Skocz do zawartości

Modyfikacja motywu - pobrany systemowo


leonov

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie, z racji tego że Theme Edytor nie działa, czy istnieje inny sposób na edycje pobranego tematu (nie z pliku mtz) ? Chodzi mi o zmianę tych "ruskich napisów" :x Gdzie szukać plików za to odpowiedzialnych w systemie ? 

Screenshot_2017-03-06-08-05-07-812_lockscreen.png

Edytowane przez leonov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Fazi93 napisał:

Pobierz motyw w .mtz

Nie mogę znaleźć w tym formacie tego motywu.

Przed chwilą, ZduneX25 napisał:

w /sdcard/MIUI/theme/.data/content/lockscreen/tu są nazwy w md5 motywu także kopiujemy wszytko na dysk i poglądamy 7zipem

Są tutaj pliki .mrc niestety program 7zip nie może ich otworzyć jest błąd jak na foto. Sprawdzę inne pakery.

Schowek-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Fazi93 napisał:

Pobierz motyw w .mtz, później znajdź manifest.xml w pliku lockscreen w motywie, edytuj co trzeba, zapisz, wrzuć na telefon i tyle.

Czy da się tak zmodyfikować każdą rzecz o ile ona na to pozwala? Tzn w zegarze motywu czy właśnie lookscreenie zmienić Angielski na np Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vergiliusz napisał:

Czy da się tak zmodyfikować każdą rzecz o ile ona na to pozwala? Tzn w zegarze motywu czy właśnie lookscreenie zmienić Angielski na np Polski?

Zależy jak skonstruowany jest motyw. Często jest tak, że motyw zawiera plik strings.xml, w którym znajdują się ciągi znaków, czyli konkretne teksty typu "Swipe to unlock" itd. Wtedy tam trzeba zmienić napisy na swoje, reszta działań jest taka sama.

3 godziny temu, robaks napisał:

Czy jest możliwość zmiany formatu wyświetlanej godziny na ekranie blokady motywu N-Blue na format 24 godzinny?. Który plik i jak należy zmodyfikować?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

Jest możliwość. Trzeba w motywie w pliku manifest zmienić wartości czasowe z "h:mm" na "HH:mm". W załączniku dodaję gotowy plik manifest.xml do tego motywu, ale podmienić już będziesz musiał sobie sam. Kolega ZduneX wyżej objaśnił jak to zrobić, z tym, że folder nazywa się "lockstyle", a nie "lockscreen" ;) No i w zależności gdzie zapisujesz motywy, musisz grzebać albo w pamięci telefonu albo karcie SD.

manifest.xml

Edytowane przez Fazi93
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem się rejestrować ale ... CAPTCHA jest cyrylicą :shock: ma ktoś tam konto i może wrzucić na jakiś hosting ten motyw ?

Już sobie poradziłem ;-) 

Edytowane przez leonov
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...