Skocz do zawartości

Xiaomi Powerbank 10400mAh - FAKE


Lalo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem pierwszy powerbank na ali i już po zapłacie natknąłem się na wątki na zagranicznych forach o fake powerbankach. Zapłaciłem też za tanio, bo ok. 16$. Jakość kiepska, i nie chciał nawet raz naładować telefonu. Założyłem spór na aliexpress i od razu dostałem zwrot kasy, powerbankopoodbne coś też zostało u mnie. Kupiłem drugi u Goldway za 24$, doszło po 12 dniach i jestem zadowolony do dzisiaj. Zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem ten power bank ( a raczej 10szt) na AliExpres i też nie mam zdrapki, kabelek z logo miui, mocno chiński, sam powerbank też nie zachwyca jakościowo, szczególnie poruwnując go do Redmi. Poniżej kilka fotek.

Btw, jak rozebrać to ustrojstwo żeby niczego nie zniszczyć  :mrgreen: ?

IMG_20140707_1506381_zps9246e410.jpg

IMG_20140707_1506471_zps28d2b9c4.jpg

IMG_20140707_1507041_zps43d38b40.jpg

IMG_20140707_1509341_zps22a4bd93.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można więcej fotek samej elektroniki?

zastanawiam się nad własną przeróbką :)

 

Ja też kupiłem podróbę ale to zakładałem, no i tak naprawdę potrzebowałem  najtańszego powerbank;a

tyle że mój fake jest TRAGICZNY

akku razem może mają 1600mAh.

bo raz \naładowały  huaweja w1 i finisz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinol odpisał dzisiaj, sami poczytajcie:

 

Hi friend  : These are all high copy products, however, cheap price, put it there.
                MyFedex IE freight $50, 10 PCS power bank $55,  Profit is only $27.
                You open the dispute, I lost a lot.
                Don't have to return the goods, the return of $70,Is that OK ?
                You can try to sell, a lot of customers like cheap products.Because it is high quality product.
                I can provide the original product, the price is expensive. 10pcs $203 .       
                If you need, please open this link:
             I'm sorry, please give me support .thank you .
                                                             Best regards             

Dodam że przyjąłem oferte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Chińczyk posiada taką strategię sprzedaży. Wie, że sprzedaje podróby, ale tylko jeden klient na 100 ma zastrzeżenia. Dlatego chce polubownie zakończyć sprawę. W ten sposób ma ciągle pozytywne opinie. Na swoje i tak wychodzi.

Wysłane z mojego MI 3W

 

Grunt to dobry pomysł na biznes ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy mój power bank jest oryginałem???

Ma białe wejście mini usb, kremowe dużego usb, małe świecące kropki, kabel usb wydaje się wporządku  dosyć ciężki, kolor czarny, ale nie posiał naklejek identyfikujących tego kodu 20 cyfrowego weryfikującego i napisy ornaczeniowe trochę za jasne. I ładuje się już 3h ładowarką nokia 5 V/160mA i ma już 3 kropki. I  jszcze ładowanie nie załącza się automatycznie po włożenieu kabelków (gdzieś wyczytałem że się samo włącza). Czyt fo FAKE??? Zakładać spór u chinczyka???

 

post-2952-0-90820500-1406630887_thumb.jp

post-2952-0-56718600-1406630898_thumb.jp

post-2952-0-86136700-1406630923_thumb.jp

post-2952-0-95699300-1406630927_thumb.jp

post-2952-0-81704700-1406630931_thumb.jp

post-2952-0-60155800-1406630935_thumb.jp

post-2952-0-44158900-1406630939_thumb.jp

post-2952-0-23894100-1406630943_thumb.jp

post-2952-0-05736600-1406630947_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, taka sama podruba jak moja. Kabel usb ma logo Mi a oryginał nie ma. No i brak zdrapki. Zakładaj spór.

Btw ja mojemu chinolowi wystawiłem negatywny komentarz. Odpisał do mnie z pretensjami i jeszcze dodał że jak chciałem oryginał to trzeba było zapytać. Ma tupet bydle.

Wysłane z Redmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Czy może nowe partie power bankow są pakowane w inne opakowania? Zakupiłem power bank dość tanio i nie mam pewności czy jest to oryginał, niby jest hologram i kod który przeszedł autoryzację pozytywnie, dodam iż na oficjalnym forum xiaomi, ktoś już poruszył ten temat, ale nie dostał odpowiedzi, może dostane ją tutaj. Co do samego urządzenia nie odbiega wyglądem od orygniału, brak loga na kablu usb, ledwo widocznia czciona na spodzie itd. Poniżej zdjęcia (nie moje) opakowania.

001757ocqiid5idexueqqi.jpg

 

 

001717ynozc5h5hbzi5htd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Czy może nowe partie power bankow są pakowane w inne opakowania? Zakupiłem power bank dość tanio i nie mam pewności czy jest to oryginał, niby jest hologram i kod który przeszedł autoryzację pozytywnie, dodam iż na oficjalnym forum xiaomi, ktoś już poruszył ten temat, ale nie dostał odpowiedzi, może dostane ją tutaj. Co do samego urządzenia nie odbiega wyglądem od orygniału, brak loga na kablu usb, ledwo widocznia czciona na spodzie itd. Poniżej zdjęcia (nie moje) opakowania.

001757ocqiid5idexueqqi.jpg

 

 

001717ynozc5h5hbzi5htd.jpg

 

 

Tak, powerbanki sa pakowane w dwa rodzaje opakowań.

 

Plastikowe i takie kartonowe pudelka.

 

Ja moim klientom tez w takich wysylam bo takie mi teraz przyszly a każde ma kod i jest to na 100% oryginał.

 

EDIT: Jest taki filmik na YT gdzie pracownik Xiaomi pokazuje jak odroznic podrobke od oryginalu i mowi jasno ze sa dwa rodzaje opakowan, jak znajde ten filmik to go podrzuce tutaj.

Edytowane przez Accessories 4 You
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mój power bank jest oryginałem???

Ma białe wejście mini usb, kremowe dużego usb, małe świecące kropki, kabel usb wydaje się wporządku  dosyć ciężki, kolor czarny, ale nie posiał naklejek identyfikujących tego kodu 20 cyfrowego weryfikującego i napisy ornaczeniowe trochę za jasne. I ładuje się już 3h ładowarką nokia 5 V/160mA i ma już 3 kropki. I  jszcze ładowanie nie załącza się automatycznie po włożenieu kabelków (gdzieś wyczytałem że się samo włącza). Czyt fo FAKE??? Zakładać spór u chinczyka???

 

Rozpoznać oryginalnego power banka jest łatwo. Podłącz kabel usb, żeby sam siebie lądował. Podróbka będzie próbowała sama się naładować, oryginalny nie. Na jednym z oficjalnych filmików Xiaomi chińczyk właśnie pokazuje, że tak najłatwiej jest rozpoznać, sam to sprawdziłem. Raz dostałem podrobionego power banka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznać oryginalnego power banka jest łatwo. Podłącz kabel usb, żeby sam siebie lądował. Podróbka będzie próbowała sama się naładować, oryginalny nie. Na jednym z oficjalnych filmików Xiaomi chińczyk właśnie pokazuje, że tak najłatwiej jest rozpoznać, sam to sprawdziłem. Raz dostałem podrobionego power banka.

 

Właśnie sam się ładował od razu jak go podłączyłem. Czyli podróbka za 18$ na zdjęciach były pudełka z hologramami itp. Chińczyk Linda Chen na razie chce żebym odesłał ale ja nie chce wysyłać (wysyłka  napisałem że kosztuje 15 $ więc mi się nie opłaca), więc wymieniamy się korespondecją na razie.

Edytowane przez karolw2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podróbka niestety, ponadto na kablu nie powinno być logo Xiaomi lub usb. Nie wiem gdzie kupiłeś ale jak na Aliexpress to zrób tak. Rozbierz go, z tyłu gdzie jest napis 10400 mha odrywa się to jak naklejka (tylko delikatnie), potem są dwie śrubki, odkręć je i całe wnętrze powinno ładnie się wysunąć. Od razu sprawdzisz czy na 100% jest podróba. W załączniku przesyłam Ci zdjęcie porównawcze z Miui Singapur. Porównaj power bank. Następnie zrób tak, na kartce papieru napisz albo wydrukuj swoje imię i nazwisko, użytkownika z Aliexpress od którego kupiłeś oraz numer jego sklepu, na to połóż rozebrany power bank i zrób zdjęcie, następnie otwórz spór. W sporze full refund, że dostałeś podróbkę, nie odsyłasz,  i dodaj te zdjęcie plus drugie zdjęcie jak powinien wyglądać oryginał. Ja w taki sposób wygrałem spór. Ogólnie na aliexpress (regulamin) jest wyraźnie stwierdzone: kupujący musi udowodnić, że dostał produkt podrobiony, gdy to udowodni sprzedający musi przedstawić certyfikat autentyczności. 

 

Tylko pamiętaj, że musisz to opisać wszystko dlaczego podróbka. Tutaj masz link do forum Miui.com:

http://en.miui.com/thread-19104-1-1.html

Edytowane przez tosshi2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Dzięki tak zrobię. Poczekam jeszcze co odpisze do mnie Linda.... :-P

 

Trochę sporów już wygrałem, więc wiem jak to najlepiej zrobić. Mój sposób powinien zadziałać na 99% (zawsze jest ten !% niepewności). Jak spór już się zakończy napisz jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powerbanki sa pakowane w dwa rodzaje opakowań.

 

Plastikowe i takie kartonowe pudelka.

 

Ja moim klientom tez w takich wysylam bo takie mi teraz przyszly a każde ma kod i jest to na 100% oryginał.

 

EDIT: Jest taki filmik na YT gdzie pracownik Xiaomi pokazuje jak odroznic podrobke od oryginalu i mowi jasno ze sa dwa rodzaje opakowan, jak znajde ten filmik to go podrzuce tutaj.

Dzisiaj nastąpia dziwna sprawa, wczoraj wieczorem napisałem aby się upewnić na 100% do xiaomi na facebooku, podając numer seryjny z hologramu, odpisali "Hi there, sorry we are unable to verify the authenticity and quality of products bought from 3rd party sellers. Perhaps you can try approaching the seller or other forums. Hope this helps!" No coś mnie tkneło sprawdzić jeszcze raz ten kod na stronie i dzsiaj jest już wykrzyknik czy oni to mogli zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...