Skocz do zawartości

Po aktualizacji telefon się włącza i wyłącza MI NOTE


prokudator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dzisiaj spotkałem się z dość dziwnym problemem. Zainstalowałem najnowszą aktualizacje wg schematu który zawsze stosuje, czyli :
ściągam aktualizacje i dodatki
wchodze w tryb recovery

robię backup aktualnego systemu (boot i system)

wchodzę w install, montuje plik zip, potem dodatki i instaluje, na koniec wipe cache/dalvik i resetuje telefon. 
Robiąc tak dzisiaj wszystko wydawałoby się, że poszło okej, ale telefon JAKBY do końca się nie ładował (mam na myśli system), bo odpala mi się moja tapeta, przeciągając w górę w celu odblokowania ekran ALBO znika ALBO pojawiają się ikony bez tapety, bez pogody (zegar jest), nie czyta karty sim, mogę wysunąc pasek zadań z góry i np włączyć WIFI, ALE tak czy siak po jakimś czasie telefon łapie laga i się resetuje.

zrobiłem backup (wszedłem w recovery, zrobiłem restore, zapakowałem plik, 52 sekundy pyk, aktualizacja systemu i znowu to samo)

Mam dostęp do fastboota, mam dostęp do recovery. Robić fastboota? Czy to usterka hardware?

edit :recovery to 3.0.0-0, nie dziwne jakieś? może zainstaluje nowe recovery?

Edytowane przez prokudator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Zexon72 napisał:

Zdecydowanie bardzo dobry pomysł

moge nawet z poziomu komputera zgrać wszystkie pliki, ale wcześniej na kompie wyglądało to jako po prostu "Pamięc wewnętrzna", teraz "Interntal Storage". Wiem, że to to samo, ale no...

4 minuty temu, Zexon72 napisał:

Zdecydowanie bardzo dobry pomysł

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Przenieś rom do telefonu i zainstaluj z TWRP

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Tak się instaluje nowe recovery? dobrze znalazłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, prokudator napisał:

moge nawet z poziomu komputera zgrać wszystkie pliki, ale wcześniej na kompie wyglądało to jako po prostu "Pamięc wewnętrzna", teraz "Interntal Storage". Wiem, że to to samo, ale no...

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Przenieś rom do telefonu i zainstaluj z TWRP

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Tak się instaluje nowe recovery? dobrze znalazłem?

Dobrze znalazłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia, telefon w zbrickowany,bootloader zablokowany przez aktualizacje 7.3.2, wgrałem poprawnie tak jak zawsze do tej pory. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, ale nie mogę żadnymi sposobami włączyć EDLa, deep flash kablem nie próbowałem, bo takiego nie posiadam i nie mam cierpliwości go robić. 

 wołam @Acid może się przyda taka informacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Acid napisał:

Kolego ale EDL w Mi Note to nie działa jak myślisz. Bootloader? Bzdura. Nie masz pojęcia albo jaki masz telefon albo co robisz. Wgraj sobie globala z fastboota a potem twrp i miuipolska.

Też mnie to dziwi, bo bootloadera nie było w Mi Note, rozmawiałem sporo z @Zexon72

Mam dostęp do fastboota i recovery, ale komputer nie widzi mojego telefonu choćby nie wiem co 

sdfsd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pika właśnie, ale podczas instalacji Miflash wyskakuje taki komunikat 

Please follow these steps to access internal storage:

    • Launch 'Settings' application
    • Switch to 'COMPLETE SETTINGS' page
    • Enter 'Storage' item
    • Select 'USB computer connection' from menu
    • Check 'Media device(MTP)' option

 

mam windows 10

a w notatniku w którym zainstalowałem Miflash jest takie coś :
[0000160C]copy C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Microsoft\xmllite.dll to C:\WINDOWS\system32(0x00000000)
[0000160C]copy C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Qualcomm\Driver\serial\amd64\qcCoInstaller.dll to C:\WINDOWS\system32(0x00000000)
[0000160C]register C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\MiFlash.exe(0x00000000)
[0000160C]CInstaller::InstallDriver(407): Nie można odnaleźć określonego pliku.(0x80070002)
[0000160C]CInstaller::InstallDriver(353): Nieokreślony błąd.(0xe000024b)
[0000160C]CInstaller::InstallDriver(316): Nieokreślony błąd.(0xe000024b)
[0000160C]install C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Google\Driver\android_winusb.inf(0xe000024b)
[0000160C]CInstaller::InstallDriver(407): Nie można odnaleźć określonego pliku.(0x80070002)
[0000160C]CInstaller::InstallDriver(353): Nieokreślony błąd.(0xe000022f)
[0000160C]CInstaller::InstallDriver(316): Nieokreślony błąd.(0xe000022f)
[0000160C]install C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Nvidia\Driver\NvidiaUsb.inf(0xe000022f)
[0000160C]install C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Qualcomm\Driver\qcser.inf(0x00000000)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AcidNie mogę tego zrobić nadal, kiedy telefon jest w recovery to urządzenie w komputerze jest widoczne jako MTP, a kiedy w fastboocie, to "Android" i ikonka takiej szkrzynki.  nie wiem czy ja źle instaluje tego miflasha czy o co chodzi

Wydaje mi się, że miałem w telefonie włączone debugowanie USB, czy po nieudanej instalacji systemu mogło to się odznaczyć i czy mogą być  z tym  związane jakieś problemy? @Zexon72

Wrzucam zdjęcie, mam jakieś LeMobile coś, nie wiem o co kaman

fdfds.png

Edytowane przez prokudator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, kaer napisał:

Witam.

U mnie po aktualizacji do 7.3.23 po kilku restartach pojawił się komunikat "Proces system nie odpowiada. Czy chcesz go zakończyć? 

Czekaj.

OK"

Jednym słowem cegła. Co robić?

pobierz nowy soft i instaluj przez TWRP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...