Sign in to follow this  
Dobix

Redmi 3 GPS freeze

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z zacinaniem się GPS'a w przeróżnych aplikacjach na moim Redmi 3 (posiadam go od 4 miesięcy - soft 7.1.3.0, leciwy ale stabilny)
Sprawa wygląda następująco: GPS łapie fix'a w sekundę, od razu po odpaleniu aplikacji. (tryb oszczędzania energii - wył, wysoka dokładność).
Natomiast podczas jazdy np.
* Google Maps - co około 30 sec lokalizacja się zacina (stoi w miejscu) mimo ruchu i po 10 sec szuka znowu(szukanie GPS), znajduje i tak co chwile.
* Pokemon Go - postać się zacina, obracając telefonem obraca się też ona (czyli czujnik działa) ale stoję miejscu - tendencja rzadsza ale tak raz na 2 min.
* GPS test free - pokazuje prędkość powiedzmy 20, i nagle 0 przez jaki czas, i znowu 20. Pomimo tego że Fix jest cały czas i słupki się "ruszają".

Jest to uciążliwe gdyż podczas jazdy po nieznajomych terenach potrafi się zaciąć i zdarza się że skręcę nie tam gdzie trzeba.
Czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał, czy te modele tak po prostu mają?

(dodam że nie mam root'a, tak bym podmienił pliki czy coś, ale skoro Fixa łapie bez problemu..)

Edited by Dobix

1 godzinę temu, Dobix napisał:

soft 7.1.3.0, leciwy ale stabilny

To fake rom, czyli syfmiui i ty się dziwisz, że coś nie działa?

Zainstaluj sobie albo Global Developer, albo odblokuj bootloader i wgraj miuipolska/xiaomi.eu. 

Z tego co czytałem na forum jest to "legendarny" ROM który najdłużej trzyma na baterii (7.1.3.0(LHPCNCK)) i jeżeli o to chodzi wszyscy go polecali (no i trzyma 10h SOT).
Dlatego go nie zmieniałem ;) Widziałem że wiele użytkowników nadal go używa dlatego interesuje mnie czy również mają takie problemy?

Jeżeli naprawdę jest to syfmiui to go zmienie, chociaż troche szkoda bo reszta działa bez zarzutu.

Edited by Dobix

6 minut temu, Dobix napisał:

Z tego co czytałem na forum jest to "legendarny" ROM który najdłużej trzyma na baterii (7.1.3.0(LHPCNCK)) i jeżeli o to chodzi wszyscy go polecali (no i trzyma 10h SOT).
Dlatego go nie zmieniałem ;) Widziałem że wiele użytkowników nadal go używa dlatego interesuje mnie czy również mają takie problemy?

Jeżeli naprawdę jest to syfmiui to go zmienie, chociaż troche szkoda bo reszta działa bez zarzutu.

Nie zmieniaj,to jest ten właściwy ROM. A nie masz włączonego oszczędzania baterii?

Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this