Skocz do zawartości

Poprawienie wyświetlania kolorów


don_kamillo

Rekomendowane odpowiedzi

 

W myśl zasady: jak sam nie zrobisz, to gówno będziesz mieć, postanowiłem zgłębić temat niskiej jakości wyświetlanych barw w Mi4s (oczywiście jest to subiektywne).

Oczywiście stockowe ustawienia były dla mnie niewystarczające. Kilka godzin w internetach i znalazłem rozwiązanie.

Ogólnie konkretny wątek jest na xda w dziale LG G4, ale z racji tego samego procesora, można go użyć na Mi4s i prawdopodobnie Mi4c.

 

Po polsku:

1. Pobieramy ten plik. W opisie na xda jest napisane, że można go zaflashować z poziomu TWRP, ale z racji tego, że plik pochodzi z 2015 roku, proponuję (dla bezpieczeństwa) wypakować z niego dwa pliki: kppd oraz postproc.conf.

2. Podłączamy telefon pod komputer. Teraz to zabawa z terminalem. Wpisujemy kolejno:

Na forum są mądrzejsi userzy, to mogą napisać poradnik.

3. Instalujemy ROM Toolbox lite (żeby było bez kosztów). Aplikacja poprosi o zainstalowanie busyboxa, co też czynimy.

 

Podziękowania dla usera savoca z forum XDA.

Edytowane przez don_kamillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co konkretnie ci nie odpowiadało ? Bo żeś mnie zaciekawił :-)  Wstaw jak możesz i jeśli to jeszcze możliwe screena tego samego obiektu w wersji stockowej i w nowej poprawionej ? :-D zobaczę czy swoim parszywym okiem dostrzegę różnicę może i mnie to ujmie :-P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba u siebie nie mam takiej sytuacji a po aktualizacji do 7-ki nawet chyba zmniejszyłem poziom podświetlania bo było za jasno/za biało jak dla mnie i aktualnie mam na poziomie delikatnie poniżej 50%. Przeczytałem wątek, sprawdziłem ekran i okazuje się że mam taki sam jak ty sharp, ale moim zdaniem u mnie takie zjawisko nie występuje, rzeczywiście przy skątowaniu ale to gdzieś na 170 stopni ekran trochę różowieje, ale powiedział bym nieznacznie no i nigdy nie patrzę na tel pod takim kątem :-P. Chyba jeszcze przed zakupem telefonu widziałem gdzieś taką opinię, ale jakiś magik polecał na 20 min chyba na słońcu położyć i podobno coś pomagało :shock: :-D . nie testowałem nie miałem potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słońcu... A mógł powiedzieć, że do mikrofalówki :D 

A na serio, mógł mieć rację, bo przebarwienia mogą oznaczać, że klej jeszcze nie dosechł. Trik znany posiadaczom pierwszych OnePlus One, ale tutaj to by nie zadziałało.

Każdy widzi kolory inaczej. Nikt z otoczenia nie widział problemu, a ja nie mogłem patrzeć na ekran przez te różowe kolory.

Ogólnie kalibracja daje więcej możliwości, bo możesz nieco wyostrzyć kolory (jak w amoledach) i nieco pogłębić czerń.

Miałem możliwość kalibracji kolorów na Nexusie 4, może też stąd sentyment do takich zabaw ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mikrofalówce bym nie zaufał :-D ale słońce czasami cuda działa.

Tak jak napisałeś na początku twoja subiektywna ocena, każdy ma swoją :-P ciekaw jestem tylko jak powyostrzasz kolory, pogłębisz czernie czy nie wpłynie to jakoś znacząco na baterię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luki156 Nie, nie wpływa w żaden sposób. Bacznie przyglądam się baterii od momentu tej modyfikacji, ale nic się nie dzieje, SOT na poziomie 3,5-4 h. W zasadzie można tę modyfikację na stałe wrzucić do kernela.

 

Z tą mikrofalówką to było nawiązanie do posiadaczy ajfona. Ktoś postanowił zrobić mały trolling i rozpuścił informację, że wraz z nowym update'em ajfon zyskiwał ładowanie bezprzewodowe i można go ładować w mikrofalówce. Znalazło się kilku jeleni, którzy rzeczywiście wkładali telefony doi mikrofali ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...