Skocz do zawartości

M5s - ROM Global, eu czy Polska - zyski i straty


wasniows

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam informacji na temat porównania poszczególnych wersji ROM. Bardzo użyteczne byłoby, aby ktoś z szanownych kolegów podzielił się swoimi doświadczeniami  wymieniając wady i zalety poszczególnych typów wersji (Global, eu, Polska, inne). Zakupiłem telefon M5s z wersją MIUI: Global 8.0 Stablina 8.0.3.0 (MAGMIDI). Zastanawiam się, czy warta jest skórka za wyprawkę ?, tzn. odblokowanie bootloadera  i eksperymentowanie  z innymi wersami. Dobrze by było wiedzieć wcześniej co mogę zyskać a co stracić podczas takiej zabawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wasniows napisał:

Witam,

Szukam informacji na temat porównania poszczególnych wersji ROM. Bardzo użyteczne byłoby, aby ktoś z szanownych kolegów podzielił się swoimi doświadczeniami  wymieniając wady i zalety poszczególnych typów wersji (Global, eu, Polska, inne). Zakupiłem telefon M5s z wersją MIUI: Global 8.0 Stablina 8.0.3.0 (MAGMIDI). Zastanawiam się, czy warta jest skórka za wyprawkę ?, tzn. odblokowanie bootloadera  i eksperymentowanie  z innymi wersami. Dobrze by było wiedzieć wcześniej co mogę zyskać a co stracić podczas takiej zabawy ?

Hmm... wydaje mi się, że jedna rzecz na miuipolska nie będzie działać w porównaniu do wersji global i to są płatności NFC, Chyba, że ktoś ma inne informacje w tym temacie?

Reszta wydaje się in plus pod każdym względem dla wersji miuipolska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobra wiadomość dla użytkowników, którzy z jakichś przyczyn nie mogą pozwolić sobie na odblokowany BL - na tajwańskim oficjalnym forum pojawiły się linki do najnowszego buildu 7.2.24 global dev!

Cytat

Sprawdzał ktoś to może? Linki z tematu: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Znajoma poprosiła mnie o pomoc z Mi5s, ona twierdzi że ma śmieciowego softa, z tego co pamiętam z czasów jak ja na swoim R3Pro miałem śmiecia to jego opis w ustawieniach wyglądał trochę inaczej. Dla tego też oddaję screena w Wasze ręce żeby ktoś mądrzejszy ode mnie się wypowiedział.

Telefon kupiony przez aliexpress.

1. Czy faktycznie jest to stable?

2. Dużo roboty z aktualizacją? Porównując do prostej zabawy w twrp na moim redmi 3 pro

3. Bootloader może być już odblokowany?

4. Dużo roboty ze zmianą na deva?

Z góry dzięki za każdą odpowiedź.

19358814_1842188079134017_883260978_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widziałem temat na forum gdzie ludzie piszą o androidzie 7.0 i podobno bateria trzyma dłużej ja osobiście mam MIUI Global 8.2| Stabilna 8.2.1.0(MAGMIDL) i teraz kieruje pytanie do was czy w najbliższym czasie również dostane taką aktualizacje do 7.0 czy będę musiał zmienić ROM czego wole nie robić bo jestem januszem w tej kwestii. Telefon zakupiony za 1300zł z allegro w Krakowie z tego co widzę ROM był zmieniany ponieważ w folderze download miałem ten własnie global ROM. Czyli jak był zmieniany ROM na ten Global to oznacza że botloader jest odblokowany ? I jeszcze jedno czy własnie takie rzeczy jak zmiany rom'ów itp można zrobić np . W serwisie z telefonami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chriseek napisał:

Witam widziałem temat na forum gdzie ludzie piszą o androidzie 7.0 i podobno bateria trzyma dłużej ja osobiście mam MIUI Global 8.2| Stabilna 8.2.1.0(MAGMIDL) i teraz kieruje pytanie do was czy w najbliższym czasie również dostane taką aktualizacje do 7.0 czy będę musiał zmienić ROM czego wole nie robić bo jestem januszem w tej kwestii. Telefon zakupiony za 1300zł z allegro w Krakowie z tego co widzę ROM był zmieniany ponieważ w folderze download miałem ten własnie global ROM. Czyli jak był zmieniany ROM na ten Global to oznacza że botloader jest odblokowany ? I jeszcze jedno czy własnie takie rzeczy jak zmiany rom'ów itp można zrobić np . W serwisie z telefonami 

Służe pomocą, aktualnie android 7.0 jest na china dev (miui polska jest na nim bazowane), najszybciej 7.0 dostanie global dev, czyli globalna wersja dla developerów na aktualizację wersji stabilnej pewnie poczekasz kilka miesięcy ;), bootloader raczej nie jest odblokowany, ale to możesz sprawdzić w opcjach programistycznych (wejdź w ustawienia i informacje o telefonie, 7 razy tapnij na wersje miui, gdy dostaniesz informację "Gratulacje, jesteś już programista" lub coś takiego to cofnij się do menu ustawien, wiejdź w dodatkowe ustawienia i tam będą opcje programistyczne, a w nich status twojego bootloadera) ogólnie jeśli masz 8.2.1.0 to bez problemu odblokujesz bootloader ;), potrzebujesz tylko zgody xiaomi, jeżeli chcesz pomocy to pisz na pw

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Chriseek napisał:

Okey dzieki bootloader jest zablokowany ja sie nie znam na zmianach romu wiec wolalbym oddac gdzies telefon w dobre rece tylko pytanie czy oplqca sie zmieniac i jak juz to na co

zainstaluj sobie global dev przez aktualizacje z pliku zip. Pobierzesz go tutaj: http://en.miui.com/download-314.html

Niedługo będzie A7 tutaj... Ale bądź pewien że zmiana wersji androida zupełnie nic nie zmienia w MIUI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mezutelni napisał:

w przypadku mi 5s jest jedna ogromna zmiana, koniec drenażu baterii przez czytnik, u mnie idle teraz to 2-3% zużycia np. w nocy, a wykres pokazuje prawie poziomą kreskę ;)

przed instalacją xiaomi.eu (mam dopiero od dwóch wydań, a więc od A7) wcześniej miałem global dev (A6). Poza kilkoma "świecidełkami" a głównie twrp, magisk itd xiaomi.eu nie ma przewagi. Global dev pracuje na prawdę szybciej, nie musiałem co jakiś czas resetować telefonu i bateria lepiej trzymała. Liczę że kolejne wydania będą poprawiać te błędy i zaczną równać do globala dev na A6.

No i oby google nie zgwałciło na amen migiska.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, saimon napisał:

Panowie, kiedyś była taka paczka paru modów od miui polska instalowana przez twrp i było w niej blokowanie reklam, nigdzie nie umiem teraz tego znaleźć. Czy jest gdzieś ona nadal dostępna? 

Czyzby chodzilo Ci o te dodatki => http://miuipolska.pl/d/Acid/Dodatki_MIUIPolska_20052017.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej muszę zmienić swoje G5 bo już 3 raz leci na gwarancje....mam mi5s ale porównując jakość zdjęć do g5 do kupa i planuje go zwrócić jednak zanim to zrobię chciałem sie dowiedzieć czy na sofcie miuipl jest jakaś poprawa wzgledem Global 8.2 ? Mi5s lepiej mi sie podoba tylko ta jakość zdjęć masakra na tych samych ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Suchy_PL_ napisał:

Hej muszę zmienić swoje G5 bo już 3 raz leci na gwarancje....mam mi5s ale porównując jakość zdjęć do g5 do kupa i planuje go zwrócić jednak zanim to zrobię chciałem sie dowiedzieć czy na sofcie miuipl jest jakaś poprawa wzgledem Global 8.2 ? Mi5s lepiej mi sie podoba tylko ta jakość zdjęć masakra na tych samych ustawieniach.

Nie ma różnicy żadnej, nie dodasz nagle mocy do aparatu, tak już ma i koniec. Od biedy można wyłączyć odszumianie i naprawić kompresję jpeg, ale... Soft nadal będzie płatał figle. Mi5s rozwija skrzydła przy manualnym sterowaniu ISO i czasem.

A filmy to już kompletna przepaść na korzyść G5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...