leonov

Modyfikacja motywu - pobrany systemowo

Recommended Posts

Cześć, mam pytanie, z racji tego że Theme Edytor nie działa, czy istnieje inny sposób na edycje pobranego tematu (nie z pliku mtz) ? Chodzi mi o zmianę tych "ruskich napisów" :x Gdzie szukać plików za to odpowiedzialnych w systemie ? 

Screenshot_2017-03-06-08-05-07-812_lockscreen.png

Edited by leonov

Chodziło mi że pobrany przez aplikację Motywy, zlokalizowałem plik lockscreen  w data/system/theme 

Niestety ingerencja w plik lockscreen  powoduje że wyświetla się standardowe odblokowanie "przesunięcie w górę" i widok tapety. 

Pobierz motyw w .mtz, później znajdź manifest.xml w pliku lockscreen w motywie, edytuj co trzeba, zapisz, wrzuć na telefon i tyle.

Jak tak pobrałeś do szukaj w /sdcard/MIUI/theme/.data/content/lockscreen/tu są nazwy w md5 motywu także kopiujemy wszytko na dysk i poglądamy 7zipem, jak znajdziesz swój to edytujesz plik co kolega wyżej podał.

Przed chwilą, Fazi93 napisał:

Pobierz motyw w .mtz

Nie mogę znaleźć w tym formacie tego motywu.

Przed chwilą, ZduneX25 napisał:

w /sdcard/MIUI/theme/.data/content/lockscreen/tu są nazwy w md5 motywu także kopiujemy wszytko na dysk i poglądamy 7zipem

Są tutaj pliki .mrc niestety program 7zip nie może ich otworzyć jest błąd jak na foto. Sprawdzę inne pakery.

Schowek-1.jpg

Sprawdziłem wszystkie pliki Hex edytorem i okazało się że wszystkie to obrazki :shock:

19 godzin temu, Fazi93 napisał:

Pobierz motyw w .mtz, później znajdź manifest.xml w pliku lockscreen w motywie, edytuj co trzeba, zapisz, wrzuć na telefon i tyle.

Czy da się tak zmodyfikować każdą rzecz o ile ona na to pozwala? Tzn w zegarze motywu czy właśnie lookscreenie zmienić Angielski na np Polski?

Czy jest możliwość zmiany formatu wyświetlanej godziny na ekranie blokady motywu N-Blue na format 24 godzinny?. Który plik i jak należy zmodyfikować?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

4 godziny temu, Vergiliusz napisał:

Czy da się tak zmodyfikować każdą rzecz o ile ona na to pozwala? Tzn w zegarze motywu czy właśnie lookscreenie zmienić Angielski na np Polski?

Zależy jak skonstruowany jest motyw. Często jest tak, że motyw zawiera plik strings.xml, w którym znajdują się ciągi znaków, czyli konkretne teksty typu "Swipe to unlock" itd. Wtedy tam trzeba zmienić napisy na swoje, reszta działań jest taka sama.

3 godziny temu, robaks napisał:

Czy jest możliwość zmiany formatu wyświetlanej godziny na ekranie blokady motywu N-Blue na format 24 godzinny?. Który plik i jak należy zmodyfikować?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Jest możliwość. Trzeba w motywie w pliku manifest zmienić wartości czasowe z "h:mm" na "HH:mm". W załączniku dodaję gotowy plik manifest.xml do tego motywu, ale podmienić już będziesz musiał sobie sam. Kolega ZduneX wyżej objaśnił jak to zrobić, z tym, że folder nazywa się "lockstyle", a nie "lockscreen" ;) No i w zależności gdzie zapisujesz motywy, musisz grzebać albo w pamięci telefonu albo karcie SD.

manifest.xml

Edited by Fazi93
  • Like 2

Witajcie. Jeśli jeszcze szukasz ten motyw to ja znalazłem plik .mtz 

Dotyczy pierwszego postu

Edited by Robi45

Dnia 17.03.2017 o 07:12, Robi45 napisał:

Oto i on proszę bardzo

No niestety nie ma go tam ;-) 

Schowek-1.jpg

• Like 1

Dnia Monday, March 20, 2017 o 08:58, leonov napisał:

No niestety nie ma go tam ;-) 

Schowek-1.jpg

Na 4pda musisz mieć konto żeby cokolwiek pobrać 

Właśnie próbowałem się rejestrować ale ... CAPTCHA jest cyrylicą :shock: ma ktoś tam konto i może wrzucić na jakiś hosting ten motyw ?

Już sobie poradziłem ;-) 

Edited by leonov
update

Guest
This topic is now closed to further replies.