nie można ich odróżnić z zewnątrz od oryginału. Najłatwiej jest poczytać czy ktoś już kupował u danego sprzedawcy.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aliexpress masz RR od pewnego sprzedawcy HK Goldway za 165$. Wysyła na drugi dzień. Czy zapłacisz Vat to loteria. Możesz też kupić z ibuygou, drożej ale szybciej dojdzie bo kurierem i szanse na Vat bliskie 0. Policz, przekalkuluj i kupuj bo naprawdę warto.

Wysłane z Xiaomi Redmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Jeszcze pytanie czy sprawdzanie po IMEI i S/N jest pewnym sposobem?

 

Czytałem już kilkanaście różnych wątków i widzę, że podróbki są coraz lepsze, co mnie nie pokoi. Mam do kupienia w jednym miejscu w Polsce, ale w grę wchodzi tylko wysyłka. Pewnie w końcu zdecyduję się na przesyłkę z Chin. Drożej, dłużej, ale pewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy którymś z tych oznaczeń, masz też obok wyniku weryfikacji , wyświetlaną liczbę sprawdzania tego kodu. Im więcej tym gorzej, bo istnieje podejrzenie podróbki. A tym bardziej, jeśli Ty pierwszy zdrapałbyś kod z pudełka, a byłoby już nabitych X wyświetleń.

Tapatalk + Mi2S. 

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam - to mój pierwszy tutaj post.

Sprowadziłem RR 1S dla syna  wszystko jest niby OK - sprawdziłem legalność zdrapki na opakowaniu - OK, apką Antifake - OK, jednak kiedy sprawdzałem go po nr IMEI i S/N to odpowiedź brzmiała jakoś dziwnie (jakieś mało zrozumiałe tłumaczenie na ang) i nie pokazał się zielony OK (jak w przypadki zdrapki). Czy mam się martwić czy raczej wszystko jest OK? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - to mój pierwszy tutaj post.

Sprowadziłem RR 1S dla syna  wszystko jest niby OK - sprawdziłem legalność zdrapki na opakowaniu - OK, apką Antifake - OK, jednak kiedy sprawdzałem go po nr IMEI i S/N to odpowiedź brzmiała jakoś dziwnie (jakieś mało zrozumiałe tłumaczenie na ang) i nie pokazał się zielony OK (jak w przypadki zdrapki). Czy mam się martwić czy raczej wszystko jest OK? 

 

Jest OK, sprawdzanie po IMEI i SN dziala dla telefonow kupionych przez strone Xiaomi, od hurtonikow nie zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...