Recommended Posts

4 minuty temu, Nezumi napisał:

Sferis podał prawidłowo, bo pytałeś o ogół softów (w tym LOS i AOSP), a nie konkretnie o MIUIPL/Xiaomi.eu. Mi sferis jakiś czas temu odpowiedział, że Xiaomi.eu nie powoduje utraty gw i można normalnie z tym softem wysłać na gw.

No właśnie w moich mailach wysłałem pytanie konkretnie o soft xiaomi.eu i odblokowanie BL, nie pytałem o ogół softów. Sam widzisz, że dostałeś zupełnie inną odpowiedź niż ja. I to właśnie budzi moje wątpliwości, pomimo tego, że @dzidexx upiera się, że sprawa jest jasna. Może jak przeczyta twój post, to zobaczy, że nie do końca.

Gdzieś chyba jest wątek o tym, jakie maja podejście dystrybutorzy/sklepy w PL do xiaomi.eu, może przenieś tam te posty, jeśli tutaj śmiecą. Ale w pewnym stopniu jest to informacja o sklepie, i jego obsłudze gwarancyjnej. Tym bardziej, że kwestia instalacji softu xiaomi.eu na telefonach kupionych w Sferis może być ważna też dla innych userów.

Widząc twoje posty i wątpliwości sugeruję żebyś pozostał na wersji Global z zablokowanym bootloaderem. Nawet jeśli naprawiają z Eu to i tak jeszcze zostaje TWRP, które pochodzi zazwyczaj z Azji(tam są wcześniej w sprzedaży) i nie jest składową żadnej wersji Miui.

Kup sobie jakiś używany smartfon(np. moto g3 lub g4) i poćwicz wgrywanie, przywracanie, modowanie itp. Trochę łatwiej na tych modelach i jest mnóstwo dobrych poradników(włącznie z filmami).

@mars28

Naprawdę ciężko mi wymyślić usterkę, która uniemożliwi przywrócenie oryginału lub skasowanie drażliwych partycji.

Jakie znaczenie ma "Miui Eu i gwarancja" skoro najpierw trzeba wgrać twrp a na koniec pewnie zrootować.

Edited by dzidexx

40 minut temu, dzidexx napisał:

Widząc twoje posty i wątpliwości sugeruję żebyś pozostał na wersji Global z zablokowanym bootloaderem. Nawet jeśli naprawiają z Eu to i tak jeszcze zostaje TWRP, które pochodzi zazwyczaj z Azji(tam są wcześniej w sprzedaży) i nie jest składową żadnej wersji Miui.

Kup sobie jakiś używany smartfon(np. moto g3 lub g4) i poćwicz wgrywanie, przywracanie, modowanie itp. Trochę łatwiej na tych modelach i jest mnóstwo dobrych poradników(włącznie z filmami).

Moje posty dotyczyły odpowiedzi, jakie otrzymałem z Działu Reklamacji Sferis/Action, bo jak widać @mrosi i @Nezumi dostali nieco inne. Tego dotyczą moje wątpliwości.

Czy ja gdzieś napisałem, że nie wiem jak wgrać soft czy odblokować BL? Używam MIUI od czasów mniej więcej Androida 2.3 - portowana wersja MIUIv2 na HTC Desire Z. Naprawdę nie wiem, co usilnie próbujesz mi udowodnić, ale dajmy juz spokój, bo faktycznie odbiegamy od tematu. EOT z mojej strony.

Teraz mnie zabiłeś.

Gdybyś nie wiedział, ze twrp jest niezbędne i nie jest częścią Eu to twoja dyskusja o gwarancji w Sferis miałaby jakiś sens.

@up