Skocz do zawartości

Problem z wejściem w trybie recovery


Guccio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam Redmi Note 4 odblokowany z najnowszym TWRP.Miałem rom global ale chciałem zobaczyć jak działa dev więc zmieniłem to przez TWRP,poźniej wróciłem do Global ale było dużo błędów.Zrobiłem Wipe i zainstalowałem na nowo Global.

Teraz wszystko działa bez błędów tylko że jak chcę wejść w trybie recovery Twrp to wyświetla mi się tylko czarny ekran z obrazem telefonu z napisem: mi suite pc.

Gdzie się podział mój Twrp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Guccio napisał:

Gdzie się podział mój Twrp ?

A twój twrp został napisany przez system. Jeśli bootloader jest wciąż odblokowany, to odpal telefon w trybie fastboot i zainstaluj twrp ponownie - tylko pytanie - po co Ci twrp recovery na telefonie z Global romem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Guccio napisał:

Twrp miałem po to żeby popróbować różne rom-y.Przez Twrp instalowałem je :-)

Tylko po co tak kombinować z systemami od xiaomi. Firmowe romy mając odblokowany bootloader instalujesz w trybie fastboot - bez twrp, bez MiFlash, bez SP Flash Tool'a ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak to ja się nie znam.Po prostu tak było mi wygodnie.Zmieniałem Romy bez podłączania telefonu do komputera używając tylko twrp.Przez twrp też  instalowałem supersu bo jak miałem supersu ze sklepu playa to nie miałem uprawnienia roota.

Edytowane przez Guccio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam.

Posiadam redmi note 4 zakupiony w sklepie proline.pl. Telefon od nowości miał oprogramowanie 8.0 i bez problemu zaktualizowałem tel. do 8.2.

Po jakimś czasie otrzymałem aktualizację, do wersji 8.5, ale aktualizacja nie powiodła się. Wyświetlił się komunikat "Spróbuj pobrać cały ROM".

Ściągnąłem aktualizację, wrzuciłem na kartę i spróbowałem ponownie wykonać aktualizację bez powodzenia. Dalej ten sam komunikat.

Ponieważ na dniach pewnie otrzymam aktualizację do miui 9 postanowiłem zrobić porządek z tel. i wykonałem kopię zapasową, zgrałem co mogłem, skopiowałem dane i wysłałem w chmurę.

Postanowiłem wykonać powrót do ustawień fabrycznych i ponownie spróbować zrobić aktualizację, ale telefon tylko się restartuje (klikając w reset telefonu).

W zaprzyjaźnionym serwisie polecono mi wykonać twardy reset przez Recovery, ale nie mogę w nie wejść. Trzymam klawisz poogłaszania i włączania, a tel  tylko się restartuje na okrągło w pętli.

Pozostaje mi tylko reklamacja telefonu, czy może ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Proszę tłumaczyć prostym językiem, ponieważ jestem raczej laikiem w tych sprawach.

23414642_1274840019283609_640985143_n.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem laikiem, więc gdybyś mi wytłumaczył krok po kroku co mam zrobić to byłbym wdzięczny. Zrobiłem synchronizacje wszystkiego na telefonie oraz wykonałem kopię zapasową.

Czytałem tu na forum, że niektórzy nie mogli wejść w fastboota. Pytanie co powinienem zobaczyć po wciśnięciu - i power? Mi wyświelił się tylko ludzik grzebiący w androidzie i na dole napis fastboot i potem zgasło. Powinienem zobaczyć jakieś menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sposobem @mariusz.ur, jak nie zadziała to poniższym.

Do wyczyszczenia będziesz potrzebować chińskiej wersji MiPCSuite oraz telefonu w trybie recovery.

Uruchom telefon kombinacją wszystkich trzech przycisków, albo jeśli nie działa - to vol+ i power. Powinieneś zobaczyć jedno z dwóch poniższych menu:

Spoiler

maxresdefault.jpg1484252688-15992024-1571957166166436-381

Jeśli trafisz na pierwsze - wybierz z niego recovery i zaakceptuj wybór, powinien ci się pojawić ekran z drugiego screena. Jeśli pojawi się recovery inne (z opcjami Reboot, Wipe Data i Connect to MiAssistant), to wybierasz ostatnią opcję i pojawi się drugi screen.

Zainstaluj chińskie mipcsuite (angielskie nie wspiera urządzeń od androida 6) i podepnij telefon pod komputer.

MiPCSuite powinien być w stanie wykryć telefon, tak jak na screenie poniżej (tylko że z 4 opcjami):

MiPc.jpg

Wybierasz Wyczyść dane. Telefon wyczyści dane i powinien się odpalić, jak nie to długo power.

Edytowane przez Orjon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...