Skocz do zawartości

Samoczynne blokady ekranu przy połączeniach i odblokowywaniu odciskiem


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja mama posiada Redmi Note 3 Pro od około grudnia. Od niedawna pojawiły się problemy z blokadą telefonu.

Problem pierwszy to po odblokowaniu telefonu odciskiem palca telefon podświetla na chwilę pulpit, po czym sam automatycznie z powrotem włącza blokadę. I tak w nieskończoność. Jedyny sposób na odblokowanie telefonu w takiej sytuacji to odblokowywanie kodem. Problem na chwilę znika po restarcie telefonu, po czym znów się pojawia.

Problem drugi, to w momencie gdy telefon zacznie świrować w wyżej opisany sposób, to w chwili wykonywania połączenia telefon blokuje się na amen. Wygasza się i słychać tylko sygnał połączenia, nie da się samemu rozłączyć, odblokować telefonu ani nic zrobić. Rozłączyć się musi druga osoba i dopiero wtedy telefon da się odblokować. 

Soft to MIUI 8.1.3.0.

Szukałem w googlach i znalazłem tylko takie przypadki ze starszym softem i polecenia, żeby zainstalować nowy lepszy soft. W tym problem, że nikt z nas nie zna się na tyle, żeby samodzielnie bawić się we wgrywanie innego softu, żeby telefonu doszczętnie nie uszkodzić. 

Dodam, że ja też mam Redmi Note 3 Pro i u mnie takie sytuacje się nie pojawiają, a mam ten sam soft.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cmxku napisał:

Soft, innego rozwiązania nie widze

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

czyli jeden telefon ma dobry soft a drugi już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, starycezary napisał:

Dodam, że ja też mam Redmi Note 3 Pro i u mnie takie sytuacje się nie pojawiają, a mam ten sam soft.

To niestety uroki tzw stable w wersji globalnej. Na jednym sprzęcie działa bez problemu na 10 innych - świruje. 

Jeśli nie czujesz się na siłach zmierzyć się z tym samodzielnie, to poszukaj w okolicy serwisu, który ma doświadczenie z xiaomi (łatwo nie będzie) ewentualnie możesz go podesłać do MiCenter, lub do mnie na serwis, bo domyślam się, że zabawa w ciuciubabkę z telefonem jest nieco irytująca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i odpowiedzi. Teraz jak na złość świrują już oba telefony :( Chyba będę musiał się przełamać i spróbować zmienić soft. Mam nadzieję, że na MIUI Polska będzie lepiej, bo to jakaś kpina, żeby na oryginalnym sofcie telefonów już dostępnych w polskiej dystrybucji (czyli dla zielonych) takie rzeczy się działy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 9.03.2017 o 21:04, Cmxku napisał:

Soft, innego rozwiązania nie widze

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Dnia 10.03.2017 o 07:15, Zexon72 napisał:

To niestety uroki tzw stable w wersji globalnej. Na jednym sprzęcie działa bez problemu na 10 innych - świruje. 

Jeśli nie czujesz się na siłach zmierzyć się z tym samodzielnie, to poszukaj w okolicy serwisu, który ma doświadczenie z xiaomi (łatwo nie będzie) ewentualnie możesz go podesłać do MiCenter, lub do mnie na serwis, bo domyślam się, że zabawa w ciuciubabkę z telefonem jest nieco irytująca. 

Zmieniłem soft jakieś 2 tygodnie temu, wgrałem najnowszą wersję (wtedy MIUI 8.3. by xiaomi.eu 7.3.16) no i wczoraj problem z odblokowaniem wystąpił ponownie...

Automatycznie po odebraniu połączenia lub w momencie wybrania numeru telefon się blokuje i nie ma mocnych żeby go odblokować... Wygasza się na amen i można czekać tylko aż druga strona się rozłączy. Co z tym zrobić? Czy te telefony są wadliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mariusz.ur napisał:

Zrób kalibrację czujnika zbliżeniowego w pierwszej kolejności .

Po wejściu w menu diagnostyczne nie mogę zrobić kalibracji, w Proximity sensor przycisk "calibration" jest nieaktywny :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mariusz.ur napisał:

@starycezary a zmieniają się wartości , przyłóż rękę i odłóż 

Tak, wartość 0 przy zakrytym i 5 przy odkrytym. Po pierwszym takim przyłożeniu uaktywnił się przycisk Calibration, ale po kliknięciu pojawia się raz jakiś toast po chińsku a raz "calibration failed"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 1.04.2017 o 19:21, mariusz.ur napisał:

No to teraz jeśli nadal będą problemy to będzie oznaczało problem z systemem .

Niestety znowu po pewnym czasie spokoju jest to samo. 

Tym razem odlaczylem słuchawki gdy ktoś dzwonił, a telefon sam się zablokowal i teraz już za każdym razem gdy ja dzwonie już nie mogę rozłączyć połączenia bo telefon sam się blokuje zaraz po wybraniu numeru. O co tu chodzi i co z tym zrobić? Miuipolska miało to wyleczyć bo global jest be a tu się dzieje dokładnie to samo i to nie tylko na moim telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mariusz.ur napisał:

Miui Polska nic nie wyleczy , musisz skalibrować czujnik po każdym restarcie

Wyżej twierdzono, że wyleczy. 

Od ostatniego kalibrowania nie było restartu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...