Skocz do zawartości

Note 4 vs Note 4X


Boniekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Pilnie potrzebuję nowego telefonu ponieważ mój stary uległ awarii.
W moim budżecie który wynosi mniej więcej 700-800 zł wpadły mi w oko dwa modele Xiaomi Redmi Note 4 i Xiaomi Redmi Note 4X.
Mam wielki dylemat który z nich kupić, nie mam wielkich wymagań i wiem że te dwa modele różnią się tylko procesorami.
Ale który z tych procków lepiej spisuje się w codziennym użytkowaniu ?
A może w tej cenie dorwę coś lepszego ?

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam będę kupować właśnie Redmi Note 4X, dalej mam dużo dylematów.. ale na twoje pytania mogę odpowiedzieć.

Note 4 ma mocniejszy procesor, Note 4X ma bardziej oszczędny.

Według niektórych opinii note 4X robi lepsze zdjęcia, chodź z tym bywa różnie tak naprawdę ^^
Różnica w działaniu obu urządzeń jest minimalna, Note 4 lepiej sprawdzi się w wymagających grach.

Jeśli chodzi o wydajność to Note 3 Pro góruje nad Note 4, ale wygląd Note 3 Pro jest dużo gorszy.
Note 4X jest identyczny w wydajności jak samsung galaxy A5.

Ogólnie ja chyba wybieram Note 4X ze względu na większą energooszczędność i wygląd.

Myślałem też nad Mi Max który jest wydajniejszy od Note 4 ale jest duży i myślę, że to jednak trochę będzie przeszkadzać jeśli chodzi o codzienne użytkowanie..

Ogólnie 4X również wychodzi najtaniej: 844 zł razem z wysyłką i ubezpieczeniem od VAT, ponieważ jest promocja..

Podziel się swoją opinią jeśli możesz.

Edytowane przez Omikron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Też się zastanawiam który, bo szukam czegoś z 5,5".
Gdzieś czytałem, że Note 4X ma problemy z jakością rozmów i ogólnie dźwięku przez BT. A że w Redmi 3s mam problem z mikrofonem (bezpośrednio w telefonie), to wolałbym tego uniknąć w nowym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod dyskusję. Też zastanawiam się nad wyborem pomiędzy:

- Note 4 Pro z 4GB RAMu i 64GB pamięci - Snapdragon 625 oraz Adreno 506 - według zapewnień ma obsługę LTE 800 MHZ

- Note 4X z 4GB RAMu i 64GB pamięci - Media Tek Helio X20 oraz ARM Mali-T880 MP4 - oraz bez wsparcia LTE 800 MHZ

Za pierwszym przemawia obsługa LTE oraz trochę niższa cena, za drugim większa wydajność.

Ktoś jest jeszcze w stanie wskazać jakieś różnice?

Edytowane przez Święty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To czym się różni Redmi Note 4 z MTK od Redmi Note 4X z MTK oprócz tylnej obudowy? Wymiary takie same, w wadze 10g różnicy - reszta taka sama, co z softem w takim przypadku?

Podsumowując:

Redmi Note 4 ze Snapdragonem: rynek europejski z pasmem 800 mhz, certyfikatami etc.

Redmi Note 4 z MTK: rynek chiński - cały metalowy tył

Redmi Note 4X ze Snapdragonem: rynek chiński - prawie cały metalowy tył (dolna i górna część tyłu z plastiku?)

Redmi Note 4X z MTK: rynek chiński - prawie cały metalowy tył (dolna i górna część tyłu z plastiku?)

 

Na angielskim internecie znalazłem takie coś:

Cytat

 

1. Note 4 (MediaTek) has MediaTek Helio X20 (MT6797) CPU with Arm Mali-T880 780MHz GPU - Note 4X has Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953 with Qualcomm Adreno 506 GPU

2. Note 4 offers 4 colors: Gold, Gray, Silver, Black - Note 4X offers 5 colors Black, Gold, Pink, Silver, Turquoise

3. Note 4 has all metal body - Note 4X has mix between metal and plastic (plastic are downside where micro USB is and upperside where 3.5mm connector and IR port are; i.e above and bellow antenna lines)

4. Note 4 has dual band Wi-Fi 802.11ac conectivity - Note 4X does NOT have dual band Wi-Fi 802.11ac conectivity

5. Note 4 has weight of 175 g - Note 4X has weight 165 g

6. Note 4 has screws on micro usb side and can easily be opened - Note 4X has no screws on micro USB side and I didn't find anywhere how to open it.

7. Note 4 has IR port in the middle of upper side - Note 4X has IR port on side of the upper side (this means Note 4 cover will not match with Note 4X)

8. Note 4 has compass - Note 4X has NO compass

9. Note 4 has Samsung S5K3L8 camera sensor - Note 4X has Sony IMX258 camera sensor

10. Note 4 does NOT support fast charging - Note 4X does support fast charging

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak z oprogramowaniem w redmi note 4 i redmi note 4x? Dobrze rozumiem, że redmi note 4 to oficjalna wersja globalna, a redmi note 4 x to global rom oparty na wersji chińskiej? Jeżeli coś pomieszałam to przepraszam.

Skoro redmi note 4x nie ma certyfikatów to może zostać zatrzymany na granicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A powiedzcie mi proszę. Kupiłem na Allegro Xiaomi Redmi Note 4x, ale w telefonie w zakładce informacja o telefonie jest nazwa Redmi Note 4. To ta oferta http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-4x-grey-3-32gb-nowy-sd625-5-5-i6896699736.html. Wcześniej kupiłem u tego użytkownika mamie Remi 4x i wszystko było w porządku. Powiedzcie mi zwracać czy zostawić go? Bo co do tych różnic to już nie wiem który lepszy. Czy w jakiejś wersji 4x po prostu wyświetla się Redmi Note 4? 

Edytowane przez damplu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest git. Z tymi oznaczeniami w tych note'ach jest dramat. Ale masz na pokładzie snapdragona więc to na "nasze" note 4x a wyświetlane w telefonie informacje pomiń. Jeśli zmieniasz soft itd to nazwa kodowa tego modelu to "mido" . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Ja też rozważam zakup note 4 ze snapem, ale zastanawiam się gdzie kupić. Od razu mówię, że z chin samemu ściągać nie będę. Pytanie czy ten telefon z allegro za 715zl http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6843089741
To ten sam telefon co w Rtv euro agd za 1000zl?
https://m.euro.com.pl/telefony-komorkowe/xiaomi-redmi-note-4-32gb-czarny.bhtml
Głównie mi chodzi o wersję oprogramowania, ten w Rtv będzie też miał global? Bo dystrybutorem tych telefonów do rtv jest ABC data.

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...