Jump to content

MIUI 7.3.9

Recommended Posts

Mi5s ma kiepskie zdjęcia przez brak OIS. Mam dużo zdjęć porównawczych i w ślepym teście osoby wskazują Mi5 jako lepsze fotki bo są ostrzejsze. Jedynie co mi ładnie wychodzi Mi5s to HDR ale Mi5 też jest bardzo dobry. Moim zdaniem w każdym topowym Xiaomi powinno być OIS, bo z całej stawki tylko Mi5 ma świetne zdjęcia. Reszta Xiaomi tylko dobre lub średnie. No i chyba 2 tyg temu coś polepszyli w firmware Mi5 bo zdjęcia nie mają takiego szumu jak kiedyś w nocnych trybach.

Z Mi5

Pytanie z innej beczki czy są plany żeby w Miui 9 zastosować widok powiadomień ze stockowego Nugata (tak jak zrobiło to Huawei od Emui 5.0 bodajże)?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

• Replies 387
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest sobota. Wyjdzcie na dwór zamiast męczyć jakiś gps na forum... Z Mi5

no właśnie w MI5 tak mam ale już chyba zrozumiałem jak to działa Jak włącza się automat to domyślnie korzysta z całego zakresu regulacji. Ale wystarczy ręcznie ustawić poziom na włączonym "auto"

To skoro wielce marudzony problem z GPS został rozwiązany...  To teraz tylko modlimy się o polepszenie jakości fotek  - i możemy umierać ?  

Posted Images

20 minut temu, mmalecki87 napisał:

Pytanie z innej beczki czy są plany żeby w Miui 9 zastosować widok powiadomień ze stockowego Nugata (tak jak zrobiło to Huawei od Emui 5.0 bodajże)?

A co Ci nie pasuje w obecnych powiadomieniach?

9 minut temu, mietek440 napisał:

Czy można odinstalować tą śmieciową aplikacje internet ?

Mówisz o jednej z lepszych przeglądarek na androida?

• Like 2

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Jakie MIUI 9?;-)

Z Mi5

Jak już mowa o tej "jednej z lepszych" przeglądarek z której niestety muszę korzystać, bo na mi4c chrome częściej się wyłącza niż działa, to gdzie jest opcja otwierania stron w wersji na PC?

Edited by Sephriot
3 minuty temu, Sephriot napisał:

Jak już mowa o tej "jednej z lepszych" przeglądarek z której niestety muszę korzystać, bo na mi4c chrome częściej się wyłącza niż działa, to gdzie jest opcja otwierania stron w wersji na PC?

W ustawieniach zaawansowanych, Tryb: Android, Komputer, iPhone, iPad.

• Like 1

No jest faktycznie strasznie zakopana ta opcja, a szkoda bo zazwyczaj używam widoku stron na tel, ale niekiedy potrzebuje dostępu do jakiejś funkcji i potrzebuje stronę otworzyć w widoku PC, w chrome było to w wygodniejszym miejscu dostępne. Ważne jednak że jest, dzięki. 

4 godziny temu, grizzly napisał:

Sprawdź w takim razie RAWy, bo ostatnio jest już camera2 api. RAW to zrzut danych z matrycy, więc wyciśniesz 100% możliwości.

Teoretycznie tak... W praktyce gorzej, bo te RAW-y (z Mi5) są jakieś takie.. nie, wiem, ale klasyczne oprogramowanie średnio sobie z nimi radzi. Choć zaznaczam, że nie próbowałem LightRoom, bo nie mam. W każdym razie, o ile w przypadku RAW-ów z różnych aparatów bez trudu uzyskuję efekty lepsze od JPG z tych aparatów, to w przypadku .DNG z Mi5 nie udało mi się zbliżyć do jakości JPG (która wszak nie powala...).

Edited by latet
11 minut temu, latet napisał:

Teoretycznie tak... W praktyce gorzej, bo te RAW-y (z Mi5) są jakieś takie.. nie, wiem, ale klasyczne oprogramowanie średnio sobie z nimi radzi. Choć zaznaczam, że nie próbowałem LightRoom, bo nie mam. W każdym razie, o ile w przypadku RAW-ów z różnych aparatów bez trudu uzyskuję efekty lepsze od JPG z tych aparatów, to w przypadku Mi5 nie udało mi się zbliżyć do jakość JPG (która wszak nie powala...).

Jest darmowy lightroom na androida. Próbowałem jedno zdjęcie z ciekawości i źle nie było. Zawsze ciut więcej informacji w cieniach i nie tak płaskie jak hdr. 

Edited by grizzly

Witam. "Odziedziczyłem" po mamie MI4 LTE-CU, około 1,5 roku temu wgrywany byl rom MIUI Polska, niestety od tego czasu nie były wgrywane żadne aktualizacje. Obecna wersja wgrana na telefonie to 5.9.17. Próbowałem zainstalować najnowszego roma jednak w Aktualizacjach po wybraniu pliku .zip wyskakuje mi taki komunikat: "Aktualizacja nieudana. Okuj aktualizacji nie mógł być zainstalowany. Sprawdź rozmiar i sumę MD5 pobranego pluku zip z danymi na stronie pobierania. Jeśli dane się nie zgadzają pobierz rom i spróbuj ponownie zainstalować aktualizację" Plik, który pobrałem to xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_7.3.9_v8-6.0.zip Prosiłbym o podpowiedzi co robię nie tak i czy coś powinienem zrobić wcześniej ( proszę też o wyrozumiałość, bo jestem zielony w tych sprawach ;> ) Pozdrawiam!

Jak z baterią na Redmi 4 Pro?? Na sofcie z 24.02 mam jedne z lepszych wyników i zastanawiam się czy robić upgrade.. Niby kopia zrobiona w twrp ale różnie bywa z przywracaniem..

Wysłane z mojego Redmi 4 Pro przy użyciu Tapatalka

Dobra namówiłeś mnie . Dziś zainstaluje rom i dam znać jak u mnie. Dzięki za info.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Dioda jednak nie działa. Pociesza fakt, że to samo na Mi5

使用Tapatalk我MI注LTE发送

9 godzin temu, cincin27 napisał:

@Vergiliusz

Jest jest. Tylko nie wchodź poprzez aktualizację albo kombinację power + vol+ tylko power + vol- + vol+.

Nijak nie szło wejść do TWRP, pamiętałem że kiedyś ze sklepu google play pobrałem ich oficjalną apkę:

https://play.google.com/store/apps/details?id=me.twrp.twrpapp

pozwalała ona na flashowanie TWRP, sciągnołem więc odpowiedni plik i wgrałem na telefon. APka pyta czy plik twrp.img wgrać na revocery czy na boot. Ja najpierw wgrywałem na reco ale nic się nie działo po restarcie więc na logikę wgrałem na boot ( no bo uruchamianie :-))

Po restarcie uruchomiło się TWRP a że miałem zapisany gdzieś starszy ROM to sobie go wgrałem.

使用Tapatalk我MI注LTE发送

Eh no i bt znowu do d...y. nic poczekam z tydzień i jak się zdenerwuje to wracam na 6.9.15.

使用Tapatalk我MI注LTE发送

No i tak. Miband - nie działa powiadomienie ( wibracja ) połączeń przychodzących i SMS i czegokolwiek. Ikona w pasku powiadomień transmisji danych po pierwszym włączeniu transmisji zostaje i zniknie dopiero po restarcie. Błąd bt. Jakby gorzej słychać rozmówcę, ale to może moje odczucie nie koniecznie to jest ( kwestia sieci itd) generalnie wracam na 6.9.15. Rom na mi note skichany . Od listopada jest coraz gorzej . Najlepsze Romy dla mi note to wrześniowe 2016.

Pytanie do posiadaczy Mi4, jak wygląda u was zarządzanie procesorem a dokładnie rdzeniami, ile pracuje ile jest uśpionych ? U mnie wygląda to tak fe02dfe07b5188accd969ec651bb7e10.jpg
Pytam w tym wątku ponieważ mi 4 posiadam od niedawna i nie wiem jak było na wcześniejszych romach.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

No i tak. Miband - nie działa powiadomienie ( wibracja ) połączeń przychodzących i SMS i czegokolwiek. Ikona w pasku powiadomień transmisji danych po pierwszym włączeniu transmisji zostaje i zniknie dopiero po restarcie. Błąd bt. Jakby gorzej słychać rozmówcę, ale to może moje odczucie nie koniecznie to jest ( kwestia sieci itd) generalnie wracam na 6.9.15. Rom na mi note skichany . Od listopada jest coraz gorzej . Najlepsze Romy dla mi note to wrześniowe 2016.

Dodatkowo w smsach zamiast buźek puste miejsca.

Sam już nie wiem mi note w jakąś nie łaskę popadł?? Kurna jest naprawdę coraz gorzej. Ręce opadają

1 godzinę temu, mietek440 napisał:

Mówię o tych aplikacjach w folderze Internet .

Przytrzymaj dłużej palcem na ikonie, pojawi się znaczek - i możesz zacząć usuwać.

14 minut temu, kruposz napisał:

Wyłącz ucinanie ogonków w ustawieniach SMS

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...