Skocz do zawartości

Kapryśny mi 4 s


Malco15

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś pomoże mi wyjasnic. Mam mi 4 s od września. Zakupiony z softem EU, zrobiłem update do miui Polska, obecnie mam najnowszy update (końcówka 23). Aktualizuje przez aplikację aktualizacje, średnio co 2 tygodnie. Wszystko było ok, ale po ostatniej aktualizacji przed Androidem 7 zaczęły się dziać dziwne rzeczy. GPS zrywał, Bluetooth się wyłączał sam z siebie, zrywał z Mi Band 2, aparat szwankowal. Po aktualizacji do Androida 7 nie było lepiej. Zrobiłem pełny backup przez TWRP, potem wipe, zrobiłem restore przez TWRP i wszystko śmiga.

 

Przecież wipe nie jest konieczny przy aktualizacji. A backup TWRP to podobno pełny obraz wszystkiego (zaznaczyłem wszystkie kwadraciki, a i tak zjadło mi smsy). Więc wszystko powinno być po staremu. A działa...dlaczego pomogło?

 

To trzeba robić ten wipe czy nie? a jeśli tak, to czy za każdym razem (np. co tydzień) czeka mnie taki kołowrotek (aktualizacja, backup, wipe, restore)?

 

Coś nie czaję :-/ czy mi umyka...

 

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To trzeba robić ten wipe czy nie? a jeśli tak, to czy za każdym razem (np. co tydzień) czeka mnie taki kołowrotek (aktualizacja, backup, wipe, restore)?
 
Coś nie czaję :-/ czy mi umyka...
 
Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka



Zwykła aktualizacja = tylko aktualizacja + ewentualny backup.

Tap tap z MI4S

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mezutelni napisał:


Tak, uciekło mi, teraz widzę emoji14.png
Przy zwykłych aktualizacjach możesz ale nie musisz robić wipe Cache dalvik, a przy dużych lepiej wszystko

Wystukane z MI 5s
 

Śmiem się nie zgodzić. To właśnie wpiy powodowały problemy przy przejściach z androida 6 na 7 w Mi5.

Acid w tutorialu dla Mi4c i Mi4s:

https://miuipolska.pl/forum/topic/22376-odblokowanie-bootloadera-do-mi4cmi4snotepro-dla-xiaomieu-70/

też nie wspomina nic o wipe.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem się nie zgodzić. To właśnie wpiy powodowały problemy przy przejściach z androida 6 na 7 w Mi5.
Acid w tutorialu dla Mi4c i Mi4s:
https://miuipolska.pl/forum/topic/22376-odblokowanie-bootloadera-do-mi4cmi4snotepro-dla-xiaomieu-70/
też nie wspomina nic o wipe.
 


"Ten Pan ma rację"
Przy zwykłej aktualizacji żaden wipe nie jest potrzebny. Jedyne co warto zrobić to backup przed żeby było do czego wrócić jeśli będzie kibel po.

Tap tap z MI4S

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Pan też ma rację ;)

Wszak ludzie dzielą się na tych, którzy robią backup i na tych, którzy będą go robić :P 

Poza tym, jak aplikacja szwankuje, to lepiej jej wyczyścić dane w ustawieniach, a jak coś już konkretnie nie działa, to najlepiej zrobić full wipe. MiFlashem ;) 

Edytowane przez don_kamillo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zgadzam się z przedmówcą.Przejdźmy od słów do czynów."
Wal śmiało aktualizacje i olej wipe.


Tap tap z MI4S



dzięki Panowie, mam już pełną jasność! Backup to jednak podstawa, a co do reszty to kwestia praktyki. a aktualizacje wchodzą jak w masło przez apke.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...