Skocz do zawartości

Nowy ROM - MIUI Polska / Brak WiFi / SIM


Otto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno wgrałem MIUI Polska, przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych i nie mogę przejść kreatora ponieważ telefon jest powiązany z kontem miui i telefon prosi aby włożyć kartę lub połączyć się z WiFi. 

Karty nie wykrywa, wifi nie działa. (Karta jest w telefonie).  W dodatku telefon podczas tego kreatora czasem się samoczynnie wyłącza i włącza. 

Wersja 7.3.2 V8 -6.0 (MIUI Polska) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Otto napisał:

Telefon prosi o podanie hasła do konta xiaomi powiązanego z telefonem.  Jedynym problemem jest tutaj brak wifi i niewykrywalna karta SIM. 

Jeśli wygrywasz właściwy rom do właściwego telefonu, to objawy wskazują na uszkodzenie partycji EFS. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ustalmy dokładnie wersję telefonu - weź pudełko i zobacz napisy na tylnej górnej naklejce - są tylko angielskie, czy chińskie? 

Zmierz wysokość telefonu - jeśli jest 150mm, to kenzo - 152mm kate. 

18 godzin temu, Otto napisał:

przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych

Robiłeś to z pozycji twrp, czy menu w telefonie? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz napisy angielskie - to wskazuje na kate. Aida pokazuje to, co jest wgrane, więc jeśli na kate wgrałeś kenzo to pokaże kenzo. Rozmiar za to wskazuje na kenzo. 

Ok - to powinno rozstrzygnąć - na wspomnianej naklejce poszukaj numeru TENAA 

2015161 - KATE

2015116 - KENZO 

Edytowane przez Zexon72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aidem sprawdzałem w pierwszych dniach od zakupu telefonu, gdzie był ROM global stable. (nic nie było ruszane w telefonie) 

Nie znalazłem numeru na naklejce, ale jestem w 99%, że jest to wersja kenzo.  

Formatowałem telefon przez TWRP, do opcji systemowych nie mam dostępu przez własnie konto xiaomi które nie pozwala ukończyć kreatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem wszystko według tego poradnika, operacja zakończona sukcesem. Próbuję odpalić telefon i od 20 minut stoi na logu "Mi" 

"Kropeczki" przechodzą tak jakby coś wczytywał, ale jak na razie system nie wstaje. Jestem już załamany...

Edytowane przez Otto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Otto napisał:

Zainstalowałem jeszcze raz MIUIPolska. Wszystko działa jedynie nie wykrywa WiFi oraz karty SIM. Czy trzeba coś dograć dodatkowo? 

Tym razem system nie prosił o logowanie do konta xiaomi :)

Po wcześniejszych postach wnioskuje że masz wersje kate bo miałeś global stable 8.1.3.0 gdybyś miał kezo to by ci od poczatku nie działy sim na tym sofie 

I to też zapewne jest problem a take nieumietne zabawy źle się kończa

Numer modelu masz w na pudełku

Linjka Product Name(2015161)kate

Bo takie wgrywanie od 4liter strony to nie jest dobry pomysł jeszcze folder efs(imei) uwali a jak znam życie napewno kopi nie zrobiłeś:-D

Jak wgrałeś mifleshem global dev to karta sim działała?

Który soft pod miflesha użyłeś qualcomm/special edition?

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod zgadza się z kodem kate ; 2015161

Jaki ROM powinienem teraz wgrać? Lub co mam zrobić? Jeśli można, proszę o jakiś link. 

@Edit.

Global nie wstał. Cały czas ładował system. Wersja qualcomm. 

Edytowane przez Otto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Otto napisał:

Kod zgadza się z kodem kate ; 2015161

Jaki ROM powinienem teraz wgrać? Lub co mam zrobić? Jeśli można, proszę o jakiś link. 

@Edit.

Global nie wstał. Cały czas ładował system. Wersja qualcomm. 

Wgrywaj mifleshem redmi note 3 special edition global dev z opcja clean all system wstanie i się módl żeby imei był.

Jak wstanie i imei bedzie  to wgraj twrp i miuipolska redmi note 3 SE

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...