Skocz do zawartości

Sklep Xiaomi Mi Store na Aliexpress


szczecik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zakupu Xiaomi Mi5. Byłem nastawiony na Goldwaya ze względu na wysyłkę bez VAT ale przeszukując Aliexpress natknąłem się na sklep (jak w temacie), który też oferuje wysyłkę " Seller's Shipping Method" w cenie jak Goldway (11,58$) a ceny ma nieco niższe. Czy ktoś z grupowiczów coś u nich kupował? Jakieś opinie?

Pozdrawiam

Krzysiek

Edytowane przez szczecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szczecik napisał:

Witam.

Przymierzam się do zakupu Xiaomi Mi5. Byłem nastawiony na Goldwaya ze względu na wysyłkę bez VAT ale przeszukując Aliexpress natknąłem się na sklep (jak w temacie), który też oferuje wysyłkę " Seller's Shipping Method" w cenie jak Goldway (11,58$) a ceny ma nieco niższe. Czy ktoś z grupowiczów coś u nich kupował? Jakieś opinie?

Pozdrawiam

Krzysiek

A gdzie znalazles informacje o tym ze ta metoda "SSM" pozwala na unikniecie VAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, PurpleHaze napisał:

A gdzie znalazles informacje o tym ze ta metoda "SSM" pozwala na unikniecie VAT?

Już od dawna o tym piszemy, na tym forum. Przesyłka idzie do Francji następnie do Niemiec a stamtąd, przejmuje DPD. Już kilkanaście paczek zamówiłem ta metodą, nie wiem na czym to polega, wcześniej myślałem tak jak powszechnie się mówiło, że na przepakowaniu paczki, ale wszystkie przyszły w oryginalnych opakowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Już od dawna o tym piszemy, na tym forum. Przesyłka idzie do Francji następnie do Niemiec a stamtąd, przejmuje DPD. Już kilkanaście paczek zamówiłem ta metodą, nie wiem na czym to polega, wcześniej myślałem tak jak powszechnie się mówiło, że na przepakowaniu paczki, ale wszystkie przyszły w oryginalnych opakowaniach.

Tak tylko ze nie pytalem o goldwaya, a o sklep ktory zalikowal autor tematu. Bo mi nie udalo sie tam znalezc informacji o uniknieciu ewentualnych oplat. 

Edytowane przez PurpleHaze
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znalazles informacje o tym ze ta metoda "SSM" pozwala na unikniecie VAT?

Właściwie zasugerowałem się nazwą. Ale masz rację nigdzie nie jest napisane że ta wysyłka pozwala ominąć VAT.

Wysłane z mojego Lenovo YT-X703L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź sklepu:

The delivery is now by aliexpress shipment. they pick up the best shipping method according experience to different district of the county. we can not manage it .
But the shipment should be fast and safe.
Please wait for update track .
M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, krum napisał:

Odpowiedź sklepu:


The delivery is now by aliexpress shipment. they pick up the best shipping method according experience to different district of the county. we can not manage it .
But the shipment should be fast and safe.
Please wait for update track .
M

Jak zwykle odpowiedź Chińczyka, jest taka, jakby nie zrozumiał pytania :D. Faktycznie że tu nie jest to opisane, wchodząc tu https://www.aliexpress.com/store/product/Shipping-Method/2800188_32788036161.html , mamy jedynie opisane w jaki czas może dojść przesyłka ( w sumie pokrywa się z czasami u Goldway-a) i nie jest opisany sposób. Goldway także już od dłuższego czasu nie opisuje sposobu wysyłki na aukcjach, tylko pod linkiem o wysyłce. Ten sprzedający także ma "SSM" i jasno opisany sposób wysyłki tą metodą

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi5-M5-Mi-5-Prime-64GB-ROM-Mobile-Phone-Snapdragon-820-5-15-FHD/2815066_32791665478.html

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można przyjąć, że tak jest... Uczą się od Goldway'a. Póki ktoś nie sprawdzi to się nie dowiemy :)

teraz nawet kopiują promocję od niego - dają słuchawki za 5$

Edytowane przez krum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ich już przynajmniej czterech: Goldway, HKTR, Tonke i Xiaomi Mi Store. 

Widocznie szukają nowych sposobów na dostawy, bo coraz więcej paczek nie przechodzi przez granice z powodu problemów z dokumentacją CE, instrukcją obsługi itp. (wiadomo, to kosztuje, a ostatnio słychać, że dystrybutorzy hurtowi mają spory wpływ na blokowanie takich przesyłek), a tak płacimy trochę więcej i wszystko idzie bez problemu. U niektórych są nawet wysłannicy na polskie fora i FAQ po polsku, więc pewnie widocznie też jesteśmy dosyć ważnymi klientami dla nich, w końcu w feedbackach można znaleźć sporo polskich użytkowników. :)

Co do sklepu Xiaomi Mi Store, to sprzedawca jak każdy inny. Jeśli ma dużo pozytywnych ocen, to znaczy, że paczki dochodzą. Plus jest taki, że kupujący są chronieni w pewien sposób przez samo Aliexpress, a chińczyki teraz trzymają podobny poziom w kontaktach. Zasady reklamacji i gwarancji wszędzie są takie same, czyli wysyłka do Chin.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą różnicą że jeśli sklep jest dłużej to ta gwarancja,nawet chińska jest pewniejsza. HKTR też jeszcze parę miesięcy temu sprzedawał pod inną nazwą. Pytanie co z kupującymi w poprzednim sklepie. Co w takim wypadku z procedurą gwarancyjną

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mgcompany napisał:

U niektórych są nawet wysłannicy na polskie fora i FAQ po polsku, więc pewnie widocznie też jesteśmy dosyć ważnymi klientami dla nich, w końcu w feedbackach można znaleźć sporo polskich użytkowników. :)

Na tyle ważnymi, że mamy pierwsze miejsce i miażdżącą przewagę nad pozostałymi, jak polska ekipa skoczków w zawodach drużynowych :D, jeżeli chodzi o ten tryb wysyłki :)

Dane Goldway-a na 1 Lipca 2016

  całkowita 5-8 Dni 9-12 Dni 13-15 dni 15-21days
polska 648 (100%) 252 (38.85%) 334 (51.52%) 48 (7.36%) 14 (2.27%)
hiszpania 254 (100%) 98 (38.62%) 124 (48.67%) 25 (9.65%) 7 (3.06%)
litwa 124 (100%) 44 (35.56%) 53 (42.46%) 25 (20.17%) 2 (1.81%)
inne 104 (100%) 28 (27.14%) 47 (45.52%) 24 (23.24%)

5 (4.10%)

Dane na 1 Września 2016

  całkowita 5-8 Dni 9-12 Dni 13-15 dni
polska 846 (100%) 481 (56.85%) 356 (42.11%) 9 (1.04%)
hiszpania 334 (100%) 152 (45.62%) 172 (51.35%) 10 (3.03%)
litwa 184 (100%) 75 (40.82%) 91 (49.46%) 18 (9.72%)
inne 154 (100%) 60 (39.14%) 81 (56.53%) 13 (4.24%)
Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tpawel napisał:

Z tą różnicą że jeśli sklep jest dłużej to ta gwarancja,nawet chińska jest pewniejsza. HKTR też jeszcze parę miesięcy temu sprzedawał pod inną nazwą. Pytanie co z kupującymi w poprzednim sklepie. Co w takim wypadku z procedurą gwarancyjną

Redmi PRO by TT
 

Sklep znika, to i gwarancja razem z nim. Taki urok tych zakupów z Chin, tu nie chroni żadne prawo i to każdy kupujący powinien wiedzieć. Nie ma pewności, że np. Goldi będzie otwarty przynajmniej rok od zakupu telefonu czy inny okres trwania gwarancji, mimo tego że jest od chyba 6 lat na Ali. Ja się z tym liczę i kalkuluję np. czy opłaca mi się wysyłać na gwarancję telefon, bo padł głośniczek, pozbawić się urządzenia na dwa miesiące i nie wiadomo jakie koszta, czy naprawić samemu za kilka $. Jeśli są dostępne części do kupienia, to naprawiam sam. Oczywiście nie wszyscy tak robią, bo wiele osób nawet systemu nie potrafi sobie zaktualizować, nie mówiąc już o jakiejkolwiek ingerencji fizycznej w telefon, a serwisy w naszym kraju też są jakieś dziwne, bo już wiele razy czytałem na forach wywody o tym jak serwis nie chciał czegoś wymienić "bo nie wiadomo co to w ogóle jest, my takich rzeczy nie dotykamy, jakieś wynalazki z chin". :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo podejście, drobne rzeczy naprawić lub zlecić, i starać się o refund. Ciężkie przypadki wysyłać do Chin. Niestety coraz częściej telefony trafiają do serwisów, i to przynosi szkodę producentowi, więc dwoją się i troją, ale nie żeby naprawić nasz sprzęt, a w odpisywaniu pism, na temat wymyślonych przyczyn powstania usterki, aby wina była po stronie użytkownika, i odmówić naprawy. Coraz częściej jesteśmy świadkami sprzętów jednorazowych, gdy coś poważnego się zepsuje, tak z Polski jak i z Chin.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, AdamKli napisał:

Ktoś zamawia dużo korzystając z SSM? Jaki faktyczny czas dostarczenia? 27-48dni w aukcji troszkę odstrasza a jaki jest faktyczny czas?

Na kilkanaście paczek, żadna nie przekroczyła 9 dni dostarczenia, a kilka z nich była w 8 dzień od nadania. To jest forma zabezpieczenia, ale w sumie, często także nie zachęca nowych do jej wyboru. Co ciekawe zwykłe przesyłki z czasem do 60 dni, od nadania Ali.. odlicza 60 dni, po którym można otworzyć spór, że przesyłka nie dotarła, w przypadku SSM odlicza tylko 28 dni, co pokazuje że są pewni że przesyłka dochodzi wcześniej

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zamawiać coś z aliexpress to tylko z metodą wysyłki "aliexpress standard shipment" (darmowa) gwarantowany jest zwrot pieniędzy do 100% wartości. Zamawiałem Mi smart band 2, po 60 dniach skończył się traking paczka nie doszła, otrzymałem 100% zwrotu kwoty do 5 dni od złożenia reklamacji pieniądze zwraca aliekspres a nie sam sprzedający dlatego nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aliekspres napisał:

Jezeli zamawiać coś z aliexpress to tylko z metodą wysyłki "aliexpress standard shipment" (darmowa) gwarantowany jest zwrot pieniędzy do 100% wartości. Zamawiałem Mi smart band 2, po 60 dniach skończył się traking paczka nie doszła, otrzymałem 100% zwrotu kwoty do 5 dni od złożenia reklamacji pieniądze zwraca aliekspres a nie sam sprzedający dlatego nie ma problemu.

Nie bardzo masz pojecie o czym piszesz, prawda? :)

W tym watku poruszamy metode wysylki telefonow (sporo drozsze niz 100zl) metoda sprzedawcy, ktora umozliwia unikniecie placenia VAT na granicy. Zarazem jest sporo szybsza od tego o czym piszesz.
Metoda wysylki nie ma wplywu na zwort za niedostarczony towar kupiony poprzez aliexpress. Jesli sprzedawca oferuje metode wysylki to bierze za nia odpowiedzialnosc, jesli nie otrzymales towaru otwierasz spor i wkracza aliexpress. Wiec to nie jest tak ze tylko i wylacznie wysylajac standardem dostajesz zwrot w razie W.

 

Edytowane przez PurpleHaze
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj goldway podniósł ceny o min 10%... zasmucił mnie bo miałem klikać 2 sztuki. Mi Store ma dużo lepsze ceny... ( jeszcze ) walczę z nimi by konkretnie napisali jak działa u nich SSM..

Znaczy że zaraz będą obniżki u Goldwaya. Z czegoś muszą rabatowac...
SSM u mistore nie gwarantuje braku VAT.

Redmi PRO by TT

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Znaczy że zaraz będą obniżki u Goldwaya. Z czegoś muszą rabatowac...
SSM u mistore nie gwarantuje braku VAT.

Redmi PRO by TT


O widzisz tak o tym nie pomyślałem. Dzięki za podpowiedź!

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy  Xiaomi Mi Store  ma Redmi 4pro z nowymi frontami czyli z mniejszymi ramkami wokół ekranu.
Już doczytałem złoty z mniejszymi a biały dalej stara wersja czyli z wielkimi.

A ja doczytałem, że i takie i takie mają. ..

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wczoraj zamówiłem u nich Mi5 z wysyłką SSM, 11,5$ drożej, dzisiaj została wysłana, zobaczymy kiedy dojdzie. :)

Ogólnie wszystkie opisy mają takie same jak u Goldiego, nawet ta sam Trzcionka. Wydaje mi się ze Goldi otworzył drugi sklep.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w Xiaomi Mi Store została Seller's Shipping Method. Sklep nie zwraca vatu w razie jego naliczenia. Sprzedawca odpisał na pytanie o wysyłce: 

Mi Xiaomi: hi dear,
Due to customs problem,we cant promise duty free.

There are three method available for delivery.Generally shipping time without accident:
Aliexpress Shipping:15~60 days 
Seller's Shipping: 12~20 days.
DHL Shipping: 6~13 dyas.
Pls check the shipping details from products webpage to find out which method is available for your country.
We are doing our best to make it quick, pls be more patient~ 

Also we will declare with lower price to help avoid tax .but if sometimes the parcel got randomly strict inspect by custom, you still need to pay tax.
Thanks for your understanding & support for us.

Wish you best
Polly. 

 

Czy teraz jest duże prawdopodobieństwo, że vat i tak zostanie naliczony nawet po wybraniu Seller's Shipping Method?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten sklep to niewiadoma. Nic nie gwarantuje i nic nie obiecuje. Póki co zostaje kupno z promocji z kuponoami i do tego cash back żeby zwróciło się na ewentualne opłaty. Ale spokojnie jak spadnie sprzedaż to szybko wymyślą sposób.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...