ZduneX25

MIUI 7.3.9

Recommended Posts

MIUI 7.3.9

• Poprawiony GPS (xiaomi.eu) MI5 i inne
  • Poprawiony rom dla Redmi Note 4X
  • Dodany rom xiaomi.eu dla Redmi 4X (santoni)

DFG_2017-03-09-16-41-51.png

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  2. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  3. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  4. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.

Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

Aktualizacja Mi5/MiMAX do Androida 7.0

Aby zainstalować po raz pierwszy xiaomi.eu Android 7.0 na Mi5/MiMAX/MiMAX Pro należy:

1. Zaktualizować system xiaomi.eu do ostatniej wersji Android 6.0
  2. Zaktualizować TWRP do najnowszej wersji:
    Mi5: POBIERZ
    MiMAX (hydrogen): POBIERZ
    MiMAX Pro (helium): POBIERZ

przez fastboot flash recovery twrp.img

• Przejść do TWRP po instalacji recovery z fastboot boot twrp.img
  • Wykonać backup w TWRP i najlepiej przenieść na komputer katalog /TWRP
  • Instalacja najnowszego romu Android 7 w TWRP (sekcja Install) bez WIPE

Jak skalibrować OIS w MI5?

Instalacja poprawki wg tego poradnika

Jak zainstalować MIUI 8 po raz pierwszy?

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Przenieś rom do telefonu i zainstaluj z TWRP

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na Redmi Note Pro (MTK)

To urządzenie musi mieć powiększoną partycję systemową wg tego aby móc instalować v8.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.79.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę Xperia
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 5 Lut 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 1

1 minutę temu, abudabdi napisał:

A co z aktualizacją dla 4c ?

Notes:
1) Update for Mi 4c, Mi Note Pro, Mi 4S will be released on March 13 or 14 due to bug fixes. Please stay tuned.

• Like 1

Z ciekawości uruchomiłem AM. Fix w 2 sekundy.... aż mi szczena opadła. 

Zauważyłem że jasność ekranu się zmniejszyła i musiałem ją suwakiem dać na mniej więcej połowę.

Ten GPS test to ściema na maxa. Lepiej uruchomić normalną mapę ( Google czy AM ) i tam sprawdzić działanie fixa.

Edited by JacekBB

2 minuty temu, JacekBB napisał:

Fix w 2 sekundy.... aż mi szczena opadła.

Z tym fixem to jest loteria chyba jak i z całym MIUI. Byłem w tamten weekend w Poznaniu, zwiedziłem cały, zero problemów ze złapaniem fixa i nawigowaniem. Przedwczoraj potrzebowałem we Wrocławiu skorzystać, zapomniałem odpalić przed wejściem do samochodu. pół miasta przejechałem i mial problemy. Dopiero jak wysiadłem to złapal fixa normalnie. Przez przednią szybę miał problem xD

Faktycznie ogarnięto coś z jasnością ekranu, ale to chyba na plus bo zazwyczaj na początku suwaka było albo ciemno jak w d... a milimetrowe przesunięcie skutkowało nie proporcjonalnym przeskokiem jasności.

GPS pierwszy fix 2s. Czy u kogoś wysypuje się apka szukaj? Na poprzedniej wersji miałem to samo:

f6de22802246bbbdff7eb301e4e5ff66.jpg

java.lang.RuntimeException: Unable to start activity ComponentInfo{com.android.quicksearchbox/com.android.quicksearchbox.SearchActivity}: java.lang.SecurityException: "network" location provider requires ACCESS_COARSE_LOCATION or ACCESS_FINE_LOCATION permission.

at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(ActivityThread.java)

at android.app.ActivityThread.handleLaunchActivity(ActivityThread.java)

at android.app.ActivityThread.-wrap12(ActivityThread.java)

at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(ActivityThread.java)

at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)

at android.os.Looper.loop(Looper.java)

at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java)

at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)

at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java)

at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java)

Caused by: java.lang.SecurityException: "network" location provider requires ACCESS_COARSE_LOCATION or ACCESS_FINE_LOCATION permission.

at android.os.Parcel.readException(Parcel.java)

at android.location.ILocationManager$Stub$Proxy.getLastLocation(ILocationManager.java)

at android.location.LocationManager.getLastKnownLocation(LocationManager.java)

at com.android.quicksearchbox.QsbApplication.getLastKnownLocation(QsbApplication.java)

at com.android.quicksearchbox.util.LocationHelper.startLocate(LocationHelper.java)

at com.android.quicksearchbox.SearchActivity.showCtaDeclaration(SearchActivity.java)

at com.android.quicksearchbox.SearchActivity.onCreate(SearchActivity.java)

at android.app.Activity.performCreate(Activity.java)

at android.app.Instrumentation.callActivityOnCreate(Instrumentation.java)

... 10 more

21 minut temu, RegimeOfTerror napisał:

Z tym fixem to jest loteria chyba jak i z całym MIUI. Byłem w tamten weekend w Poznaniu, zwiedziłem cały, zero problemów ze złapaniem fixa i nawigowaniem. Przedwczoraj potrzebowałem we Wrocławiu skorzystać, zapomniałem odpalić przed wejściem do samochodu. pół miasta przejechałem i mial problemy. Dopiero jak wysiadłem to złapal fixa normalnie. Przez przednią szybę miał problem xD

Nie masz przypadkiem auta z podgrzewaną przednią szybą? Bo takie szyby potrafią zakłócać sygnał.

Odnośnie GPS to miałem z nim problem od samego początku andka 7.

Dopiero pomógł totalny reset telefonu, miflash, później ostatnia wersja na 6, nowe twrp i najnowsza aktualizacja 7.

Wszystko teraz śmiga elegancko, bez fc itp GPS też działa jak trzeba i w domu, aucie i na zewnątrz łapie fixa. Także jak ktoś od kilku aktualizacji ma ciągle ten sam problem to polecam czysta instalacje. Mi to pomogło

Przesiadka z MIUI 7.3.2 na tą wersję, lepiej przez aplikację aktualizacja czy TWRP ?

54 minuty temu, AdamKli napisał:

GPS pierwszy fix 2s. Czy u kogoś wysypuje się apka szukaj? Na poprzedniej wersji miałem to samo:

Ukryj treść

java.lang.RuntimeException: Unable to start activity ComponentInfo{com.android.quicksearchbox/com.android.quicksearchbox.SearchActivity}: java.lang.SecurityException: "network" location provider requires ACCESS_COARSE_LOCATION or ACCESS_FINE_LOCATION permission.

Caused by: java.lang.SecurityException: "network" location provider requires ACCESS_COARSE_LOCATION or ACCESS_FINE_LOCATION permission.

at android.location.ILocationManager$Stub$Proxy.getLastLocation(ILocationManager.java)

at com.android.quicksearchbox.QsbApplication.getLastKnownLocation(QsbApplication.java)

at com.android.quicksearchbox.util.LocationHelper.startLocate(LocationHelper.java)

at com.android.quicksearchbox.SearchActivity.showCtaDeclaration(SearchActivity.java)

... 10 more

Zobacz czy apka szukaj ma wszystkie uprawnienia bo widać jest brak uprawnienia do lokalizacji.

40 minut temu, Natis napisał:

Odnośnie GPS to miałem z nim problem od samego początku andka 7.

Dopiero pomógł totalny reset telefonu, miflash, później ostatnia wersja na 6, nowe twrp i najnowsza aktualizacja 7.

Wszystko teraz śmiga elegancko, bez fc itp GPS też działa jak trzeba i w domu, aucie i na zewnątrz łapie fixa. Także jak ktoś od kilku aktualizacji ma ciągle ten sam problem to polecam czysta instalacje. Mi to pomogło

Nieee. To zupełnie niepotrzebne. Trzeba zainstalować 7.3.9. Po prostu. Bez wipe czy czegokolwiek bo poprawiony GPS nie ma związku z danymi użytkownika, które sobie usuwasz robiąc wipe.

• Like 1

59 minut temu, AdamKli napisał:

f6de22802246bbbdff7eb301e4e5ff66.jpg

Ukryj treść

... 10 more

Wywala Ci sie chyba z braku uprawnień.

Tak nadanie uprawnień rozwiązało problem. Nie myślałem że może całkowicie się wysypać z braku uprawnień. Takie banalne rozwiązanie.. ;)  Czyli na mi5 na razie bez błędów. Taka ciekawostka ostatnio włączyłem wszelkie powiadomienia w tle, sprawdzanie poczty. Wyłączyłem także opcję automatycznego wyłączania transferu po zablokowaniu urządzenia i. . nie zauważyłem jakiegoś znacznego pogorszenia czasu na baterii :P Czyli nie warto kastrować :P  

Na Kenzo jak zwykle ok. Poza jednym ale nawet nie wiem jak to nazwać bo może tak ma być a może to jednorazowy blad. Do tej pory mogłem bezpośrednio z apki Aktualizacje przejść do recovery. Teraz tylko restartuje telefon. Do recovery tylko przez +i power. Reszta super.

1 godzinę temu, tomaszeset napisał:

Nie masz przypadkiem auta z podgrzewaną przednią szybą? Bo takie szyby potrafią zakłócać sygnał.

Hehe, Clio z 2001 chyba nie ma takich bajerów ;)

W drodze (na pieszo) do pracy fix w mapach google ok. 5s

42 minuty temu, AdamKli napisał:

Wyłączyłem także opcję automatycznego wyłączania transferu po zablokowaniu urządzenia i. . nie zauważyłem jakiegoś znacznego pogorszenia czasu na baterii :P Czyli nie warto kastrować :P  

No ja zawsze miałem wszystko powłączane, teraz z ciekawości testuję tryb oszczędny co można sobie na pasku powiadomień kliknąć, ale nie spodziewam się, że to cokolwiek zmieni (no oprócz tego, że nic nie synchronizuje się automatycznie) ;)

2 godziny temu, QBAQ napisał:

Faktycznie ogarnięto coś z jasnością ekranu, ale to chyba na plus bo zazwyczaj na początku suwaka było albo ciemno jak w d... a milimetrowe przesunięcie skutkowało nie proporcjonalnym przeskokiem jasności.

Dokładnie, teraz to działa jak powinno, nie ma takiego drastycznego przeskoku.

No proszę. GPS ładnie śmiga. Fix po 5 sek., od razu pokazuje prędkość w czasie podróży. Testowałem na Yanosiku. 

@Acid wasze poprawki, czy też mieszkańcy kraju Kitaj coś ogarneli? 

Pozdrawiam 

Nasze tzn sposób uzyskiwania lokalizacji jest jak był w china dev.

Z Mi5

Od poprzedniej aktualizacji oraz w obecnej w RN2 brak aplikacji skanera QR, dodatkowo po zainstalowaniu dodatków, aplikacje się instalują, natomiast nie działa blokada reklam, co bardziej mi doskwiera i stąd pytanie czy da się coś z nimi zrobić bez instalowania AdAway itp?

1 godzinę temu, DukeN napisał:

Na Kenzo jak zwykle ok. Poza jednym ale nawet nie wiem jak to nazwać bo może tak ma być a może to jednorazowy blad. Do tej pory mogłem bezpośrednio z apki Aktualizacje przejść do recovery. Teraz tylko restartuje telefon. Do recovery tylko przez +i power. Reszta super.

Niestety potwierdzam :( 

Na Mi5 poki co gra i buczy. :) Nie wiem jak dioda rozladowanej baterii, czy naprawili, czy nie, ale zobacze za 38%, chyba, ze ktos szybciej napisze. :)

34 minuty temu, marwil napisał:

Od poprzedniej aktualizacji oraz w obecnej w RN2 brak aplikacji skanera QR, dodatkowo po zainstalowaniu dodatków, aplikacje się instalują, natomiast nie działa blokada reklam, co bardziej mi doskwiera i stąd pytanie czy da się coś z nimi zrobić bez instalowania AdAway itp?

Blokada reklam na rn2 działa,masz tu w razie czego nowszą samą blokadę reklam do zainstalowania;

Dodatki_MIUIPolska_07032017_blokada_reklam.zip

• Like 1

Ciekawostka albo bug? Od wersji 7.3.2 po instalacji moda ogonki w twrp znikają mi powiadomienia o SMS. Potwierdzone w 100% bo szukałem cały tydzień rozwiązania ;-/
MiMaxPro

20 minut temu, KLIFord napisał:

Ciekawostka albo bug? Od wersji 7.3.2 po instalacji moda ogonki w twrp znikają mi powiadomienia o SMS. Potwierdzone w 100% bo szukałem cały tydzień rozwiązania ;-/
MiMaxPro

Z tego co wiem to nie ma moda do tej wersji bo ucinanie ogonków zostało wprowadzone na poziomie appki do smsów.

Guest
This topic is now closed to further replies.