ZduneX25

MIUI 7.3.9

Recommended Posts

Hm mam taki problem że nie mogę odłączyć aplikacji od autostartu. Niby pokazuje że wylacza,ale tak na prawdę dalej jest wlaczona w autostarcie.. o co kaman

Trzeba wyłączyć wzór przed instalacją romu, jednak gdy ktoś się pośpieszył:

Hey. If you don't want to clean flash, try the following:
Boot up recovery and go to the file manager,
Then navigate to /data/system/
And look for the following files:
gatekeeper. password.key
gatekeeper. pattern.key
locksettings.db
locksettings.db-shm
locksettings.db-wal
Delete them and reboot. You should be set. You'll just have define your password/pattern again.

Jakaś osoba na xiaomi eu to podrzuciła, ponoć działa. 

• Like 1

Dobra. A w tej wersji zawarta jest funkcja, która została dodana w 7.3.2: narastający dzwonek? Bo u mnie nie ma tego (Mi4C). Przydałaby się tak funkcja :)

//Edit

Ucinanie ogonków - tej funkcji chyba też nie ma

Edited by virusek90

hmmm po instalacji z 7.2.23/24 na Mi4C już kilka minut wisi na logi MI - na dole latają kropeczki nad napisem android :-(

HELP - Co teraz?

Dałem jak zwykle:

- uruchomiłem w TWRP

- wskazałem ZIP

- dodałem dodatki MIUI Polska i SuperSU

- wipe Cache & Dalvik

Edited by krzygaj

Przed chwilą, krzygaj napisał:

@Chlipo 15 minut, to już trochę przesada...

No u mnie trwało o dziwo dłużej niż zawsze. Ale to raczej kwestia była 3-4min

Qrde tyle aktualizacji i nigdy nie było problemu...

Prośba o jakieś wskazówki jak go teraz odratować.

Dobra. A w tej wersji zawarta jest funkcja, która została dodana w 7.3.2: narastający dzwonek? Bo u mnie nie ma tego (Mi4C). Przydałaby się tak funkcja
//Edit
Ucinanie ogonków - tej funkcji chyba też nie ma

Ustawienia Systemowe SMS .... i Telefon połączenia przychodzące.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

7 minut temu, Shadow2k3 napisał:

Ustawienia Systemowe SMS .... i Telefon połączenia przychodzące.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Wiem gdzie to ma być, ale nie widzę tego u siebie w tych miejscach . . . Szukam potwierdzenia u innych użytkowników

Wyszukaj sobie w ustawieniach przez wpisanie hasła "narastający" i powinno Ci znaleźć :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Przed chwilą, rubajticos napisał:

Wyszukaj sobie w ustawieniach przez wpisanie hasła "narastający" i powinno Ci znaleźć :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

W sumie racja, zapomniałem o szukajce. Więc jednoznacznie moge powiedzieć / stwierdzić, że Mi4C nie ma włączonych tych opcji

Widzę, że to była moja wina :? - na pamięci wewnętrznej w telefonie miałem stare SuperSU i Dodatki MiuiPolska - jeszcze do Andka 5.1

Teraz podmieniłem i zainstalowałem nowe i poszło bez problemu.

Pzdr

Ma ktoś jeszcze problem z przygaszonym paskiem stanu?

Pisał o tym @Voltron tutaj:

i @MarioWRC tutaj:

U mnie występuje ten sam problem na Mi5s (ja mama wersję softu 7.2.24). Z tego co zdażyłem zauważyć, to pasek się przygasza w momencie obrócenia ekranu (np. w Galerii, Wideo czy jakiejkolwiek innej aplikacji, która przełącza się na tryb horyzontalny) i tak już zostaje przygaszony, żeby przywrócić normalny wygląd trzeba przeładować motyw.

8 godzin temu, BOLOYOO napisał:

Na swoim Mi4 zauważyłem wyraźny skok wydajnościowy przy krótszym działaniu na baterii, a to dla mnie jest jednoznaczne ;) 

No to mój Mi4 działa tak samo i bateria też 6-7h SOT przy 1 dniu. Na poprzednich wydaniach schodziła trochę szybciej. Na tym jest bardzo ok.

25 minut temu, Sephriot napisał:

@Acid rom do mi4c zawiera poprawki GPS? 

I działa. na wcześniejszym nie dało rady używać yanosika a teraz od strzała łapie, przynajmniej u mnie.

• Like 1

A u mnie dziwny problem, tzn. Mi4c po aktualizacji z dzisiaj nie przyjmuje ustawionego hasła ekranu blokady. Na szczęście miałem backup więc go przywracam i zobaczymy co będzie.

//EDIT: Problem jest większy- po przywróceniu backupu dalej nie mogę odblokować telefonu...

Edited by anonymousPL

7 minut temu, anonymousPL napisał:

A u mnie dziwny problem, tzn. Mi4c po aktualizacji z dzisiaj nie przyjmuje ustawionego hasła ekranu blokady. Na szczęście miałem backup więc go przywracam i zobaczymy co będzie.

Przed aktualizacją należy wyłączyć blokadę ekranu. Dopiero potem aktualizować :)

Więc albo backup, albo wgrać poprzedni ROM na to co masz teraz, wyłączyć wzór blokady i wgrać jeszcze raz nowy ROM. Albo skorzystać z tego:

Cytat

Hey. If you don't want to clean flash, try the following:
Boot up recovery and go to the file manager,
Then navigate to /data/system/
And look for the following files:
gatekeeper. password.key
gatekeeper. pattern.key
locksettings.db
locksettings.db-shm
locksettings.db-wal
Delete them and reboot. You should be set. You'll just have define your password/pattern again.

• Like 1

2 minuty temu, virusek90 napisał:

Przed aktualizacją należy wyłączyć blokadę ekranu. Dopiero potem aktualizować :)

Więc albo backup, albo wgrać poprzedni ROM na to co masz teraz, wyłączyć wzór blokady i wgrać jeszcze raz nowy ROM. Albo skorzystać z tego:

Ok, wielkie dzięki, udało się! Jakoś przeoczyłem informację że trzeba odblokować przed updatem. Zawsze już tak będzie czy to wyjątek?

Ok, wielkie dzięki, udało się! Jakoś przeoczyłem informację że trzeba odblokować przed updatem. Zawsze już tak będzie czy to wyjątek?

Kurcze, ja też nigdy nie wyłączałem blokady ale zawsze po aktualizacji było ok. Zresztą, pierwsze słyszę by tak robić
A poza tym mam pytanie do posiadaczy Redmi 3: polecacie tę wersję Miui?

Wysłałem z telefonu Xiaomi Redmi 3

Mi 4c zdaje się, że nieco przyspieszył, za to bateria krócej trzyma. GPS u mnie bez zmian - i tak zawsze łapie fixa w 3 sekundy, no chyba, że jest niebo mocno zachmurzone, wtedy magia włączonego wifi (choćby w szczerym polu) pomaga złapać sygnał.

Guest
This topic is now closed to further replies.