Skocz do zawartości

Xiaomi Powerbank 10400mAh - FAKE


Lalo

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, ze na allegro pojawiło się dużo powerbankow Xiaomi zamieszczam zdjecie, ktoro pomoże wam rozpoznać podrobiony towar.

U mnie dostaniecie oryginalny powerbank Xiaomi.

bevu8ydu.jpg

Sprawdzić oryginalność Xiaomi Power Bank 10400mAh możemy za pomocą 20 cyfrowego kodu spod zdrapki na stronie http://order.mi.com/service/dyscode

avyqe2u6.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tym spaleniem to trochę pojechałeś, nie spalisz urządzenia 5-6V napięciem :). Co do ogniw to racja, nie wiadomo co wciskają do podróbek, ale nie można tego z góry zakładać, że podróba jest gorsza, a szczególnie w przypadku takiej ładowarki. W końcu to nie telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@renegade przeczytaj co napisales. Podrobka ma wyglądać jak oryginał oraz ma być zrobiona najniższym kosztem (ogniwa najniższej klasy, aluminium niskiej klasy, złącza niskiej klasy) pokazać Ci zdjęcia z podrobka power banka jak wygląda bo samoistnym wybuchu? Później wystawie zdjęcia.

MIUI_V5/N5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie napięcie jest ważne ale prąd jaki tam będzie podany :P

Tapnięte z MI2S

 

Opowiadasz, podłącz telefon do ładowarki 5V (1A) czy 5V (3A) co się stanie ?, a podłącz telefon do ładowarki 12V (1A) zobaczymy ;).

 

Dla urządzeń elektronicznych to właśnie napięcie jest ważne, a amperaż ładowarki to tylko informacja ile można z tej ładowarki MAX pobrać, a nie ile ładowarka podaje na urządzenie. Oczywiście jeżeli telefon potrzebuje 1A, a użyjemy ładowarkę z 500mA to ładowarka się spali, ale nigdy w odwrotnym kierunku. Gdy telefon potrzebuje 1A, a ładowarkę mamy z Max 2A to i tak telefon pobierze tylko tyle ile potrzebuje czyli 1A.

 

 

@renegade przeczytaj co napisales. Podrobka ma wyglądać jak oryginał oraz ma być zrobiona najniższym kosztem (ogniwa najniższej klasy, aluminium niskiej klasy, złącza niskiej klasy) pokazać Ci zdjęcia z podrobka power banka jak wygląda bo samoistnym wybuchu? Później wystawie zdjęcia.

MIUI_V5/N5

 

Nie twierdzę, że podróby są OK, co do wybuchów to nawet oryginały to potrafią (nie mówię konkretnie o Xiaomi) więc tu nie ma reguły. i tak bym wolał oryginał, skoro podróba jest w tej samej cenie :D

 

A zdjęcia chętnie zobaczę, wrzuć jak będziesz miał chwilę.

Edytowane przez Renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi co Cię zabije...

10000 Volt o natężeniu 10 mili Ampera, czy 220 V o natężeniu 10 A ?

Jeżeli elektronika nie będzie w stanie dobrze zabezpieczyć ogniw (temperatura, poziom naładowania) to będzie wielkie bum.

Ja i G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi co Cię zabije...

10000 Volt o natężeniu 10 mili Ampera, czy 220 V o natężeniu 10 A ?

 

Oczywiście, że zabije mnie większy prąd, ale nijak się to ma do podłączenia telefonu.

 

Co się stanie podłączając zasilacz na instalację 110V do naszej 230V (amperaż ten sam) ;)

 

Co do zabezpieczania poziomu ładowania ogniw, to zależy o czym piszesz bo, jeżeli o ładowaniu telefonu to jego elektronika za to odpowiada i telefonowi nic nie grozi, jeżeli o ładowaniu samego PowerBanka wszystko zależy od jego elektroniki i masz rację może być BUM.

 

Tak czy siak wracam do sedna, o którym wspomniałem, podróbką telefonu nie spalisz, sam PowerBank jest taka możliwość :)

Edytowane przez Renegade
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jeszcze o chałupie, łące, lesie, plecaku, namiocie, samochodzie, kieszeni.

Pożar potrafi się rozprzestrzeniać. :smile:

P.S. Zapomniałem jeszcze o dreamlinerze

Ja i G2

 

Tiaaa i o UFO też zapomniałem ;), co dalej nie zmienia faktu, że PowerBank nie spali "elektronicznie telefonu" o innych pożarach nie mówiłem bo oryginały też je wywołują czyt Apple, Samsung, itp. :D

Edytowane przez Renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co się stanie podłączając zasilacz na instalację 110V do naszej 230V (amperaż ten sam) ;)

(...)

 

Akurat to sprawdzalismy "nieoficjalnie" na jednej z lekcji w technikum ;P skonczylo sie m.in. tym ze ktos oberwal w czolo z jakiejs czesci od napedu CD xD o wybuchu, dymie itp nie wspominajac

 

wracajac, moglby ktos przedstawic jakis krotki test tego powerbanku? Ile faktycznie razy jest w stanie naladowac MI2 przy standardowej baterii? I ile czasu mu to zajmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega na innym forum pisal ze ogniwa fake Xiaomi maja razem ok. 2300 mAh. Czyli wlasciwie druga bateria :-D

Wysłane z Xiaomi Redmi

Kolega na innym forum pisal ze ogniwa fake Xiaomi maja razem ok. 2300 mAh. Czyli wlasciwie druga bateria :-D. Oryginal Xiaomi Red Rice naladuje mi 4 razy.

Wysłane z Xiaomi Redmi

Wysłane z Xiaomi Redmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak ale czesc energii oddawana jest w postaci ciepla i takie tam rozne... dlatego jestem ciekawy ile faktycznie razy udalo by sie telefon naladowac bo ze teoretycznie 5,2 to nie trudno policzyc... ;P jak by praktyka byla zawsze taka piekna jak teoria...

na ladowarce od MI2 mam napisane output 5V 1A a w praktyce ma jakies 700-800mA

i nie, to nie limit w tel bo ladowarka nokii 1,2A pakowala prawie 1A w baterie (reszta w dzialanie telefonu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie taniej i lepiej jest kupić zamiast tego banka (fejka czy też nie fejka) byle jaki power bank (bez baterii) i osobno dokupić akumulatory 18650. Ja kupiłem na aliexpress tani power bank 4x 18650 za 25zł, do tego kupiłem 4 najpojemniejsze sanyo jakie znalazłem 3000mAh po 8zł/szt i mam teraz 12000mAh (takich prawdziwych) za jakieś śmieszne ~65zł.

Od, taka alternatywa, bo power bank to przydatna rzecz (mam 2, taki na 1x18650 i duży na 4szt)

Edytowane przez tas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam 2 powerbanki zakupione od pewnych sprzedawców, jeden mój i jeden syna ale pierwszy raz spotykam się z tą naklejką z kodem mimo, że moje powerbanki wizualnie według wszelkich opisów wyglądają na oryginalne i spisują się również prawidłowo. Czy ta naklejka to jakaś nowość od Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos podrobek, to tu:

 

http://allegro.pl/powerbank-10400mah-typu-xiaomi-gwarancja-12mc-i4293785469.html

 

Ktos sprzedaje podrobki i nazywa jest wprost 'typu' Xiaomi, nie dajcie sie nabrac. Nawet ze zdjec widac ze jest onny niz oryginal.

Ale napisał, że To nie jest produkt FIRMY XIAOMI !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...