ZduneX25

MIUI 7.3.9

Recommended Posts

Bateria na Redmi 4A z wykorzystaniem "Automated tasks", przy SOT około 4,5h. Prawie 3 doby.

Screenshot_2017-03-15-13-14-12-985_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-03-15-13-14-21-369_com.miui.securitycenter.png

Od piątku używam tej wersji, GPS działa fantastycznie, poprzednio też na 7.3.2 działał bardzo dobrze. Bateria działa super, 2 dni używania. A telefonu używam jak typowy 18-latek, Snapy, Insta, FB, Messenger. Na ekranie przy zamiennym, używaniu Wi-Fi 6 godzin. Nie wiem dlaczego prawie ma problemy z systemem Miui, a ja żadnego nie zauważam. Ani bluetooth nie zrywa przy połączeniu z Mi Bandem 2 i słuchawki Xiaomi Bluetooth Sport. Bateria trzyma długo, nawet bardzo długo poruwnując do poprzedniego Redmi Note 2. W nocy przy trybie oszczędzania, nie zjadło ani procenta. Położyłem się o 23 z 85% baterii, a rano szok tyle samo. Snap działa z root'em, bo gdzieś czytałem, że może nie działać. Mi tam działa i z Root. Używanie z Miui jest najprzyjemniejsze, najlepsza, najładniejsza nakładka jaka powstała. Co do aktualizacji, nic nie popsuła; może coś naprawiała a nie zauważyłem. Teraz czekam na ten piątek i MIUI 7.3.16, jeżeli dobrze się orientuje z numeracją. 

Mam nadzieję, że naprawiaą widgety na mi5 bo nie uśmiecha mi się wrzucać backup z poprzedniej wersji. Sporo zmian wprowadziłem u siebie po ostatnim update i średnio mi się chce na nowo ustawiać

Mam nadzieję, że naprawiaą widgety na mi5 bo nie uśmiecha mi się wrzucać backup z poprzedniej wersji. Sporo zmian wprowadziłem u siebie po ostatnim update i średnio mi się chce na nowo ustawiać

Mam to samo :/

Wysłane z Mi5 Pro

22 godziny temu, fatis napisał:

chrome wywala sie od 3 miesiecy - nie znalazlem rozwiazania co mozna z tym zrobic. Jak widze na 7.0 nadal to potrafi wystepować

Dodam, ze na globalu takiej sytuacji nie odnotowalem

1 godzinę temu, Lex Luthor napisał:

Dobrze się orientujesz, dodatkowo zapowiadają kolejne poprawki błędów bez dodawania nowych ficzerów.

Qrcze, żeby tak parę miesięcy popracowali nad poprawkami wszystkich błędów MIUI (i je ogarnęli, oczywiście), a potem zaczęli wprowadzać nowości, to zrobiłby się chyba system idealny. Podejrzewam, że odpływ klientów od wielkiego S byłby zauważalny, nawet tych "atechnicznych".

Prawidłowe działanie DT2W + Przypadkowe użycie i zostaję z Xiaomi.

Edited by drobney
dodanie zdania

Mam problem z systemową wyszukiwarką: po jej uruchomieniu i wpisaniu kilku znaków wyłącza się. Klawiatura gboard. Co dziwne rano przez chwilę działało dobrze.

Drugi problem to taki że suwak od kontroli jasności ekranu czasem sam lata od prawej do lewej bez mojej ingerencji. pomaga restart.

teżmacie takie problemy?

Liczę na tą nieszczęsną diodę 8-)

Na diodę, rotację, błąd by i działający miband na mi note.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

• Like 2

Na diodę, rotację, błąd by i działający miband na mi note.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Jeszcze automat jasnosci ktory swiruje.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Jeszcze automat jasnosci ktory swiruje.

Automat działa b.dobrze.

Wysłane z MI5

Automat działa b.dobrze.

Wysłane z MI5

To ustaw na max jasnosc wejdz do aparatu i wyjdz i bedzie zaskoczenie

Sciemnia sie po wyjsciu ale po chwili znow wraca,wiec w czym problem ? Dla mnie automat tez dobrze działa

Sciemnia sie po wyjsciu ale po chwili znow wraca,wiec w czym problem ? Dla mnie automat tez dobrze działa

Wraca na full?

Nie dostaję informacji dźwiękowej jak dostanę sms . Sms oczywiście dochodzi ale jest cisza . Dźwięk  oczywiście wybrany . Poradzicie coś ? Redmi Note 3 SE

Edited by mietek440

Wiem, że w MIUI 8 tak jak jest napisane w Samouczku oszczędzanie baterii ma priorytet nad np. autostartem. O co mi chodzi. Zaskakuje mnie, że dostaję powiadomienia z Tapatalka, a nie mam go ani w autostarcie ani nie jest zakłódkowany. To ma związek właśnie z tym co napisałem na początku? Jeśli tak to czemu dzieje się tak tylko z tą aplikacją? Taką mam rozkminę właśnie

1 minutę temu, Piotrex napisał:

Wraca na full?

Nie wraca na full, ale wraca ile jest potrzebne w danej sytuacji.Jak np robisz w slabo oswietlonym pomieszczeniu to ci nie wroci na full tylko do pewnego momentu az "stwierdzi" ze jest wystarczajace oswietlenie :D Przynajmiej ja tak stwierdzam

Nie wraca na full, ale wraca ile jest potrzebne w danej sytuacji.Jak np robisz w slabo oswietlonym pomieszczeniu to ci nie wroci na full tylko do pewnego momentu az "stwierdzi" ze jest wystarczajace oswietlenie Przynajmiej ja tak stwierdzam

siedze w pomieszczeniu oswietlonym i ustawia mi na minimum, dodatkowo po co suwak? A po to ze ustawiasz sobie zakres pracy czujnika i dziala to bardzo dobrze dopoki nie wejdzie sie do aparatu bo ustawienia tak jakby sie zeruja i przy oswietleniu mam na minimum a to jest stanowczo za ciemno.

To ustaw na max jasnosc wejdz do aparatu i wyjdz i bedzie zaskoczenie

A po co ? Nie dotykam suwaka bo automat działa dobrze. To jest szukanie na siłę problemu tam gdzie go nie ma.

Wysłane z MI5

• Like 1

Bo np. dla mnie na domyślnym ustawieniu suwaka ekran jest w większości sytuacji za jasny, a wieczorem wypala oczy. Gdy ustawię go na okolice minimum to przy sztucznym oświetleniu jest za ciemny. Suwak powinien pozwalać na regulację automatycznej jasności, a nie definiować jej punkt minimalny. Tak przynajmniej było we wszystkich innych telefonach jakie posiadałem. 

No ja tak robię. W ciągu dnia suwak na automacie mam troszkę ponad połowę i jest dobrze. W nocy zsuwam go prawie do minimum i nie razi :) Wg mnie jest to dobre bo wydaje mi się, że w ciągu dnia nie pracuje on na całym zakresie i bez potrzeby nie robi się zbyt ciemny jak miałem na innych telefonach

1 godzinę temu, Piotrex napisał:

siedze w pomieszczeniu oswietlonym i ustawia mi na minimum, dodatkowo po co suwak? A po to ze ustawiasz sobie zakres pracy czujnika i dziala to bardzo dobrze dopoki nie wejdzie sie do aparatu bo ustawienia tak jakby sie zeruja i przy oswietleniu mam na minimum a to jest stanowczo za ciemno.

Zakres, z definicji, powinno się ustawiać dwoma suwakami, a nie jednym

8 minut temu, Kios napisał:

Bo np. dla mnie na domyślnym ustawieniu suwaka ekran jest w większości sytuacji za jasny, a wieczorem wypala oczy. Gdy ustawię go na okolice minimum to przy sztucznym oświetleniu jest za ciemny. Suwak powinien pozwalać na regulację automatycznej jasności, a nie definiować jej punkt minimalny. Tak przynajmniej było we wszystkich innych telefonach jakie posiadałem. 

Tak było i u mnie, ale Xiaomi ma własne, chińskie standardy :(

Edited by drobney

1 godzinę temu, Kios napisał:

Masz rację. Jak dla mnie to obecna automatyczna jasność na Mi5 to jakaś porażka. Po paru dniach (i nocach) użerania się z tym, po prostu wyłączyłem "A" i jadę na ręcznym. Wcześniej (na Andku 6) nie było takich problemów. Działała w sposób, który mogłem nazwać zadowalającym.

Mam nadzieję, że to jednak poprawią.

Mam prośbę o potwierdzenie mojego rozumowania :)

Przymierzam się w końcu do przejścia z andka 6.0 na 7.0 na Mi5. Ludzie mieli dużo problemów z brickowaniem telefonów, dlatego czy moglibyście potwierdzić, że wszystkie kroki, które wyszperałem na forum są prawidłowe i nic mi nie umyka?

1. Mam zainstalowana ostatnia stabilną wersję 6.0; 6.11.10 i na nią będę robił wszystkie kolejne kroki.
  2. Ściągnięte nowe TWRP z linku podanego w pierwszym poście ( twrp-3.1.0-1-gemini.img ) wrzucam gdziekolwiek do pamięci telefonu (zwykle wrzucam w download).
  3. Odpalam TWRP (Vol+ plus power), wchodzę w install, wybieram plik .img, zaznaczam opcję recovery i daje install. Jak zakończy się ta operacja spektakularnym sukcesem -> reboot.
  4. Teraz już tylko zostaje już tylko ponowne wejście w TWRP i standardowa instalacja odpowiedniego dla Mi5 zipa 7.3.9.

Rozumiem, że backup jest czysto opcjonalny (zastanawia mnie bliższe zapoznanie się z robieniem go co aktualizacje, bo jak ktoś już tu pięknie na forum wspomniał "użytkownicy MIUI dzielą się na tych co robią backupy i na tych co będą je robić" :D)

Nie robiłem jeszcze nigdy backupu i zastanawiam się czy wystarczy wybrać odpowiednią opcję w TWRP, zaznaczyć foldery, które mnie interesują, wrzucić gdzieś na kompa i w razie potrzeby używać? :)

Wielkie dzięki za wszystkie rady.

8 godzin temu, misterjester napisał:

Od piątku używam tej wersji, GPS działa fantastycznie, poprzednio też na 7.3.2 działał bardzo dobrze. Bateria działa super, 2 dni używania. A telefonu używam jak typowy 18-latek, Snapy, Insta, FB, Messenger. Na ekranie przy zamiennym, używaniu Wi-Fi 6 godzin. Nie wiem dlaczego prawie ma problemy z systemem Miui, a ja żadnego nie zauważam. Ani bluetooth nie zrywa przy połączeniu z Mi Bandem 2 i słuchawki Xiaomi Bluetooth Sport. Bateria trzyma długo, nawet bardzo długo poruwnując do poprzedniego Redmi Note 2. W nocy przy trybie oszczędzania, nie zjadło ani procenta. Położyłem się o 23 z 85% baterii, a rano szok tyle samo. Snap działa z root'em, bo gdzieś czytałem, że może nie działać. Mi tam działa i z Root. Używanie z Miui jest najprzyjemniejsze, najlepsza, najładniejsza nakładka jaka powstała. Co do aktualizacji, nic nie popsuła; może coś naprawiała a nie zauważyłem. Teraz czekam na ten piątek i MIUI 7.3.16, jeżeli dobrze się orientuje z numeracją. 

A danych komórkowych używasz? Jak wtedy z bateria? Bo u mnie jak tylko na wifi leciałem to zawsze dobrze trzymało 2 dni na spokojnie, a teraz jak danych używam 4G w szkole to 1h na ekranie to już 80% baterii zostaje potem na końcu około 5-6h na ekranie bo jak wracam do domu to już samo wifi i jakoś tak słabo, może nieprzyzwyczajony jestem do używania danych komórkowych i dlatego tak :/

Wrzuciłem na telefon żony 7.3.9 (Mi4c) i w końcu efekt przejścia między pulpitami kostka działa jak powinien. Wcześniej się mocno ciął.

Aha. Po przejściu z bodaj 7.2.16 czy jakoś tak był problem z odblokowaniem ekranu. Wzorka nie chciał przyjąć. Wycięcie plików w twrp zadziało.

Edited by miklo

15 godzin temu, drobney napisał:

Qrcze, żeby tak parę miesięcy popracowali nad poprawkami wszystkich błędów MIUI (i je ogarnęli, oczywiście), a potem zaczęli wprowadzać nowości, to zrobiłby się chyba system idealny.

Biorąc pod uwagę, że właśnie wprowadzają Androida 7 do różnych modeli, a za kilka miesięcy pewnie odbędzie się premiera MIUIv9, to nie liczyłbym na to.

11 godzin temu, Bonzi napisał:

A danych komórkowych używasz? Jak wtedy z bateria? Bo u mnie jak tylko na wifi leciałem to zawsze dobrze trzymało 2 dni na spokojnie, a teraz jak danych używam 4G w szkole to 1h na ekranie to już 80% baterii zostaje potem na końcu około 5-6h na ekranie bo jak wracam do domu to już samo wifi i jakoś tak słabo, może nieprzyzwyczajony jestem do używania danych komórkowych i dlatego tak :/

Ja używam w domu przed wyjściem Wi-Fi, po drodze do autobusu 4G, strzelę Snapa, wrzucę zdjęcie na Insta, odpisze komuś na Messengerze. W szkole, jak jest Wi-Fi to go używam, a w niektórych miejscach nie ma, więc używam 4G. I zawsze około 16-17, mam od 60% do 75% baterii. 4G jest bardzo, prądożerne, ale Redmi Note 4 daje radę. W porównaniu do P8 Lite i Redmi Note 2, jest o wiele lepiej. W Redmi Note 2 bateria starczała, na 1 dzień w porywach do 9 następnego dnia. P8 Lite wymiękał już po 16, bateria wskazywała, 5%, około 16. 

Edited by misterjester

Guest
This topic is now closed to further replies.