Skocz do zawartości

Xiaomi Powerbank 10400mAh - FAKE


Lalo

Rekomendowane odpowiedzi

Widząc tę różne wątpliwości dotyczące oryginalności Powerbanka i jakieś przepychanki z Chińczykiem, polecam sprawdzone rozwiązanie u kolegi Lalo. Bez zbędnych dyskusji sprawna dostawa oryginalnego Powerbanka Xiaomi.

Wysłane z mojego MI 3W

 

Jaka przepychanka? Ty nawet nie wiesz jaki Aliexpress ma sprawny system ochrony klientów. To nie allegro, że jak ktoś cię oszuka to mają Cię w d*pie. Ja otworzyłem już na aliexpress może z 10 sporów i nigdy nie miałem problemów. Co do samego kupowania, trzeba czytać komentarze, jak ludzie piszą, że podróbki to nie kupować. Lepiej jest zapłacić te parę dolarów więcej i kupić u sprawdzonego sprzedawcy. Ostatnio widziałem na aliexpress sprzedaż Mipada, koleś 0 komentarzy, cena 264 dollary i wysyłka DHL. Xiaomi sprzedaje tablet po 240 dolarów, ale 30 osób o tym nie pomyślało. Jednak najfajniejsza była promocja jakoś pod koniec, chińczyk sprzedawał tablety poniżej 200 dolarów z przesyłką DHL. Ludzie dalej kupowali. Potem czytasz, że na Aliexpress oszukują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spór zakończony. Refund complete.Zwrot całej kasy.

 

Oczywiście można kupić u Lalo ale wprzeliczeniu daje to ok 36 $ za szt. A kupując nawet u sprawdzonego dostawcy goldway gdzie kosztuje 26 $ to daje 10$ oszczędności na sztuce czyli a na 3 to już 30$ każdy ma swój rachunek ekonomiczny. Jak nie spróbujesz i nie zaryzykujesz to będziesz przepłacał.

 

Teraz wiem że warto dać te 5 $ więcej i dostać sprawdzony towar.

Aliexpres naprawdę dba o klienta ma swoje regulaminy i politykę oryginalności.

Każdy kupuje gdzie chce. Liczyłem się z tym że mogę kupić podróbkę. Zaryzykowałem i mam trzy podróbki i zwrot kosztów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spór zakończony. Refund complete.Zwrot całej kasy.

 

Oczywiście można kupić u Lalo ale wprzeliczeniu daje to ok 36 $ za szt. A kupując nawet u sprawdzonego dostawcy goldway gdzie kosztuje 26 $ to daje 10$ oszczędności na sztuce czyli a na 3 to już 30$ każdy ma swój rachunek ekonomiczny. Jak nie spróbujesz i nie zaryzykujesz to będziesz przepłacał.

 

Teraz wiem że warto dać te 5 $ więcej i dostać sprawdzony towar.

Aliexpres naprawdę dba o klienta ma swoje regulaminy i politykę oryginalności.

Każdy kupuje gdzie chce. Liczyłem się z tym że mogę kupić podróbkę. Zaryzykowałem i mam trzy podróbki i zwrot kosztów.

 

Powiem tak, nauczyłeś się czegoś a to dobrze. W przyszłości pomoże. Pamiętaj tylko jedno, czytać komentarze. Aliexpress ma bardzo dobry system komentarzy, bo jak wystawiasz negatywa to sprzedawca nie widzi jaki mu komentarz wystawiłeś, widzi dopiero jak on Ci wystawi komentarz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przedstawie tu swoja sytuacje... zamowilem tego powerbanka za 25usd (szukalem w necie, niby gosc pewny) dnia... 23 czerwca.

Status sprawdzam na 17track.net, od 7 lipca byl satus ze transporting (nie moge znalesc konkretnie co bylo) ale po kliknieciu w "view offical data" (co zrobilem dosyc pozno, po jakis 2 tyg) zobaczylem takie cos:

"To make further enquiry of this item, please complete the Online Enquiry Form or send the item number; the details of sender; addressee and contact information by fax to Mail Tracing Office."

kliknalem w link zeby ten wnosek zobaczyc to mnie cofnelo... maaasa danych. Wiec napisalem do chinczyka zeby to ogarnal bo 2 dni pozniej zamawialem plecak i pokrowiec na tel to doszly tydzien przed pisaniem wiadomosci (szly 2,5 tygodnia) a ten powerbank nawet z chin nie wyszedl. Napisalem i nic... ale dzis sprawdzam status i juz jest:

"2014-08-02 00:00, PL, The item ( RC***HK ) will leave Hong Kong for its destination on 9-Aug-2014"

w tym offical data pod informacja powyzej dalej jest napisane to co cytowalem na poczatku zeby wypelnic cos itp... czy to jest normalne? Gdzies czytalem ze baterie dlugo ida no ale bez przesady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez powerbank wysłany HK prawie równy miesiąc sie kisił. I też coś podobnego mi w śledzeniu dziś wyskoczyło. Kiedyś tam chyba dojdzie :-) Chociaż musze przyznać, ze China Post, NL czy Singapore Post wszystko podochodziło w 2-3 tygodnie. HK "dopiero" miesiąc idzie :-)

Wysłane z Onda V975m

Edytowane przez ebola1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jak myslicie czy ten bedzie oryginalny? http://www.aliexpress.com/item/in-stock-xiaomi-power-bank-power-supply-10400mAh-usb-output-for-phones-pad-power-bank-SG/1962614754.html

Ew mozecie podac jakis tani orygianlny na ali?

I napiszcie czy jesli kupie fake to co sie dzieje gdy odesla mi kase? Musze oddac towar?

Co do kodu ktory mozna sprawdzic to w sumie Chinczyk moze wpisac tam kod oryginalu - czyli kazda kopia dostanie taki sam numer :( Troche bezsensu to sprawdzanie

Edytowane przez Magda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie da Ci gwarancji, na podstawie zdjęć. Można zauważyć: bardzo niska cena (zdaje się, że za tyle kupują  Chińczycy prosto od xiaomi), koleś nawet nie twierdzi, że to oryginały. Kod jest pod zdrapką, dlatego mają małe utrudnienie z wałkami. Lepiej zapłacić więcej ale wziąć od pewnych. Warto zajrzeć na dx.com. Mają opcję wysyłki z europy (o ile ma się szczęście i jest na stanie w Holandii( byli tacy), inaczej idzie z Chin przez Holandię co trwa dłużej, minusem jest to, że darmowa przesyłka od $30 (ale rejestrowana) ) a ceny nie są straszne, tylko nie wiem jak z ew. gwarancją wygląda, ale mam nadzieję, że nie będę musiał się przekonać

Edytowane przez Casi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrapki nie da sie podrobic.

 

Na stronie xiaomi po wpisaniu kody wyskakuje licznik ktore to bylo zapytanie o ten kod.

 

Kazda liczba inna niz 1 bedzie oznaczala ze ten kod zostal juz sprawdzony czyli cos nie gra.

 

12,5$ jest nie realne za oryginał. Ali pobiera 5% prowizji od sprzedazy wiec juz wyszlo by ponizej kosztow zakupu bezposrednio w Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz za przesyłkę.

 

Tu kupisz ori http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Power-bank-Real-capacity-10400mAh-External-Battery-Pack-for-Xiaomi-M2-M2A-M2S-M3/1694429322.html

26 $ ale możesz liczyć na 5$ zniżki. z przesyłką za free i wyjdzie 21 $

Edytowane przez karolw2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja właśnie dziś otrzymałem swój Xiaomi Power Bank 10400mAh. Zamówiłem go na Aliexpress a dokładnie od http://www.aliexpress.com/store/100919 Przesyłka szła 6 dni. Produkt w 100% oryginalny. Jeżeli ktoś będzie chciał to mogę zrobić zdjęcia i wrzucić na forum.  

 

Mam pytanie ponieważ kupiłem Power Bank i czy ktoś moze powiedzieć jak go używać ponieważ instrukcja jest tylko po chinsku. -.-   

 

Zdrapałem tą zdrapke i wpisałem kod na stronie i też nie wiem co ma być jesli to oryginalny.. Mozna prosić o pomoc?

 

1. Naładuj do pełna.

2. Podepnij urządzenie, które jest rozładowane do Power Banku, a on sam rozpocznie ładowanie

3. Jeżeli urządzenie się naładuj odepnij od Power Baku 

 

Na początku forum jest podana storna pod na której można zweryfikować dane. Jeżeli jest wszystko OK to pojawi ci się zielony znaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem Power banka Xiaomi na aliexpres http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Power-bank-Real-capacity-10400mAh-External-Battery-Pack-for-Xiaomi-M2-M2A-M2S-M3/1694429322.html po tygodniu paczuszka została wysłana z Holandii i trafila w moje rączki po 4 dniach. Wpisałem kodzik na stronkę podaną na początku tego wątku i wyskoczyło ze original.. Polecam zakupy u tego Chinolka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem wam coś ciekawszego,kupiłem powerbank w promocji za jakieś 20$ na Pandawill !!!!!!!!!! Stronie na której już zamawiałem kilka rzeczy i były oryginalne,a tu co ? Przyszła PODRÓBKA ! Jestem rozczarowany

Jezeli podróbka to co jest nie tak. Wygląd, ogniwa, na co zwrócić uwagę bo może też ktos stamtąd kupił.

Wysłane z Xiaomi Red Rice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam, czy jeśli sprawdziłem kod, sprawdziłem czy sam siebie nie ładuje (nie ładuje) i kabelek nie ma loga to mogę być w miarę pewny, że to oryginał czy muszę go rozkręcić?

 

To jest oryginał. Nie muszisz go rozkręcać. 

 

Kod ze zdrapki + brak 'samoladowania' to sa dwa nie podwazalne dowody oryginalnosci

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...