Skocz do zawartości

deklaracje zgodności do XIaomi Redmi 3S PRO i instrukcja obsługi w języku polskim


Doriiis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest ktoś w stanie mi pomóc odnośnie deklaracji zgodności i instrukcji obsługi w języku polskim do tel Xiaomi Redmi 3S PRO. Zamówiłam telefon na allegro bratu ten telefon 19stycznia, a 10 lutego dostałam pismo z UC z Przemyśla o zgłoszeniiu celnym. Wysłałam wszystkie dokumenty , jednak brakuje mi dwóch - tej deklaracji zgodności i instrukcji obsługi w języku polskim. Pan z allegro sprzecza się ze mną że nie potrzeba tego - i jest w błędzie. Od stycznia zmieniły się przepisy i to jest teraz wymagalne bo podchodzą do tego bardziej rygorystycznie - tak powiedział Pan z UC. Dokumentów tych mam niby szukać na internecie. Przeszukałam mnóstwo stron i nie znalazłam nic takiego. Pisałam na e-maile które znajdowalam na internecie, jednak nikt mi nie pomógł. Jeśli był odezw na e-maila to tylko w formie ' takich dokumentów proszę wymagać od sprzedawcy' . Sprzedawca jednak też nie chce pomóc i jestem w kropce. Zapłaciłam 720zł i ani pieniędzy ani telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do deklaracji zgodności to wystawia ją producent, a jeśli nie ma siedziby na terenie UE to jego upoważniony przedstawiciel, importer lub dystrybutor. Przy czym Ty raczej nie możesz zostać importerem, bo UC poprosi cię o umowę handlową z Xiaomi. Polski sprzedawca też się wypnie, bo skoro UC zgłosił się do Ciebie to był tylko pośrednikiem w zakupie.

Wyjścia są dwa. 1. Mail do supportu Xiaomi w Chinach ws. tych dokumentów i przetłumaczenie ich z angielskiego na polski. 2. Prośba do któregoś z polskich oficjalnych sprzedawców o te dokumenty. Sprawa dotyczy Redmi 3S więc to ułatwia sprawę.

Dodam tylko, że kupujący ma obowiązek otrzymać deklarację zgodności na jego żądanie, nie tylko po zakupie ale i przed. Sprzedający za to ma obowiązek udostępniać deklarację zgodności przez 10 lat.

 

使用Tapatalk我MI注LTE发送

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2017 o 21:00, Doriiis napisał:

Sprzedawca jednak też nie chce pomóc i jestem w kropce. Zapłaciłam 720zł i ani pieniędzy ani telefonu. 

Chciałeś kupić po taniości z niepewnego źródła i teraz jest zgrzyt. Ale loozik nie zostawimy Cię tak ;) 

...może uda mi się zdobyć te papierki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już tracę nadzieję :( Dzwoniłam nawet do europejskiego punktu konsultacyjnego , nikt mi nie pomógł bo oni się czymś takim nie zajmują. Mam nauczkę na przyszłość. Zrzuciliśmy się na prezent dla brata i ja że w ciąży jestem zamówiłam to w domu by nie jeździć po sklepach. Teraz wiem że to był mój błąd. Szybkie zakupy nie popłacają. Sprzedawca się wypioł bo pisało że ja płacę za cło. Ale już zapłaciłabym gdybym miała za co. A bez tych dokumentów nie zrobię nic :( Baardzo baaardzo proszę o pomoc. Bo już się zaczynam poddawać. Rozmawiałam z prawniczką. Powiedziała że sprzedawca powinien mi udostępnić te dokumenty. Dowiedziałam się ze mogę odesłać odstąpienie od umowy do UC a oni odeślą razem z tel do Singapuru . Singapur wyśle Panu z allegro pieniądze a on powinien  wysłać je mnie. ALE pytanie czy tak zrobi? No właśnie skoro nie odzywa się . I jedyne co wysłał to screen z przelewu do Singapuru .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CENTRUM CERTYFIKACJI CECE-Polska

 

 

Jeśli kupiła Pani od polskiego sprzedawcy, na polskim portalu aukcyjnym, to on winien jest dostarczyć dokumenty.

Jeśli ich nie dostarczy to oznacza, że nie legalnie wprowadza wyroby do obrotu.

Nielegalne wprowadzenie do obrotu może być przyczyną unieważnienia transakcji.

Koszt przeprowadzenia pełnej procedury oceny zgodności przekroczy kilkaset krotnie wartość urządzenia,

 

 

 

 

jeden z e-maili które dostałam w odpowiedzi na moje pytania

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Doriiis Cóż, panowie z UC radzili poszukać w internecie, bardziej oficjalnej deklaracji niż ta co podesłałem nie znajdziesz w internecie. Ja bym wysłał te dokumenty do nich, bo lepszego wyjścia nie masz, sprzedawca ci nie pomoże. Swoją drogą nie słyszałem, żeby ktoś dostał prośbę o dodatkowe dokumenty z innego Urzędu Celnego, tylko w Przemyślu robią takie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pudełko od Redmi 3S zawiera takie coś.
IMG_20170306_195502.jpgIMG_20170306_195511.jpg
U ciebie w pudełku też musi być. Może jest możliwość aby UC otworzył pudełko jakoś komisyjnie albo w Twojej obecności. Wiadomo, że majfrendy wydrukować mogą wszystko ale numer zezwolenia pewnie ma odzwierciedlenie w jakimś rejestrze.

Swoją drogą straszne upierdliwi są w tym UC, dostałem swojego Redmi dwa tygodnie temu i nie było problemu. Pewnie problemem jest dziwne wypełnienie deklaracji celnej, ale tyle chińskiego badziewia do Polski przychodzi hurtowo, a UC dla jednej sztuki problem robi.

Edytowane przez miery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...